PDA

Zobacz pełną wersję : pyton królewski



jadzia
31-12-2012, 13:04
17 stycznia kupiłem pytona królewskiego ma on70 cm.i jeszcze nic nie jadł a daję mu co tydzień mysz proszę o radę jak go zmusić do jedzenia bo widzę że chudnie w sklepie mnie gość zapewniał że je myszy zabite ale sam już nie wiem czy to prawda

patrik
31-12-2012, 13:23
z tego co słyszłem ten rodziaj pytona jest bardzo dziwny ponieważ jak mi powiedział sprzedawca w zoologicznym ze jak on je to jest dobrze wieć moze masz złe warunki czy cóś a moze sie jescze neizaklimatował ??

NeuThroN
31-12-2012, 13:25
Jadzia niepisz tego samego pytania na dwoch forach !!

wujek
31-12-2012, 13:50
neu, jak nie umiesz odpowiedzieć na pytanie to wogóle się nie udzielaj. udzielasz ludziom porad a może byś wpisał w opsie co hodujesz! ale to tak na marginesie...:) skoro gość tak mówił to POWINNO tak być. jeżeli jest przyzwyczajony do martwego to podaj mu raz: świeżo ubitą mysz, a jak tego nie zje to mrożonke (oczywiście rozmrożoną o odpowiedniej temp.) spróbuj tak, a jak nie wyjdzie to napisz, może jakoś sobie z tym poradzimy:)

Evoker
01-01-2013, 01:05
Karm wieczorem, gdy będziesz pewny że wąż jest po wylince, podawaj żywą lub ogłuszoną mysz. Aktualnie jest sezon postu dla Regiusów, ale w tym wieku nie powinien pościć....
Koniecznie zadbaj o prawidłowe warunki zgodnie z opisem gatunku i min 2 odpowiedniej wielkości kryjówki.

iibell
01-01-2013, 01:07
Jeżeli wąż chudnie to nie jest dobrze.Spróbuj dać najpierw żywą mysz późnym wieczorem zgaś światło w terrarium ale obserwuj co się będzie działo jeżeli nie będzie żadnej reakcji a to dokładnie widać po kilku minutach może kilkunastu to mysz wyjmij żeby nie zrobiła krzywdy wężowi.Następnego dnia spróbuj ponownie mój nie jadł 5 miesięcy ale bez widocznej utraty wagi.Jeżeli on chudnie to zanieś go do weta i niech nakarmi go na siłę czasmi to pomaga i sam później przyjmuje pokarm bez pomocy.Niepokojące jest to że chudnie.Napisz o postępach

Mati13
01-01-2013, 02:28
sproboj mu dac myszoskoczka to jest naturalny pokarm regiusow na wolnosci
to jest dobry sposob moj jak nie jadl to mu dalem myszoskoczka i od razu go udusil

Gadman
01-01-2013, 05:26
LIbell sam mam pytona krolewskiego i moj tez nie chcił z poczatku jesc. jesli jest przyzwyczajony do martwych myszy i ne chce ich jesc to daj mu na siłe przytykaj mu mysz odpowiedniej wielkosci do pyska i niech ta mysz zrobi wrazenie jak by była zywa . Jak nie pomoze to daj mu mysz zywa ale nie za duza. Pozdrawiam :)

matyjajacek
02-01-2013, 02:49
moj nie jadl 3 miesiace potem zjadl i znowy nie jadl 1,5 miesiąca
spróboj rózne kolory myszek sprawdz temp w terrarium czy nie jest za niska
przed podaniem myszki przewoetrz terrariumjesli jeszcze nie zje spróbój kupic małego myszoskoczka regiusy najbardziej je lubia

bizohn
03-01-2013, 16:44
jesli nie chudnie i nie je to posci
moze nie jesc nawet pol roku, szczegolnie jesli to samica
ale jesli masz go krotko, nie je i chudnie, to znaczy ze ma nicienie
zapierdalaj z nim do weterynarza bo ci odejdzie na łono pytoniego abrahama

Grochu
04-01-2013, 05:47
spokojnie spokojnie:
zapewnij mu max spokoju, karm świezo ubitymi myszoskoczkami - powinno zadziałać.

mówisz, że ma 70cm, zważ go i się pochwal.

wiele osób mam prolbemy z karmieniem regiusków (-:

kisiel924
04-01-2013, 12:14
po miesiącu spadł mi na wadze 2 deko

Grochu
04-01-2013, 15:37
to jeszcze nie jest źle - stosuj się do powyzszych instrukcji i zapewnij mu MAX spokoju! najlepiej zasłoń czymś terrarium. pilnuj, żęby miał świeżą wodę.

42d3e78f26a4b20d412==