PDA

Zobacz pełną wersję : PORADY PROSZE - REGIUSY - dziwne problemy z jedzeniem!



GroM
06-03-2013, 12:10
Witam ! Moja parka regiusow zwariowala gloduje od lutego przeszlo od polowy marca dostaje myszki i myszoskoczki zywe na jakis czas i nic w kwietniu na poczatku wpuscilem pare myszoskoczkow na dobre i jedna myszke - zero zainteresowania az do dzis. Dzis po pracy zastalem zaduszone oba myszoskoczki jeden ma wyzarty kawalek glowy drugi zaduszony i nie zjedzone - myslalem ze je pobudze wiec podalem za ogon ruszajac martwymi myszoskoczkami na boki i dostalem kilka atakow ale zjesc nie zjadly co mam robic ?

Czy zamrozic myszoskoczki czy pozostawic zaduszone moze zjedza za kilka godzin czy zastosowac wymuszone karmienie ? Jak radzicie ja od lutego posiadam ta parke i nie trzymalem wczesniej tego gatunku.
odp. nawet na gg oczekuje : 2119038

lipton
06-03-2013, 12:41
widze że troszke dziwne zeczy wypisujesz, skoro niejedza od kwietnia to krótki okres ja miałem przypadek z regiusami ze mi niejadły po 6-7 miesiecy (stymuluje to pore sucha ) , czy ty wpusciłes zywe myszoskoczki do węzy i one tam mieszkały ???
przeciez mogły ci węza pozadnie zranic , pare lat temu straciłem w ten sposób constrictora , ale miejsza z tym . jeden miał wygryziona głowe ponieważ zrobił mu to drugi myszskoczek . najprawdopodobniej było to spowodowane głodem . a ten drugi podejrzewam ze niezostał uduszony tylko padł , ale na wszelki wypadek proponuje porzadnie ogladnąc weze czy niesa pogryzione . Niepopełniaj takich błedów bo węza mozesz stracic kiedys naprawde. twoje regiusy maja prawo niejesć do wrzesnia jak nie dłurzej , to norma tymbardziej ze weze pochadza z importu , a pewnie tak jest .
pozdrowienia

GroM
06-03-2013, 12:52
nie sadze ze mlode myszoskoczki moga zagryzc czy poranic regiusy o dlugosci 140 cm weze oczywiscie pochodza z fermy a nie z odlowu przynajmniej na to wskazuja dokumenty ! Hodowle gryzoni prowadze od kilkunastu lat wiec w tym nie tkwi problem zeby zdechly z glodu! A karmione byly myszoskoczki caly czas - byc moze jeden padl z powodu wysokiej temperatury ok.30 % i duzej wilgotnosci ale w dziwny sposob sa na nim slady zaduszenia futerko jest splaszczone dookola na jednej wysokosci tłowia. A drugiemu nie sadze ze polowe glowki mógł odgryzc drugi myszoskoczek kiedy on lezal w srodku zwinietych w kulkę pytonów. Nie wiem byc moze masz racje prosze doradz co zrobic zostawic na noc padniety pokarm czy podac na sile nie jedza od wrzesnia a ja osobiscie je trzymam od polowy lutego.

STIW
06-03-2013, 13:34
Ja to radze oddaj albo sprzedaj te regiusy komus kto sie na tym zna bo jak widze co ty wypisujesz to sie płakac chce.Widzialem wiele oszolomów ale sorki tys chyba pobil wszytskich , kur... jak mozna wsadzic zywe gryzonie do wezy i je tak trzymac dluzszy okres czasu bez kontroli nad tym co sie dzieje w terrarium. Stary to co ty piszesz to idiotyzm " nie sadze ze mlode myszoskoczki moga zagryzc czy poranic regiusy o dlugosci 140 cm weze " . Nawet nie chce sie tlumaczyc czemu regiusy moga nie jesc przez dluzszy okres czasu bo po tym co ty robisz to mysle , że i tak do Ciebie nie dotrze.

