PDA

Zobacz pełną wersję : pończosznik :) prosze o info.



wenx
07-03-2013, 06:32
Witam!!
Mam pytanka odnośnie węża.

- jakie oświetlenie (KOLOR)
- podłoże
- jedzenie (co ile karmić)

POZDRAWIAM I CZEKAM!!
----------------------
gg: 3092865

nazer
07-03-2013, 07:58
osietlenie normalny promiennik czyli swiatlo jasne bo to waz dzienny, jako podloze mialem czesciowe ze zwiru a takze torf z kawalkami kory wymieszany w proporcji 1;2, i karmilem swojego weza 2 razy w tygodniu.
POzdrawiam Nazer.

Gerald
07-03-2013, 08:07
- może być trof z niewielką ilością piasku
- co do jedzenia to ja myśle że młode 1 raz w tygodniu, a starsze raz na 1,5 tygodnia.

Lucky
07-03-2013, 09:47
Karmie tak jak napisal gerald, jaesli czegos potrzebujesz to pisz na gwybleith@interia.pl

Grochu
07-03-2013, 10:31
oświetlenie:
biala żarówka lustrzanka na dzień.
oprócz tego, jeśłi chcesz dogrzewać w nocy, a nie masz kabla grzewczego to stosuje się czerwoną żarówkę (-:
pozdrawiam!

mordd
07-03-2013, 13:06
Na torfie w sytuacji gdy wywlecze rybę z michy do zjedzenia (zawsze wywlecze) przylepia się do niej mnóstwo podłoża - torf nie jest najlepszy...... kokos, kora....coś grubszego niż torf. Torf szybko schnie a po jednorazowym wyschnięciu nadaje się tylko do śmieci, tak więc tylko jako domieszka, sam się nie sprawdza.

Elian
08-03-2013, 12:32
Grochu nie wiem czy zauważyłeś, ale Nazer już napisał to co Ty powtórzyłeś. Ma to sens ? Widze, że koniecznie do każdego posta dodajesz swoje 4 grosze pomimo tego, że dane pytanie zostało już wyjaśnione ( musisz mieć niesamowitą wiedzę oraz doświadczenie, tylko pozazdrościć)

Grochu
08-03-2013, 12:47
Post Nazera:
"osietlenie normalny promiennik czyli swiatlo jasne bo to waz dzienny, jako podloze mialem czesciowe ze zwiru a takze torf z kawalkami kory wymieszany w proporcji 1;2, i karmilem swojego weza 2 razy w tygodniu.
POzdrawiam Nazer."

Post mój:
"oświetlenie:
biala żarówka lustrzanka na dzień.
oprócz tego, jeśłi chcesz dogrzewać w nocy, a nie masz kabla grzewczego to stosuje się czerwoną żarówkę (-:
pozdrawiam!"

jeśli nie zauważasz dodatkowej informacji w moim poście, to zapraszam do przedszkola -> tam uczą małe dzieci, jak kojażyć ze sobą różne fakty

bo np:
"światlo normalne" laikowi wcale nie musi tłumaczyć, jaką ma dać żarówkę. oprócz tego dorzuciłem nieco na temat ogrzewania/oświetlenia w nocy.
Co to jest ***** za zwyczaj, zęby się czepiać bez powodu? Rower Ci ukradli, czy jak?

piotr
11-03-2013, 00:32
Raczej młode 2x/tydzień, starsze 1x/tydzień.
Pokarm pończosznika (dżdżownice, ryby itp) jest lżej strawny niz innych węży więc i przemiana materii szybsza.

P.

42d3e78f26a4b20d412==