PDA

Zobacz pełną wersję : Oki kilka pytanek :D:D



goblin
28-01-2013, 09:52
Pytanka sa na temat Elaphe guttata:


1.CZy przy rozrodzie 1 samiec może pokryć 2 samice :>



2.Jeżeli bedzie zestawienie
samiec: clasic homozygota

samica1:albino heterozygota na snow

samica2:snow heterozygota na Anerythristic.

jakie mogą powstać młode :D:D



3. teraz najważniejsze jakie są sposoby na karmienie zbozówki która ewidentnie ignoruje pokarm od około 2 tygodni (to jest młoda zbozówka ma ok.30cm)

Dejot
28-01-2013, 11:32
chcesz rozmnazac weze a nawet nie wiesz jak sie karmi ?? Polecam jakas dobra ksiazke do biologii tam sa opisane zasady dziedziczenia :) uczą tego w szkolach srednich

mordd
28-01-2013, 13:22
1. Tak
2.1. classic hetero albino + classic hetero albino hetero anery (= hetero snow) 50:50
2.2. taka samica nie istnieje, chyba, że to typ B anery - wtedy classic hetero snow + classic hetero snow hetero anery B w proporcjach 50:50
3. Poczekać, sprawdzić wszelkie opcje tzn. żywe, martwe, rozmrażane w dzień i w nocy..........

goblin
29-01-2013, 08:07
mordd dziekuje za wyczerpującą odpowiedź thx.

Dejot chyba neizrozumiałes pytania no ale nic jak sie chcce natrzepac postów to trzeba pisać byle co :P:P

dreex
29-01-2013, 12:15
No właśnie panie Goblin - jak chce sie natrzepać postów ........ zauważyłem na portalu terrarium ( a wchodze na niego od przeszło dwoch lat) ze co jakis czas pojawiają sie na nim młodzi chłonni wiedzy ludzie i na początku o wszystko pytają - co jest oczywiscie zrozumiałe a po jakims czasie przeobrażają się w niejako profesorów w temacie terrarystyki i naczytawszy się literatury udzielaja wszystkim rad , tryskaja czysto książkową wiedzą odpowiadają na posty jak starzy hodowcy a po nie długim czasie śladu po nich nie widać - nasuwa sie pytanie czy juz im przechodzi zachłyśnięcie się terrarystyką czy tez najzwyczajniej nudzi juz ich ten temat ..... A potem na forum - "Sprzedam" pojawia sie ogłoszenie - sprzedam gada z całym terrarium. Żal tylko tych zwierząt i mysle ze kolega właśnie do takich należy . Pozdrawiam

goblin
31-01-2013, 08:05
dreex co to ma byc ??

klo85
31-01-2013, 08:32
u młodych zbozowek czasami tak bywa sam miałem taki przypadek moja zbozowka nie chciała jesc i to nie przez moje zaniedbanie ale niektore młode węże tak maja trzeba je karmic samemu na siłe tak dłogo az wkoncu same załapią ak to sie robi:) wydaje mi sie ze do 2 wylinki z tego co wiem to biezesz oseska i wpychasz delikatnie go w wezyka ieukrywam ze potrzbna jest cierpliwosc i wprawa w ostatecznosci mozesz probowac wepchnąc cienki pasek miesa wołowego

Dejot
31-01-2013, 23:05
Skoro goblin chce rozmnazac zbozowki to powinien najpierw sprawdzic jak w ogole sie je hoduje , bo problemy z jedzeniem to norma , nie rozumiem go troche .Koleś pisze tak jakby chcial kupic pare zbozowych i od razu je mnozyc i troszczy sie o przyszle mlode , do ktorych bardzo daleka droga

Dejot
31-01-2013, 23:15
oo widze ze Goblin ma zbozowke 30cm to dlateog pyta o rozmnazanie :)))) Poza tym hoduje zwinki -extra . Dreex , to do mnie keirujesz swoją wypowiedz? Akurat nie czuje sie amatorem w terrarystyce i nie nabijam sobie postów . Nie czytam literatury terrarystycznej ,jezlei juz to jakies artykuly w necie .Wiedze czerpie z wlasnych doswiadczen i doswiadczen znajomych hodowcow ...

mordd
01-02-2013, 01:22
Najłatwiejsze do podania są mysie ogony - fakt, że raczej mało treściwe, ale na pierwsze podanie niezłe, bo ręce się przy tym trzęsą potwornie a ogon bez problemu można wetknąć w paszczękę:) Potem idzie łatwiej i można próbować z noworodkami (testowane osobiście).

goblin
03-02-2013, 04:35
Dejot brak komentarza :D:d

42d3e78f26a4b20d412==