PDA

Zobacz pełną wersję : czy pyton królewski odpowiednim wężem??...



flipi
02-12-2012, 06:19
chciałem sie zapytac poniewaz,najpierw chciałem węża mlecznego,ale pózniej zmieniłem zdanie kiedy zobaczyłem te słodkie "python regius"
podobno te węze są kompletnie nieagresywne dotego po oswojeniu wogóle nie płochliweczy ten wąz napra2de teki jest prosze o komentarze z życia wziete czy waz pyton królewski was kiedys ukąsał lub próbował atakowac.
Drógie pytanie;Czy ten wąz jest mniejwięcej prosty w chodowli?Niestety ja moge mu zapewnic warunki terra o wymiarach 80/60w zwyz/45(dł/wys/szer)(wiem moze mało ale czy nie za ciasno dla niego??)
i jak mu przyządziliscie terra mozecie zapodac pare zdjec jak chcecie:)pozdro
JESLI KTOS MA NAPISAC ZE NIECHCE MI SIEONIM CZYTAC TO NIECHNIC NIE PISZE JESTEM POCZĄTKUJĄCYM TERRARYSTA. WOLE DOWIADYWAC SIE O NIM OD WAS.oWSZEM CZYTAŁEM PARE STRON O NIM ALE HCCE SIE UPEWNIC
ZGÓRE DZIEKI ZA ODP POZDRO:)

wujek
02-12-2012, 07:22
nie jesteś początkującym terrarystą, a nie wiesz jakie problemy stwarzają p. regiusy!!! pozatym- terra za małe. a i jeszcze przeczytałbyś niżej bo już był taki post!!!!! i jeszcze przeczytaj post pt. GRANICE PRZYZWOITOŚCI- bo to sie ciebie dotyczy, pisz normalnie!!!!!!

Biskup
02-12-2012, 07:45
wujek ty mnie wkurwiasz czlowieku, badz milszy! kim ty ***** jestes zeby 90% ludzi na forum traktowac jak gowno??????? co czytam twoj post to jedziesz na ludzi zadających zwykłe pytania traktując ich z góry. ćwicz.

Co do pytania. Upewnij sie w sklepie ze pyton je. Najlepiej kup mysz i niech ja zje na Twoich oczach. Zapewnij mu dobre warunki w terr, dobrą kryjówkę, żeby się nie stresował itp. Wtedy nie powinien Ci sprawiac wiekszych problemów.
Pozdrawiam serdecznie.
wujka też pozdrawiam

lazer
02-12-2012, 08:07
popieram biskupa. Widze że wujek myśli że jest tu najmądrzejszy,a tak naprawdę jeszcze nigdy nic tu ciekawego nie napisał. Mimi że chodujesz węże to napewno dla większości nie jesteś terrarystą, dla mnie reprezentujesz poziom zerowy.
Dałeś nawet d... karniąc węża szczurem:))) Może byś kiedyś zaprezentował nam np. swoje terraria ja i koledzy jesteśmy bardzo ciekawi jak prawdziwy znawca je urządził.

A co do pytona, jeśli mu zapewnisz odpowiednie warunki to będzie żył długo i szczęśliwie i nie jest to napewno trudny wąż w chodowli.
pozdrowionka

Mikka
02-12-2012, 08:11
Mi sie jednak wydaje ze dla doroslego pytonka to twoje terra bedzie za male

flipi
02-12-2012, 09:13
dzieki chlłopaki za moje poparcie i dzieki za posty no cóz są rózni ludzie:) pozdro!!

wujek
02-12-2012, 10:19
ej k... nie rozumiem was. odpowiedziałem mu normalnie. o co wam chodzi?????? to że są tam wykrzykniki świadczy o tym żeby zwrócił na to uwage!!!! nie uważam się za mądrzejszego i dupy nie dałem ze szczurem, palancie. przynajmniej moje węże nie zostały pogryzione!!!!!!!!!!!! wiecie co, najpierw kolesie zamieszczają posty (z tym: granice przyzwoitości) wszyscy sie później z nimi zgadzają, a jak ja mówie typowi żeby sobie zerknął na niego bo trudno zrozumieć tekst to wy k.... wylatujecie z jakimiś wyzwiskami!!!! o co chodzi??? a co do pytania. powiedziałem mu żeby zerknął sobie niżej bo już był taki post i wszystko było wyjaśnione. to wy sie dopieprzecie... po co pisać na to samo pytanie kawał tekstu jak koleś może sobie zerknąć niżej i przeczytać to samo!! może mnie oświecicie co robie źle i o co wam chodzi??

