PDA

Zobacz pełną wersję : Przyzwyczajenia pokarmowe...



stopa
03-02-2013, 11:55
Witam...

Chcialbym sie dowiedziec czy da rade naklonic weza ktory wcina tylko myszy do szczurow?? Mam np.diademy, ktore myszy wcinaja jak zloto, a na szczurka nawet nie zerkna...probowalem juz go wytarzac w myszy czy cos...mam wiecej szczurkow niz myszek, dlatego chcialbym, aby byly mniej wybredne...

A moze ktos z Was juz "przestawil" swojego gada...

Pozdrawam!

coolary
03-02-2013, 13:16
To dyskusyjny temat. Zazwyczaj węże jedza każdy podawany im pokarm (różne rodzaje gryzoni) czasem jednak zdarzają się wybredniesze gatunki np. Python regius. Spróbuj przegłodzić swoje węże i wtedy podać im szczury (może podajesz za duże szczurki).

stopa
03-02-2013, 13:46
Hmmm....za duze to na pewno nie sa, bo juz rozne podawalem....a i glodne tez byly...nie wiem czyzby tez byly takie wybredne? (diademy) Domyslam sie, ze moze to byc spowodowane tym, ze poprzedni wlasciciel je karmil myszami, ale czy nie da rady zmienic ich diety???

Pozdrawiam!

Gadman
03-02-2013, 13:54
wkoncu sie przyzwyczaja jesli nie beda miały wielkiego wyboru daj im na kilka minut tego szczurka a nie na chwile pod twoim okiem i powtarzaj to codzienie(wkoncu zjedza)


Kiedy wszystko idzie źle pamiętaj ,że moze być jeszcze gorzej.

Serpent
03-02-2013, 14:12
jeśli jesteś z Torunia i masz 3 diademy to juz teraz Ci mówię że szczurów nie będą jadły, próbowałem niejednokrotnie podawać im szczury jednak bez rezultatów nawet oseska podrośniętego niechciały jeść niewiem niestety czym to może być spowodowane może po prostu szczury im niepodchodzą i tyle ;-)

Pozdrawiam
Serpent

Ps. szczury to o wiele silniejsze gryzonie niż myszy a diademy są płochliwymi wężami być może wyczuwają duży temperament nawet u młodego szczura i wstrzymują się z polowaniem, u mnie ograniczały się tylko do kąsania szczurów na zasadzie obronnej nic więcej....

stopa
03-02-2013, 14:46
Serpent wlasnie mowie o tym trio:).....skubance....tylko myszy:)
Ale mam mahonia, ktory rowniez je wylacznie myszy...choc juz samn ie pamietam, moze sie na szczurka kiedys skusil...ale chyba nie...

Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==