PDA

Zobacz pełną wersję : Boa Tęczowy



Arem
19-07-2013, 01:25
Witam mam młodego boa tęczowego E.c.maurus wszystko z nim ok mam ją od drugiej wylinki i zastanawia mnie jedna rzecz: czy wasze boa tęczowe też się bawią w kreta?? Moja lubi strasznie grzebać w ziemi. Śmiałem się , że kupiłem sobie kreta:D Ale może to u niej normalne, że tak robi.Dlatego chciałbym znać wasze zdanie.
Interesuje mnie też to czy ktoś zna jakis ciekawy sposob na oswojenie tego gada. Nie ukrywam, że chciałbym aby moja panna jadła mi z ręki no i z milą chęcią wchidziła na moją rękę:)
Liczę na pomoc z waszej strony i pozdrawiam wszystkich hodowców węzy:)

xav_setherial
19-07-2013, 01:54
Węże nurkują w torfie, bo albo lubią to robić, a są takie przypadki, albo mają za mało kryjowek w terrarium, czują się zagrożone i dlatego się zakopują.
Żadnego gada nie oswoisz, są na to zbyt prymitywne, możesz go tylko przyzwyczaić do siebie i przede wszystkim do swojego zapachu, biorąc go co jakiś czas na ręce. Sprawdzona metoda, zresztą wiele razy opisywana na forum, to włożenie swojego nie perfumowanego, przepoconego ubrania do terrarium, aby wąż przez caly czas czuł Twój zapach i przyzwyczajał się do niego.

pozdrawiam

boidae
19-07-2013, 08:11
to normalne u tych wezy

daf
19-07-2013, 09:47
Na ręce to żaden wąż nie wchodzi sam. Ja swojego regiusa karmię z ręki mrożonkami.

coolary
19-07-2013, 12:05
Wszystkie podgatunki E.c dużo kopią.

dniki
19-07-2013, 15:34
Jeżeli chodzi o kopanie w ziemi to widocznie ma na to ochotę. Zauważyłem, że mój boasek chętnie robi to samo z wielką przyjemnoscią (jak sadzę), gdy podłoże jest pulchne. Przestaje kopać, gdy jest ubite, ugniecione. Jeżeli chodzi o drugą część pytania to wybacz, ale kup sobie psa - bo to o co Ci chodzi to nie cecha gatunkowa węży. Pieski chętnie jedzą z ręki i te mniejsze z chęcią na nie wchodzą. Oczywiście "chodowcy", którzy to praktykują się oburzą. Widziałem szympansa, który z przyjemnością pali fajki. A może chodziło Ci tylko o to żebyś mógł od czasu do czasu potrzymać swojego pupila na rękach:)

Arem
19-07-2013, 15:42
No troche wymagan mama le po prostu lubie miec kontakt ze zwierzeciem ktorego posiadam.

dniki
19-07-2013, 15:49
Żeby nie było wątpliwosci napisałem "chodwcy" przez "ch" specjalnie dla podkreślenia ich odmienności od hodowców - terrarystów:)

Emoman
20-07-2013, 04:02
Po prostu regularnie wyjmuj go delikatnie z terrarium na jakis czas. Pozwól żeby połaził sobie po twoich rękach i nie wykonuj gwałtownych ruchów. Jeśli widzisz, że siedzi w kryjówce, nie wyjmuj go na siłę- niech wie, że w tej kryjówce jest bezpieczny. Również nie wyciągaj go od razu po jedzeniu, a także odczekaj najlepiej dzień po posiłku zanim go wyciągniesz. Unikaj też sytuacji, w których trzymałeś na rękach gryzonia, a potem chcesz dotknąć węża- może zaatakować czując zapach sierściucha, tak wiec przed tą czynnością najlepiej umyj ręce.

Vagansek
20-07-2013, 11:11
Witam !

Od niedawna mam młodego ok. 40 cm E.c.m. i akurat mój nie zakopuje się, za to bardzo chętnie wciska we wszystkie możliwe szczeliny między korzeniami a szybami terra, być może czuje się na tyle bezpiecznie, że nie ma potrzeby się aż tak chować... tak jak napisali poprzednicy przyzwyczajaj go do swojego zapachu... niech nie traktuje Twojej dłoni jak potencjalnej ofiary :-) i jak będziesz wyciągał go z terra staraj się żeby to było w godzinach wieczornych, gdy węzyk staje się bardziej aktywny... w końcu to nocny gad :-)

http://members.lycos.co.uk/vagansek/327.jpg

http://members.lycos.co.uk/vagansek/329.jpg

http://members.lycos.co.uk/vagansek/331.jpg


pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==