PDA

Zobacz pełną wersję : Grzybica ???



orzech
26-11-2012, 07:53
Witam. Niestety ze wzgledy na ostatnie mrozy mojej nerodi spadla temeratura w terarium. Rano bylo w okolicach 23 stopni potem w ciagu dnia w najcieplejszym miejscu w terarium 30. Ostatnio zauwazylem ze na jej skurze dwie plamy przypominajace troche biale zabrudzenie. Najpier nie zwrucilem na to uwagi ale jak zobaczylem to zabrudzenie po trzech dniach (a widzialem ze waz sie dosci duzo kompal ) to sie zaniepokoilem. Po delikatnym umyciu tych miejsci dosci ladnie zeszly ale pod wieksza z nich luski sa troche zniszczone. tzn. brak im kolorow i sa ociupinke znieksztalcone. Poz RM

chaciak
27-11-2012, 14:41
mozliwe ze twoj waz sie popazyl bo jak piszesz ze mialas niska temperature moze chcial sie bardziej ogrzeac "poszedl" tam gdzie cieplo i ciach....popazyl sie. Widzialem raz popażonego constrictora i wygladalo to bardzo podobnie do tego co opisujesz. Jeśli sie myle to mnie poprawcie też chce sie dowiedziec co to jest na 100% ;)


POZDRAWIAM
ChAcIaK

Jarek Zajączkowski
27-11-2012, 14:51
Jeśli dołączysz zdjęcie można próbować diagnozować. To może być grzyb....

orzech
30-11-2012, 06:33
Niestety zdjeci nie jestem wstanie wykonac. Zauwazylem ze waz pozatym wyglada jakby mial miec niedlugo wylinke. Chociaz zgodnie z moimi zapiskami do wylinki ma co najmniej 3 tygodnie. Zakladajac ze to jest grzybica to jak leczyc ?
Aktualnie podnioslem temperature i obnizylem wilgotnosci. Bialy nalot nie powrucil ale luski sa w tych miejcach bardzo szorstkie.
PozRM

abdick
14-12-2012, 12:45
Dołącz zdjęcie to spróbuje postawić diagnoze.

42d3e78f26a4b20d412==