PDA

Zobacz pełną wersję : uwaga



MIDO
03-03-2013, 10:48
JAKIE DOSTANE NADRZEWNE DUSICIELE W NASZYM KRAJU PISZCIE GATUNKI I CENY.CZY SĄ TO WĘŻE TAK TRUDNE W HODOWLI JAK SIE MÓWI.

Snuk
03-03-2013, 11:26
hmmm. z nadrzewnych dusicieli z tego co wiem to można dostać w Polsce Corallus Caninus cena około 2000zł lub i więcej, Morelia Viridis różne populacje ale chyba najczęściej Aru, Biak cena za młode osobniki jest powyżej 1000zł, Corallus Hortulanus cena około 200zł lecz można i dostać różne odmiany barwne lecz to jest juz troszke droższa sprawa lecz niewiem w jakich cenach są odmiany barwne tego gatunku. A co nast. pytania czy są trudne w hodowli tak jak się mówi, z tego co wiem to są one faktycznie trudne w hodowli gdyż wymagają troskliwej opieki, odpowiednich warunków dużej wilgotności oraz temp. I najmniejszy błąd może odbić sie na zdrowiu zwierzaka. Są to gatunki za które żaden początkujący niepowinnien sie brać (oprócz Corallus Hortulanus gdyż jest on w miare łatwy w hodowli przekonałem sie juz o tym ). Aha zapomniałem dodać nawet najlepszym hodowcą ten wąż sprawia kłopoty.

loko
04-03-2013, 11:18
Corallus Hortulanus - odmiany barwne wachaja sie od 350 pln w gore...

coolary
04-03-2013, 13:26
W Polsce bywają dostępne (raczej okazjonalnie) nadrzewne (typowo nadrzewne)dusiciele:
-Boa leśne Corallus hortulanus (zwykłe i "color phase") w cenach 200-500zł
-Boa psiogłowe Corallus caninus od 2000zł w góre (dorosły odłów) w Niemczech młode osobniki z hodowli od 500euro w góre (populacja amazońska od 1000eurow góre)
-Pytony zielone Morelia virdis (1000-1500zł)
-Ostatnio Witek Pluciek ogłaszał się z Sanzinia madagascariensis. Nie jest to typowo nadrzewny gatunek jedak rzadki w Polsce i bardzo ciekawy. Cena chyba 1200zł

Ja staram się specjalizować w nadrzewnych dusicielach. Dodatkowo szukam ciekawie ubarwionych cenchri. Mam już kilka osobników Boa leśnych (prawdopodobnie będą w tym roku młode "color phase" z mojej hodowli, były kopulacje i czekam na owulacje) W tym roku pojawi się kilka osobników Moreli viridis (populacja ARU). W sumie gadami zajmuje się prawie 7 lat (12 maja rocznica:) Uważam, że do większości z w/w gatunków trzeba mieć doświadczenie oraz bardzo dobrze zrobione terrarium. Jeżeli bedziesz miał jakieś konkretne pytania wal na mejl.

Grochu
04-03-2013, 22:27
Corallus hortulanus ponoć "poddaje" sie średno zaawansowanym hodowcom, ale reszta to zabawa dla ludzi z naprawdę dużym doświadczeniem.
a swoją drogą kupiłbym sobie Boa leśnego, problem jest raczej ze starymi-niepowalajskimi (-; jakaś parka dla regiusa na wakacjcach chyba będzie

42d3e78f26a4b20d412==