wujek
02-12-2012, 12:12
tamten post był ogólnie, sorry za przekleństwa, ale sie troche zdenerwowałem. natomiast tego kieruje do lazera. słuchaj patafianie, gówno mnie obchodzi kim ja dla ciebie jestem. może wymienisz mi tą większość dla których nie jestem terrarystą. radziłbym jeszcze przeczytać sobie pojęcia: terrarysta, osobowość człowieka. i naucz się inerpretować tekst. nie jestem tu najmądrzejszy!!! napisałem do 10 postów krytykujących pseudo terrarystów (np. post z karłowaceniem węży), ale większości odpowiadam ludziom na pytania. skoro nie umiesz czytać to się nie udzielaj. i dlaczego wypowiadasz się w imieniu paru osób??? to jest dopiero poziom zerowy!!! nie zamierzam się z tobą kłócić bo nie od tego jest to forum, ale tak jak napisałem wcześniej popracuj nad inerpretacją!!!!!!!!

avido
02-12-2012, 14:08
WUJKU!!!!! forum jest dla wszystkich , posty piszą częstokroć bardzo młodzi ludzie 9- 11lat nie wymagajmy od nich by były stylistyczną i ortograficzną doskonałością.
jesteś już pewnie gościem po przejściach bądz więc trochę bardziej wyrozumiały.

Pytong
02-12-2012, 14:27
Wujek ja tu widze, że Ty chyba wszystkie rozumy pozjadałeś gościu. Zamiast strofować świeżo upieczonych terrarystów/ forumowiczów, to byś udzielił jakieś konstruktywnej porady. A jeśli nie masz nic poza swymi zgryźliwymi uwagami do wniesienia, to może nie zabieraj głosu, bo obciążasz jedynie niepotrzebnie serwer. P.s. Wnoszę o merytoryczny charakter wysyłanych komentarzy nara

wujek
02-12-2012, 14:46
avido, agadzm się, ale mogliby pisać po Polsku. nie wymagana jest od nich ortografia tylko czytelność tekstu. już jest luz. tylko wiecie, denerwuje mnie koleś który mi mówi że nie jestem terrarystą itd. sorry jeszcze raz. wkońcu ja tez kiedyś zaczynałem przygodę z terrarystyką i tez zadawałem głupie pytania:) od dziś wrzucam na luz.... zapominam o moich "zgryźliwościach" (chociaż nie uwarzam że to jest odpowiednie słowo) i pomagam ludziom zaznajomić się z tym wspaniałym hobby.. pozdro dla wszystkich. ale jeszcze prosze lazera o podanie mi listy tych osób, tak z ciekawości. na wiosne zaczną się nowe narodziny młodych gadzinek i pewnie w tym roku jeszcze kilkanaście osób wstąpi w ten krąg, postaram im się pomóc.

a tak co do pytania filipa. kierowałem cie na poprzedniego posta, ponieważ ktoś już tam powiedział w szczegółach jak wygląda opieka nad regiuskiem. powtórze to, ale wiem to także z własnego doświadczenia. PODSTWĄ do sukcesu jest kupno z pewnego źródła. jeżeli kupisz zdrowego regiuska to sukces masz już zapeniony w 60%. dalszą sprawą jest wilgotność i temp. pamiętaj żeby nie było dużych wahań temp. w terra bo wężyk może się przeziębić, a jak wszyscy wiemy regiuski są delikatne. jeżeli będziesz miał odpowiednie warunki i zdrowego wężyka poradzisz sobie z hodowlą bez problemu. z własnego doświadczenia: pytony r., nie agresywne węże, piękne umaszczenie, dobrze jedzą (pewne źródło i będzie jadł bez problemu) i ogólnie są miłe i piękne. powodzenia w hodowli.:)

lazer
02-12-2012, 15:15
sam widzisz że nie tylko ja się czepiam. Szkoda mi czasu na czytanie takich tekstów wolę nakarmić za ten czas gadzinki, więc niech ci będzie: jesteś prawdziwym terrarystą, potrafiącym udzielić uprzejmie fachowej porady i wogóle równy z ciebie gość :)) a d... dałeś i tak:))
pozdrowionka

wujek
02-12-2012, 15:21
ej no nie oto mi chodziło żebyś teraz walił takie teskty, tylko o to żebyś wytłumaczył mi kto mnie nie uważa za terraryte.. skoro tak napisałeś no to tak musi być...:) a tak pozatym to d... dałem w połowie;) sukcesem tej akcji było uratownie węża, a nie powodzeniem śmierć szczurka:( no ale było minęło. nauczka na przyszłość żeby mieć przy terra pensete.. dobra już luz. ja już zapominam o tym i naradzam się na nowo:D POMAGAJMY MŁODYM TERRARYSTĄ- oto od dzisiaj moje motto;) pozdro dla wszyskich, a w szczególności dla tych któży popierają to motto;)

42d3e78f26a4b20d412==