PDA

Zobacz pełną wersję : nie je !!!



klo85
26-12-2012, 03:56
moja zbożowka niechce jeść niewiem czemu urodziła się 20-01-2004 pierwszy posiłek zjadła 30-01-2004 i dotej pory nic nie je noworodek mysi lezy a ona nic tak jak by niezwracała na niego uwagi zaczynam sie martwic bo słyszałem ze młode zbożowki jedza gdzieś tak około 4-5 dni a ona juz nie je od 12

locia
26-12-2012, 04:25
Mogę Ci powiedzieć że jeszcze jest za wcześnie żeby się martwić nic sie nie stanie jak nawet 1 miesiac mlody wąż nic nie zje
hoduje boa od ponad 6 lat i z 5 razy mi sie zdarzyło że że nie chcial jesc pierwszy przypadek to niska temperatura w terrarium a drugi to że pokarm moze byc chory ( wąż w ogóle nie interesował sie gryzoniami i po 2-3 dniach pokarm zdychał - dziwne że wąż to wyczuje ) Mój wąż nie ma apetytu przed wylinką
Staraj sie na poczatku jak najmniej brac ja na rece i nie stresowac
nie martw sie
pozdrawiam

abdick
26-12-2012, 04:44
W mój młody tajwan też nie chce jeść tak samo jak twoja zbożówka. Traz normalni powinny zimować, więc ją zacznij zimować bo ci zdchnie

Sm0k3D
26-12-2012, 04:54
Ahahahaahahahahahhhaahah abdick, rozwalasz mnie, zimuj albo zdechnie aahahahahahahahaha, stary skad ty takie pomysly bierzesz??

Nazar
26-12-2012, 05:31
heh Abdick jest niezly:)

Waluś
26-12-2012, 05:54
Eeeee teraz to już każdy wie ,że to co masz w profilu to wielka ściema

Marley
26-12-2012, 07:06
gnoj ma 14 lat ... terrarystyka zajmuje sie od 2001 roku i w 3 lata by rozmnozyl takie weze ? jaja sobie dzieciak robi i tyle

klo85
26-12-2012, 07:23
temperature własnie podniosłem do 28-29 c a noworodek myśi raczj jest zdrowy kupoje w zaufanym sklepie choc wprawdzie sdychaja po 3-4 dniach ale raczj z głodu no ale nic czekam cierpliwie :/

Mikka
26-12-2012, 07:42
Jezu....Kurde zrobcie cos z tym abdickiem bo jeszcze jakis poczatkujacy mu uwierzy i bedzie nieciekawie!!! Zbozowek nie zimuje sie w pierwszym roku zycia, a juz tym bardziej nie takie miesieczne malenstwo!!!! Bosh.....

napi
26-12-2012, 08:25
Postaraj sie zapewnic zbozowce jak najwiecej spokoju.Moja kupilem dzien pozniej od Ciebie i od tamtej pory je bez problemu.Czasem zje wieksza myszke,a czasem dwa oseski.Mialem raz taka sytuacje,ze wpadlo do mnie kilku kumpli zobaczyc jej pierwszy posilek i ku wielkiemu zdziwieniu olala zarcie kompletnie,a jak tylko sobie poszli nastapil momentalny atak.Jadla 25 minut (Mialem niezla zajawke).Temperaturke podnioslem i ma jak u Pana Boga za piecem.Wiec nie martw sie.Niech sobie posiedzi pare dni w spokoju i wtedy sprobuj ze swiezutkim oseskiem.
Napi

coolary
26-12-2012, 09:49
Abdick....Prosze cie w imieniu polskiej terrarysyki nie udzielaj sie na tym forum. Twoje rady są "śmiercionośne". Młodych węży wogóle sie nie zimuje.

Grochu
26-12-2012, 11:41
debilizm. jak ją przeimujesz, to już jej nie wybudzisz. z resztą nie każdy umie łądnie i sprawnie weża wybudzić - ja bym się tego nie podją. nie radź innym, proszę, bo zrazisz ludzi do terrarytyki i narazisz cudze zwierzęta na cierpienie

Neu
26-12-2012, 12:57
Ale w to mi sie najbardziej niechce wiezyc ze ma 5 regiusow 4 dusiciele!

klo85
26-12-2012, 13:12
proponuje skączyć temat abdicka chyba każdy wmiare rosądny człowiek wie że to sciema

SNAKES
26-12-2012, 21:51
Abdick!!!

Czy Ty się w ogóle zastanowiłeś co Ty piszesz???
Proszę Cię - nie pisz o czymś o czym najwidoczniej nie masz pojęcia. Może chcesz uchodzić za specjalistę, skoro rozmnożyłeś już kilka ciekawych węży i hodujesz je kilka lat pewnie masz spore doświadczenie.
Ale naprawdę - nie pisz na forum takich rzeczy, bo możesz w ten sposób zabić niejednego węża, jeśli ktoś pójdzie za Twoją radą.

Tak młodych węży się nie zimuje!!! Ryzyko śmierci podczas zimowania takiego malucha jest ogromne. Robi się to wyłącznie w bardzo uzasadnionych przypadkach - ale to na pewno nie jest taki przypadek!

Pozdrawiam

SNAKES
26-12-2012, 22:00
cześć,

nie masz się czym przejmować. Jeśli wężyk zjadł jeden posiłek samodzielnie to znaczy że wszysto jest w najlepszym porządku.
Rzeczywiście mówi się, że malutka zbożówka powinna jeść co 5-7 dni, ale nie trzeba się martwić jeśli będzie jadła rzadziej na początku. Daj jej jeszcze trochę czasu.
Jeśli będzie jej potrzeba jeszcze tydzień czy dwa bez jedzenia - nie przejmuj się jeszcze. Tak się po prostu zdaża. Podawaj jej systematycznie, co kilka dni - w końcu zje.

Młode węże często na początku nie są takie chętne do jedzenia. W tym roku miałem przypadek u Lampropeltis ruthveni, że maluch nie chciał przyjmować pokarmu przez blisko 3 miesiące po wykluciu. Nie było łatwo go "namówić" ale w końcu zjadł pierwszego oseska i od tego czasu jest jednym z największych żarłoków :)

Najważniejsze że wąż zjadł pierwszy posiłek. To znaczy że nie powinien mieć problemów.

Gdyby nie chciał przyjmować pokarmu przez dłuższy czas - daj znać.
I gdyby ktoś Ci zaproponował karmienie przymusowe - nie myśl o tym nawet. Pewnie nikt tego nie podpowie, ale skoro znalazły się nawet propozycje zimowania noworodka, wolę dmuchać na zimne ;)

Pozdrawiam

klo85
01-01-2013, 09:55
w dalszym ciągu nie je powoli zaczynam sie zastanawiac nad karmieniem przymusowym myślicie ze to dobre rozwiązanie ?? czy powinienem jeszcze poczekac jak tak to ile??

Grochu
04-01-2013, 04:35
karmienie przymusowe nigdy nei jest dobrym rozwiązaniem, natomiast czasami jest po prostu koneicznością. stosuje się to dopiero jeśli życie węza jest zagrożone.
ile ma teraz zbożówka i od jakiego czasu dokładnie nie je?

42d3e78f26a4b20d412==