PDA

Zobacz pełną wersję : boa constrictor a python tygrysi



serpentor
13-05-2013, 11:03
do tej pory chodowalem weza chinskiego.teraz mysle glownie nad boaskiem.ale strasznie podoba mi sie pyton tygrysi.czy poza wielkoscia 6m jesli mi wiadomo, ma on jeszcze jakies cechy utrudniajace jego trzymanie w terrarium.i jakie sa roznice miedzy nim a boaskiem?czy odmiana albinotyczna rzeczywiscie dorasta do 4m czy tez 6?jesli ktos ma jakies ciekawe zdjecia tych wezy i terrariow dla nich to chetnie zobacze.mojmail ozzynoxxx@interia.pl .dziekuje bardzo z gory za odpowiedz.

Psalmopoeus
13-05-2013, 11:10
Ja bym Ci radził kupić boaska.Pytony tygrysie są duże i czasami agresywne a przy takich rozmiarach może to być bardzo niebezpieczne.Boa są mniejsze jak będziesz sobie dobrze z nimi radził i już będziesz się czuł bardziej na siłach to wtedy bym Ci radził kupić tygryska:P(potrzebuje bardzo dużo miejsca i jeszenia co wiąże się z dużymi kosztami)

fremd
13-05-2013, 11:23
przeczytaj post ponizej :)
ja dowiedzialem sie wszystkiego co trzeba :)

serpentor
13-05-2013, 11:28
mam pytanko do fremda.zdecydowales sie na tygrysa?jakbys go juz mial napisz mi prosze na mail pierwsze wrazenia:)

fremd
13-05-2013, 11:57
jestem zdecydowany ale kupie go dopiero pod koniec wakacji albo we wrzesniu :)
jesli chcesz juz kupic tygrysa to moim zdaniem lepiej dozbierac kase i kupic albinoska bo w porownaniu z ubarwieniem nominalnym to cena nie jest zbyt wysoka-ale za to jaki efekt.

DEXiu
13-05-2013, 13:42
No nie wiem czy taki znowu ektra efekt. W sumie albinosy tygrysich jakiś mi nie podchodzą ale to kwestia gustu. Wg mnie zdecydowanie ładniejsze jest ubarwienie nominalne.

fremd
13-05-2013, 13:44
kwestia gustu...
dla mnie odmiana albino jest u praktycznie kazdego gada najladniejsza forma barwna :)

Marcin .P
13-05-2013, 14:13
ja mam tygryska i boa i radził by ci boa na początek z dużymi duscielami:D

serpentor
13-05-2013, 14:55
mnie tez bardziej podoba sietygrys albino.jest piekny...ale macie racje.rozpoczne przygode z dusicielami od boa .tez sa piekne.a kupie mu wieksze terrarium bo moze za pare lat...:)dzieki za odpowiedzi.p.s.gdzie najlepiej kupic boa w zoo,zoologicznym czy np.od prywatnego hodowcy?i ile moze winiesc kosz terrarium 2m,2m,1m(dl,wys,szer).i to chyba starczy nawet na parke?bo chce kupic raz i juz na cale jego mam nadzieje dlugie zycie.

goblin
13-05-2013, 15:08
No najlepiej u hodowcy tera zjest duzo na Sprzedam ofert a co do terrarium to taki kolos bedzie drooogiiiii.

xav_setherial
13-05-2013, 15:19
najlepiej jest kupić od prywatnego hodowcy lub z tych sklepów zamówić http://biofil.pl/ http://szrek.pl/ , bo to ludzie z pasją i dbają o swoich podopiecznych , a co do kosztu terra, to trudno ocenić tak na oko, bo wbrew pozorom trochę materiałów do niego potrzeba, zeby było w miarę wypasione, ja robie teraz też docelowe dla pary boasów, wymiary podobne (200x100x100) i jestem na etapie zwiedzania sklepów i kupowania sprzętu. Tak minimum 350 zł musisz liczyć za samo terra z płyt OSB + szyby + prowadnice + oświetlenie + lakier + silikon + siatka perforowana, cena najbardziej zależy od grubości OSB i od oświetlenia, bo ceny reszty są podobne. Ale to jest terra całkowicie pozbawione wystroju, ściemniacza i jeszcze paru umilaczy upraszczających życie, bo ich jeszcze nie szukałem.

Ale sie rozpisałem,

Pozdrawiam

goblin
13-05-2013, 15:26
Hyh niewiem czy tak można no ale pomoc to pomoc :]



http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=8694&t=8694


za te terrarium Fryzjer o ile dobrze mnie poinformowano zapłacił 1100zł tzn wyniosło go to bo terrarium sam robił :D:D



P.S:Fryzjer boaski jak i terrarium pikne :]

serpentor
13-05-2013, 16:56
dzieki wielkie za informaje.a te boaski na zdjeciach cudne:)terrarium tez super.hmmm...1100 duzo ale na szczescie tyle zalozylem ze moze to wyniesc i tyle uzbieralem:)

Emoman
14-05-2013, 12:42
A ja mam pomysł dla tych, którzy zamierzają mieć duże terra- przecież w różnych komisach meblowych można dostać za niewielkie pieniądze stare, ale niezniszczone szafy, które po przerobieniu i wstawieniu szyb na prowadnicach, stanowiłyby idealny materiał pod terrarium. Sam chyba za jakiś czas tak zrobie:) Moim zdaniem przerobiona szafa lepiej wyglądałaby niż terrarium z chamskiej płyty OSB, która zbyt atrakcyjnie nie wygląda.

Fryzjer
14-05-2013, 13:40
tak tylko wtedy taka szafe trzeba dobrze zabezpieczyc, niektore sa z drewna litego a niektore zas ze sklejki itd., dobry pomysl

Krystian Sz
06-07-2013, 02:27
Bardzo dobry ja juz t5ak zrobiłem za grosze szałka w idealnym stanie i słuzy bardzo ozdobnie
POZDROWIONKA!!!!!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==