PDA

Zobacz pełną wersję : Mamba czarna i inne...



Nazar
28-11-2012, 15:14
Ogladal ktos dzisiaj dwa programy o wezykach na Animal Planet??.
Mamba czarna brrrrrrrrr. Nie chcial bym jej spotkac:)
Jesli tak to mam pytanie do wszystkich ktorzy pisali wczesniej w innych pstach o trzymaniu jadowitych wezy. "GOsc wie co robi bo caly czas ma ja na oku", tego typu zdanie ktos zamiescil kiedys na forym do zdjecia koleszki trzymajacego gabonska.
Cholernie doswiadczeni goscie byli pokasani przez jadowite weze po kilka a jeden nawet dwadziescia kilka razy. Sama Mamba dziabnela go 4...
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem hodowania jadowitych wezy a po tym co zobaczylem to nawet najbardziej doswiadczony moze marnie skonczyc.
Nie wyzywam tu nikogo do walki, ale chcialbym zobaczyc co odpisza zwolennicy jadusow. (Oprocz tego ze jak nie chce to nie musze hodowac:)

Bardzo pozdrawiam

Nazar

Serpent
28-11-2012, 18:08
nietrzebabyło tego wątku kontunułowac zakładając nowy temat zresztą mi się juz te tematy nudzą (podejrzewam że nietylko mnie) zapominając w poprzednim temacie podać konkretnych przykładów że się zdarzały w przeszłości i az do teraz zapewne się zdarzają: od jadu weza Dyspholidus typus zmarł w 1953r poważany herpetolog Karl P. Schmidt był kuratorem Muzeum Przyrodniczego w Chicago, oraz od mniej znanego gatunku Thelotornis kirtlandii był przyczyną śmierci również wybitnego niemieckiego herpetologa prof. dr. Roberta Martensa w 1975r (zajmował się systematyką płazów i gadów i był na tamte czasy jednym z najlepszych w tym zakresie) warto dodać że były to węże ''warunkowo'' jadowite. Jednak to nieznaczy że hodowla gadów jadowitych powinna być zakazana bez wyjątków bo najłatwiej jest uogólniać i powiedzieć-wszystko co jadowite ma być zakazane i koniec. Nazar rozpoczynając temat przynajmniej uwarunkuj swój stosunek, poprzyj konkretnymi agrumentami. Powiem tylko tyle bo już siły o tej porze pisac niemam że nie każdy wąż zwie się mamba....

Pozdrawiam
Serpent

Ps. proponuję wszystkim tak gorąco chcącym dyskutować o tak kontrowersyjnych tematach aby osoby te bywały na róznych spotkaniach terrarystycznych (niemówie oczywiście o wszystkich bo sporo ludzi bywa, ale kieruje to do tych którzy nie bywają) zresztą niema jak to rozmowa na żywo.

[RED-689]
29-11-2012, 16:53
....mimo to pojawiaja sie kolejni :) Ale to moim skromnym zdaniem powinno byc kontrolowane jakas ustawa prawna, jakimis wymogami wzgledem pomieszczen, hodowcy etc. scinajac mam nadzieje temu podobne tematy.

Pozdrawiam

Sir_bonzo
29-11-2012, 17:24
Etam!! To przeciez jest forma zielona zbozowki :) :) :)

[RED-689]
29-11-2012, 17:27
apropo zielone formy "zbozowki" podobaja mi sie bardziej :)

Vivien
02-12-2012, 11:45
Najlepiej i chyba najbardziej kompromisowo, byłoby gdyby hodowla gat. jadowitych była zabroniona dla osób nieupoważnionych. Osoby upoważnione mam namyśli takie, które przeszły by odpowiednie szkolenie, dostały świstek zezwalający na tzrymanie jadusek i raz na jakiś czas odprowadzały by jad do centrum, które tworzyłoby surowice (na cel farmaceutyczny i dla hodowców) w Polsce.

Serpent
02-12-2012, 16:24
opcja jak najbardziej prawidłowa chociaż w części, ale trudna i to bardzo do wykonania w 100% pozostają pytania kto by prowadził takie szkolenia, kto by stworzył takie centrum (na polskie warunki to jest nierealne-dużo kosztuje sprzet min. specjalne ''wirówki'' cały jej proces wytwarzania jest dość skomplikowany, co do pobierania jadu to raczej musiały by to byś tzw. serpentaria a nie poszczególni hodowcy do produkcji surowic niekiedy trzeba ''wydoic'' kilkanaście a nawet kilkadziesiąt węży danego gatunku, koncepcja jest jak najbardziej ok ale na ten czas niemozliwa do wykonania....


Pozdrawiam
Serpent

42d3e78f26a4b20d412==