PDA

Zobacz pełną wersję : www.biofil.pl



goblin
15-02-2013, 04:53
piekne nowe węże tylko jeden minus cena ale warto :D:D


http://www.biofil.pl/Zwierzeta/Gady/Pictures/Maxi/flavirufa.jpg

madka
15-02-2013, 06:13
Waz ladny, a jaki temat ? ;)

wesoly grabarz
15-02-2013, 08:03
piękny

Bisu
16-02-2013, 13:35
przepikny :P

KubaW
17-02-2013, 04:48
byłem w biofilu to jakieś żarty węże sa trzymane w pudełkach po lodach a poza tym są zbyt drogie--za boa c. po pierwszej wylince chcą 260 zł.

goblin
17-02-2013, 05:14
kubaw prawdopodobnie są to młode osobniki więc sa trzymane w pojemnikach po lodach mocno ogrzeanych co pozwala na szybsze odchowanie młodech osobników :P

Grochu
17-02-2013, 11:30
nawet, jesli są trzymane w pojemnikach po lodach to chciałbym zauważyć, że...
odpowiednio przygotowany (dziurki z boku i na wieczku) pojemnik może sprawdzić się jako terrarium - wystarczy, że jest odpowiedniej wielkości. jest w nim łatwo utrzymać odpowiednie warunki (szczególnie wilgotność), a wzrok kupujących nie stresuje zwierząt (-:
także jeśli wąż jest młody (a chyba tylko te są trzymane w takich pudełkach), asame pudełka sa ogrzewane (wystarczy lampka biurowa nad pudełkiem, lub kabelek pd półka z pudełkami) to nie widze przeszkód (-:


a wracając do tego rodzynka: slicznie wybarwiony, na prawdę jestem pod wrażeniem.
podobnie wybarwionego maluszka widziałem w jednym z rzeszowskich sklepów, jednak ten ma ciekawszy pyszczek (-:

Grochu
17-02-2013, 13:05
no dobra: 1200 za parke... jak mam być szczery, to można kupić równie ładne, a tańsze odmiany barwne zwykłych zbożówek (-: nie wiem tylko czy aż o tyle tańsze, by nie skusić się na zakup żadkiego gatunku (-;

Obcy
17-02-2013, 13:12
zadkie zbozowki wyjda drożej

coolary
18-02-2013, 03:15
Moim zdaniem Łukasz trzyma swoje zwierzaki w bardzo dobrych warunkach. Nie ma NIC złego w trzymaniu młodych zwierząt w takich pojemnikach. Za granicą jest to praktycznie jedyna forma odchowu młodych. Hodowcy mają tam specjlne systemy takich pojemników zwane "Rack- system" U nas nie można kupić takich sysytemów więć trzeba radzic sobie samemu. Byłem w Biofilu i widziałem rozmiązanie Sułka na własne oczy i wszystko jest jak nak najbardziej OK!! hehe a określenie "boa po pierwszej wylince" niezły ubaw :)

Sułek
18-02-2013, 03:30
Nie krzyczcie na gościa - przeżył szok - u niego spowodowany brakiem wiedzy, jak doczyta, podrośnie to pewnie przyjedzie i pogada :))
ale boa L1 - to mi się podoba !!

lazer
18-02-2013, 09:04
A nie masz Łukasz przypadkiem anolisów L2? :))))

Grochu
20-02-2013, 06:13
o nawet opis tego cudka mam
http://www.kingsnake.com/ratsnake/central.htm
rośnie to na ogół do ok 100 cm, także wezyk malutki, a jaki ładny!
występuje w ameryce środkowej, na wysokościach 500-1000 m n.p.m, max 1500.

terrarium typu tropikalnego, więc temp 35 stopni, wilgotność 80%

z ciekawostek- mają bardzo długi ogon - nawet do 28% długości ciała

z resztą akzy sobie doczyta (-;

Sułek
20-02-2013, 06:28
już są w rękach prywanego hodowcy z Piekar Śląskich...jak fajnie, że znajdują się spod ziemi totalnie zakręceni na takie cuda maniacy. Gość od lat niedosypiał :) marząc o flavirufach....

Grochu
20-02-2013, 07:31
no dzisiaj przeglądałem ofertę, bo zastanawiałem się, czy by rodziców nie naciągnąć... już miałem nawet do pana maila wysyłać z pytaniem o to, jak im jedzenie idzie... patrze się, a tu "Sprzedane" )-:

jak uda mi się rodziców namówić, to bym do Pana się zgłosił na te lipcowe sprowadzanie (-:

KubaW
21-02-2013, 12:00
Mój kuzyn kupił tam dwie zbożowki,a przysłano mu dwa ZDECHLE ŚMIERDZĄCE węże,o wiele mniejsze niż go zapewniano.Gość z biofilu poszedł na ugodę i zgodził się wysłać w rozliczeniu dwa gekony lamparcie.Co się okazało jeden nie miał ogona a drugi miał jakąś infekcję skóry.To też uważacie za wporządku???

madka
21-02-2013, 12:39
No coz, ja zamowilem dwie zbozowki, i przyslano mi dwie zdrowe zbozowki. Pozniej zamowilem jeszcze jedna i taka dostalem. Kolorystycznie tez bardzo ladnie dobrane.

Elian
21-02-2013, 14:33
Czy można wiedzieć jaki nick ma na forum ten piekarski hodowca ? Też jestem z Piekar Śląskich i chciałbym wiedzieć kto ma takie węże :D

Grochu
22-02-2013, 04:27
no cóż kubaw... zwierzęta mogly się "uszkodzić" w czasie transportu - wtedy raczej nie ma co mieć pretensji do sklepu, tylko do firmy transportowej. normalnie to by powiedzieli twojemu kuzynowi, ze to firma transortowa, a nie oni i nic by nie dostał. w biofilu chociaz na tyle dobrze jest, zę dostal dwa geki.

ja zamówiłem tam regiusa i dostalem pięknego, zdrowego weża, który (jak do tej pory) nie sprawia żadnych problemów, więc nie powiem na ten sklep złego slowa

42d3e78f26a4b20d412==