PDA

Zobacz pełną wersję : wystrój terrarium: pytanie o schowek dla regiusa



FIONA
17-12-2012, 15:55
Witam!

zachecona olbrzymia zyczliwoscia ze strony wlascicieli wezy osmielam sie zadac pytanie o schowek dla weza...
Wyczytalam o czyms takim kilkadziesiat postow ponizej i... wpadlam w zaklopotanie.

W zadnym sklepowym terrarium, ani na ilustracjach nie widzialam niczego takiego:-/

Mam regiusa (Exar - czy Wy takze nazywacie swoich pupili?) od póltora miesiaca.
Ma sciolke kokosowa, fajne 2 konary (za pomoca jednego z nich ostatnio dal noge: vide: ucieczka regiusa), poidelko (basen to zdecydowanie za duze slowo), zywy kwiatek (bardzo fajnie wicie sie pomiedzy nim i jego podporka pomoglo mu pozbyc sie skory), oczywiscie kamien grzejny i swietlowki.

No ale co z tym schowkiem?
Czy moj Exarek bedzie z tego kozystal?
Jesli tak - jakiej ma byc wielkosci?

Pozdrowki

Fiona

wujek
18-12-2012, 00:09
schowek- musi być taki żeby cały twój wąż mógł się tam zmieścić. będzie z niego korzystał, gdy:
1. zajdzie taka potrzeba (spodoba mu się)
2. wrazie narażenie go jakoś na stres, ma gdzie się schować:)
3. schowek musi być położony tam gdzie panuje odp. temp. i wilgotność (musisz zobaczyć gdzie najczęściej siedzi i tam go właśnie umieścić)

wcale nie oznacza, że twój regius będzie tam siedział. jeżeli woli pokazywać swój wdzięk to wątpie żeby tam wszedł, ale kryjówka zawsze się przydaje.

budowa: może to być odwrócona doniczka, ołożona z kamieni jaskinia (bardzo efektownie wygląda) i wiele wiele innych pomysłów, które ci przyjdą do głowy.

Grochu
18-12-2012, 09:39
jeszcze jedna sprawa: kamień grzewczy to kiepski pomysł...

FIONA
18-12-2012, 09:43
A co proponujesz? (i gdzie to kupic?)

Prawde powiedziawszy nie mam lepszego :-/

Pzdr
F.

Grochu
18-12-2012, 09:46
jak to co? żarówkę! zwykłą lustrzankę!
wszelkie kamienie grzewcze mogą tylko poparzyć zwierzaka... widziałaś (a może widziałeś, nie wiem) kiedyś węża, które leżał by w naturze na grillu?

FIONA
18-12-2012, 10:08
nie, przyznam, ze grilowanych wezy nie widzialam :D

Ale wiesz? ten kamyk nie jest goracy - jest tylko mocno cieply i wyraznie wezyk przy nim najchetniej przebywa - poza tym miejsce pod nim jest najczesciej odwiedzana czescia terra przez moje stadko swierszczy (BTW: wreszcie od tygodnia niesmialo cykaja - ale to info na inne forum ;) )

Raczej wiec go nie wyrzuce.

Nie wiem co to lustrzanka - mam 2 polmetrowe swietloweczki w suficie terra.

W sklepie zoo nie byli mi w stanie niczego, oprocz grzalek, polecic - a tego ja z kolei nie chcialam, bo sie boje, ze mi sie wezyk poparzy.

Pzdr
F.

Grochu
18-12-2012, 14:30
no bo lustrzanke kupisz w sklepie elektrycznym, jak dobrze trafisz, to nawet w kiosku...

nie trzeba do zoologika lecieć po to. montuje się jak zwykłą żarówkę

Sułek
19-12-2012, 06:21
rurka - u mnie doskonale sprawdziły się rurki z korka - wydrążone gałęzie dębu korkowego)
istotne jest aby ścianki kryjówki nie ustępowały pod naporem "klinującego" się w kryjówce pytonka - miękie ścianki niedostatecznie odstresowują węża, który dalej czuje się "mało schowany"
w wawoe korek być może jest jeszcze w SMOKu

Grochu
19-12-2012, 23:59
o tu się zgodze - mój regius ma w terra doniczkę, ale woli zamiast niej chować się pod konarem (o konar oparty jest kamień i tworzy się tam swego rodzaju kryjówka) jest tam dość ciasno - a woli tamto miejsce od doniczki (-:

Evoker
20-12-2012, 04:39
Kryjówka dla Regiusa to absolutny MUS !!!
Pokombinuj coś, możliwości jest wiele: 1/2 doniczki, wiklinowy koszyk, budowla z łupek kamiennych, spora skorupa kokosa /dla małego/, rurka np. bambusowa odp średnicy, drewniana budka legowa dla ptaków etc....

FIONA
21-12-2012, 13:02
Przeczytawszy Wasze rady postanowilam zrobic cos na szybko i powiodlo sie:
odwrocona do gory dnem bambusowa oslonka doniczki pasuje kolorystycznie do reszty wystroju, a przygnieciona przez konary daje wzgledna stabilnosc kryjowce.

Waz wpelzl do niej 2 godziny temu i poczatkowo wygladal ciekawie pokazujac w zasadzie tylko nozdrza w wycietym otworze.
Teraz zadomowil sie tam zupelnie.
Schowal sie caly :D

Dziekuje

Fiona

42d3e78f26a4b20d412==