PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne oko zbozowki.



ironkapela
20-07-2013, 05:01
Witam. Wczoraj zauwazylem ze moja ok 30cm zbozowka ma dziwne prawe oko. Mianowicie jest on tak jakby spuchniete i zrobilo sie biale. Co sie z dzieje z moim wezykiem??

SPeCTeR
20-07-2013, 10:14
Pewnie zbliza sie wylinka

Lucky
20-07-2013, 14:16
za jakis dzien zniknie i za kilka dni wylinieje

Mike
20-07-2013, 16:09
No jesli tylko jedno oko jest biale i na dodatek jest jeszcze spuchniete.... to nie wyglada to jak wylinka.... Moze to byc jakas infekcja lub grzybica.... Ale moze sie pomyliles? Czy napewno tylko na jednym oku to widac? Najlepiej to jakbys mial dokladne zdjecie tego oka....

ironkapela
21-07-2013, 06:47
WYDAJE MI SIE ZE OKO SIE JESZCZE TROCHE POWIEKSZYLO. DALEJ JEST CALE BIALE. DRUGIE OKO JEST NORMALNE. NIE WIEM CO SIE DZIEJE.

Mike
21-07-2013, 07:01
No to w takim razie skoro tak piszesz to napewno nie jest to wylinka... Moze podaczas ostatniego karmienia miała jakis wypadek z gryzoniem? Moze ją ugryzł albo zadrapał? Skoro oko puchnie to bardzo źle... :( Musisz sie skontaktować z najbliższym wetem obeznanym w tym temacie... Może napisz e-mail'a albo zadzwoń do dr Zajączkowskiego... może on będzie wiedział co to jest i może coś ci podpowie w tej sprawie... POWODZENIA!

ironkapela
21-07-2013, 11:14
Problemow z gryzoniem wezyk napewno nie mial poniewaz dostal oseska. A co do weterynarza napisalem chyba ze trzy dni temu do dr. Zajczkowskiego ale jeszcze nie dostalem odpowiedzi :( Mam nadzieje ze to ni groznego.

goblin
21-07-2013, 11:30
Może jakaś infekcja bakteryjna ??

Mike
21-07-2013, 12:20
iron, nie czekaj na ten e-mail tylko lepiej zadzwon bo moze sie to jeszcze bardziej pogorszyc.... dr Zajączkowski nie zawsze ma mozliwosc odpisania na e-mail, a przez tel. odrazu to załatwisz :)

ironkapela
22-07-2013, 02:10
Ale napisane jjest zeby dzwonic tylko w przypadkach gdy zwierzeciu grozi smierc. takze nie wiem czy dzwonic czy poczekac bo moze samo sie wyleczy. Obecnie oko jeszcze troche spuchlo. Nie mam zielonego pojecia co moze sie dziac. A co do weterynarzy u mnie w miescie to watpie zeby ktorykolwiek znal sie na wezach. Napisze do dr. Zajczkowskiego jeszcze jeden mail i jezeli nie odpisze to do niego zadzwonie. Pozdrawiam

Grochu
22-07-2013, 10:18
dzwoń od razu. nie czekaj, moze się odkleić okular, albo coś jeszcze gorszego.

to mozę być coś banalnego (masa roztoczy pod okularem), ale równie dobrze martwica, czy tez jakies problemy z gruczołem wydzielającym ten śmieszny płyn pomagający przy wylince. nie czekaj, dzwoń.

ironkapela
22-07-2013, 10:54
Wlasnie jestem swiezo po rozmowie z dr Zajaczkowskim. Bardzo mily Pan. Mam przez ok tydzien smarowac oczy weza mascia neomecynowa i jezeli sie nic nie poprawi to zadzwonic ponownie. Od razu sie lepiej czuje. Doktor podejrzewa ze to rylko zwykle zapalenie rogowki, tez mam taka nadzieje :) Pozdrawiam :D

ironkapela
25-07-2013, 05:30
Naprawde to dziwne ale ta zbozowka jednak byla przed wylinka ktora wlasnie przechodzi. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==