PDA

Zobacz pełną wersję : Boa Dusiciel czy Pyton tygrysi



Mati13
03-02-2013, 01:42
Przymierzam sie do kupna jakiegos pożądnego węża (chodzi mi o jakiegos duzego)
podoba mi sie pyton tygrysi ale nie wiem czy nie jestem jeszce na tyle doświadczony by go miec, podoba mi sie tez boa dusiciel pomozcie którego wybrać??

Bisu
03-02-2013, 02:13
Radziłbym Ci Boa Dusiciela. Jest to łagodny wąż i praktycznie nie ma sie kłopotów z jego utrzymaniem, a pyton tygrysi jest po prostu piękny :), ale trudny do hodowli. Jak Ci urośnie 6metrowy wąż, to dopiero zaczną sie kłopoty... Chyba, że go wtedy sprzedarz :P

POLAK
03-02-2013, 02:42
tygrysi trudny w hodowli??????????????? jest w hodowli bardzo łatwy minusem jest tylko jego wielkość ale polecam boasa

Dejot
03-02-2013, 03:01
jak chcesz bardoz duzego weza to wez tygrysiego jak chcesz malego to boasa- przewanie dochodza do 2 metrow zaledwie .... Zalezy jakie masz warunki mieszkaniowe :) Podejrzewam ze nie sprostasz wymaganiom pytona

pepo
03-02-2013, 03:55
jezeli bedziesz miał dosc miejsca na tygrysiego a bardziej ci sie podoba to kup tygrysiego.

coolary
03-02-2013, 03:58
Stanowczo kup boasa. Pytony tygrysie to piękne i fascynujące węże ale należy sobie zdawać sprawe z rozmiarów do jakich dorastają. Miałem stycznośc z kilkoma osobnikami o długości ok.4m i gwarantuje Ci, że ich siła jest OLBRZYMIA. Taki wąż to praktycznie kilkadzisiąt kilogramów mięśnie ktróre służa mu min. do zabijania...

Gadman
03-02-2013, 07:25
zdecydowanie odradzam pytona tygrysiego a polecam boaska .oba sa zawaliste ale raczej nie poradzisz sobie z tygrysim



Kiedy wszystko idzie źle pamiętaj ,że moze być jeszcze gorzej.

Mankov
03-02-2013, 08:02
taak, jak wyrosnie ci powyzej 4m to juz pewnie nie dasz razy go wyciagnąć sam z terrarium. boasy sa równie piekne:D polecam boasa,,, choc podobno albinosy tygrysie nie wyrastaja az tak duze... moze tygrysek albino??

Sm0k3D
03-02-2013, 08:11
Heh, ale ile taki albino kosztuje........ ja tez sie namiezalem na wiekszego weza i chyba bedzie to boa, bo tygrys poprostu jest ZADUZY

Mankov
03-02-2013, 08:44
ostatnio gdzies słysałem o takim albinosie za 500zł. myśle ze do 500zł spokojnie kupisz..... a 500zł to chyba nie tak duzo.. w porównaniu do alboni boasa..

Mike
03-02-2013, 09:34
Ja równierz polecam na poczatek boasa. W Polsce to sa prawie same mieszańce które dochodzą srednio do 2 metrów długości ciała.

Pytony tygrysie są piękne równierz jak i łatwe w hodowli - tu mam na myśli osobnika ponizej 3 metrów ;) Jednak dorosły osobnik to naprawde ogromny dusiciel z którym moze się wiązać dużo problemów takich jak:
- odpowiednie duże terrarium,
- odpowiednia ilość pokarmu,
- odpowiednie warunki tj. temp, czy wilgotnosc (a w wypadku duzych terrari utrzymanie odpowiedniej temp nie jest tanie poniewaz ciagnie sie za tym duza ilość pobieranej energii),
- obsługa przy zwięrzęciu - średnio na jeden metr węza powinna przypadac jedna dorosla osoba...

A co do tygrysich albino... to fakt, są nieco mniejsze od zwyklych jednak poniżej zamieszczam 2 fotki dorosłych samic które mówią same za siebie ;)

1)
http://michalwajdzik.fm.interia.pl/OTHER/21194bigmama-med.jpg
2)
http://michalwajdzik.fm.interia.pl/OTHER/5375kb.jpg

wezyki
03-02-2013, 10:39
ja rowniez polecam boa z tego wzgledu ze jest mniejszy!!

a tygryski albionosy wcale niesa drogie idzie kupic juz za 400-500zl

...

Gadman
03-02-2013, 14:03
Tygrysy na mase potrafia byc bycze jak zobaczysz sobie ta stronke sam sie przekonasz chociaz sadze ze ja widziałes tak jak wiekszosc http://www.swiatwezy.republika.pl/wezegiganty.htm i dlatego polecam boaska


Kiedy wszystko idzie źle pamiętaj ,że moze być jeszcze gorzej.

Janosek
03-02-2013, 23:36
zapodaj sobie boaska....... ponieważ tygrys bardzo szybko rosnie i może stanowic zagrożenie

Mati13
04-02-2013, 09:56
dzieki za wypowiedzi i raczej zdecyduje sie na boaska tylko nie ma ktoś jakiegoś rasowego zeby byl wiekszy niz 2 m, pytona tygrysiego tez sobie moze kupie ale dopiero jak cos za jakies 2 lata bo sie wtedy juz na 100% przeprowadze na taka wies tam mamy duzy dom

wujek
04-02-2013, 11:16
a propo boaska, wróciłem przed chwilą z Pragi (byłem w "smoku" po myszy) i widziałem czystaego boaska. piękna bestyjka. tylko niestety został pogryziony przez szczura i ma rope w pysku, ale to usuną naszczęście. ale boasek przepiękny:)

42d3e78f26a4b20d412==