GroM
06-03-2013, 14:03
Wiesz STIW - dzieki za szczerosc~! Regiusy kupilem kilka tyg. temu około lutego zanim je kupilem zapoznalem sie z kilkoma publikacjami, i roznie widzisz pisza o karmieniu regiusow. Jedni polecaja karmic swiezo zabitymi myszkami, inni jak nie chca jesc polecaja karmic myszoskoczkami. Pewien terrarysta doradzil mi abym wpuscil i zostawil myszy na noc bo moze zjedza w nocy, gdyz w nocy zeruja. Jeszcze inny naklonil mnie na zmiane masci gryzoni, ktore podawalem bo ponoc moga wybrzydzac. Wg. CIT. zostaly sprowadzone do Polski we wrzesniu 2003 r. od tej pory byly u pewnej osoby z Wroclawia i wiesz co komunikowalem sie z ta osoba kilkanascie razy i potwierdzila ze spokojnie powinny zaczac jesc od poczatku kwietnia gdyz robia sobie takie glodowki i ze jak karmie to tylko zywymi gryzoniami, gdyż tak podawali im karmę na fermie.
Nigdy nie przypuszczalem ze tak maly gryzon moze być niebezpieczny dla węża.
Jestem ichtiologiem a terrarystyką zainteresowalem sie od niedawna. Dlaczego zamiast doradzic, wyzywasz mnie od oszołomów i od razu polecasz sprzedac mi weze.
Dziękuje za pomoc wyrzuciłem zdechłe myszoskoczki, i poczekam z karmieniem na lepsze czasy.

A pomoc jaką mi zaoferowałeś nijak ma się z pytaniem które zadałem wcześniej.

Mogłeś napisac zamiast wyzywac np w taki sposob:
" tak robia idioci i nigdy tak wiecej nie karmij REGIUSA, mysz należy o sciankę terrarium ogłuszyć lub zabić i podać martwa jak nie spożyje to wyrzucic do smieci i tak probowac co jakis okres, az bedziesz wiedzial kiedy waz jest glodny a jak nie je ponad 8 miesiecy to normalna glodowka po 12 miesiacach musisz np. podac na sile i lepiej popros kogos bardziej doswiadczonego "

i to by zalatwilo temat mojego problemu

Pozdrawiam
GM

Grochu
06-03-2013, 14:14
masz je dopeiro od kilku tygodni?

co ty odstawiasz w ogóle? chyba za mało tych publikacji jednak przeczytałeś! regius to nie jest zwierzę dla dzieci, ani laików - ty niewątpliwie jesteś jednym z nich, ale nie przejmuj się - każdy nim kiedyś był, a ja nawewt miewałem podobne pomysły )na szczęście ich nie realizowałem).
regiusy to wybredniaki - kilka tygodni nie jedzenia to nic nadzwyczajnego, tym bardziej, zę to dorosłe osobniki sa - o "dziwnych problemach z ejdzeniem" można mówuić, jak nie jedza 3 miesiące i nie ma pory suchej.

daj im spokój - niech się zaaklimatyzują spokojnie. nie wyciągaj ich z terra. nakarm za 2 tyygodnie. powinny zjeść.
pozdrawiam

STIW
06-03-2013, 14:23
Wiesz co mogł tak napisac ale zanim to zrobilem to wczesniej napisal ci lipton a Ty jednak odpisales sowje wiec dlatego ja juz nie chcialem pisac to samo bo i tak nie dociera.Odpisałem ci na meila

iibell
07-03-2013, 00:53
Jeżeli mogę wtrącić dwa słowa mam dwa regiusy co niektórzy o tym wiedzą jest to 9-cio letni samiec i ok.4 letnia samica.Potrafią nie jeść i 6 miesięcy ( samiec nie je już od początku grudnia i nic dziwnego się nie dzieje tylko należy kontrolować wagę czy nie spada.Z przykrością muszę stwierdzić że pozostawienie żywych zwierząt karmowych w terra na tak długi okres jest niedopuszczalne, dlaczego nie muszę chyba tłumaczyć.Nadgryziona głowa gryzonia napewno nie była dziełem węża ( jak byś lepiej odrobił lekcje to wiedziałbyś dlaczego ) i tu zgadzam się z Liptonem że to robota drugiego myszoskoczka .Ja na początku swojej przygody z regiusami 9 lat temu też popełniłem podobny błąd ale to była mała mysz i pozostała w terra " tylko a może aż " 5 minut bez mojego nadzoru i to kosztowało pytona 1 cm . ogona który był ogryziony do kości i trzeba było go amputować.Kończąc pozostaw je żeby odreagowały stres związany z nowym miejscem i co parę dni próbuj podać pokarm ale pilnuj i jeżeli po kilku minutach nie zauważysz pobudzenia u węży spowodowanego zapachem czy też widokiem karmy wyjmij pokarm z terra .Mam nadzieję że wszystko będzie ok. ale pamiętaj że regiusy w hodowli nie są tak łatwe jak zbożówki i poczytaj więcej materiałow jak i wypowiedzi bardziej doświadczonych hodowców.
Powodzenia

GroM
07-03-2013, 02:06
Bardzo dziękuję za wyprostowanie mojego postępowania, z pewnością skorzystam z Państwa porad. Całe szczęście że nie zostały w tym okresie pogryzione przez myszoskoczki czy myszy sa całe i zdrowe.

Pozdrawiam wszystkich
Grzegorz M

42d3e78f26a4b20d412==