PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy, chodzi o ogrzanie terra z regiusem :(



redknee
16-11-2012, 05:08
witam

mam wielki problem i juz mnie cholera bierze...

... mam terrarium dla regiusa 120dl, 60wys, 60szer. w terra sa sztuczne roslinki podloze kolo 8 cm (tak jakos) (mielony kokos) jest tam jeszcze basenik.

w terrarium jest narazie przewod grzewczy sylinkonowy(( 25WAT , 5metrow )) oraz zarowka punktowa 40 WAT


Temperatura w terra jest na poziomie okolo 22*C co zrobic zeby byla wyzsza ??
zmienic zarowke na 60 WAT,??
dac przewod grzewczy wiekszy ??
dodac oswietlenie ??

co zrobic ? powiedzcie bo mnie juz trafia ku......
:(


PROSZE O PROPOZYCJE ZMIAN W TERRA

Wiesław Pyć
16-11-2012, 05:37
To proste.
Musisz zmienic tą 40 W zarówke na dwie 60 W żarówki, a kabel zostawic taki jaki jest. Jesli temperatura sie nie zmieni (w co wątpie) to daj mocniejsze zarówki.
Radze ci zamontowac żarówki OSRAM 60W, ktore dają światło na 80 stopni.

wujek
16-11-2012, 06:51
a ja ci radze dać przewód większej mocy. nie potrzebna jest druga żarówka. zwiększ moc żarówki do 60W tak jak mówił Wiesław i daj mocniejszy kabel. to jest proste że o tak małej mocy kabel nie ogrzeje takiego terra... jeżeli temp. nie będzie wystarczająca to wtedy zamontuj drugą, ale pamiętaj najpierw spróbuj z przewodem.

Grochu
16-11-2012, 07:05
ja raczej proponuje drugą żarówkę - światło to naturalny sposób ogrzewania - w naturze wąż nie ma podgrzewanego łózka (-;
pamiętaj o dobrej kryjówce, bo regiusy nie bardzo lubią silne światło

wujek
16-11-2012, 07:28
no i właśnie dlatego nie powinien montować drugiej żarówki. masz rację że zapewne węże nie mają podgrzewanych łóżek, ale za to mają cieplejszy klimat. zuważ też, że jeżeli tam grzeje słońce to podłoże też się nagrzewa. A przewód grzewczy ogrzewa całe terra i podnosi temp. 2 żarówki to za duzo jak dla regiusa i to jeszcze 60. spróbuj z przewdodem

ademar
16-11-2012, 08:30
Ja mam w swoim 160 litrowym terra jedna zarowke 40 W ktora idzie caly dzien, bo jest to zarowka dzienna i jedna 100 w :) nocna, ktora jest podlaczona do termostatu i sie wlacza jak jest za zimno :) wczesniej mialem 60 W nocna i tez sobie dawala rade.

Dr_Who
16-11-2012, 09:13
Witam
Kategorycznie odradzam zastosowanie mocniejszego przewodu!!!
Podłoże nie moze miec zbyt wysokiej temperatury.
Polecam zamontowanie mocniejszej zarówki.

redknee
16-11-2012, 09:21
heh to co mam wkoncu zrobic ?

wujek
16-11-2012, 10:12
no tak tylko to terra ma wysokość, po odjęciu podłoża 50 cm. to jak dać dwie mocne żarówki na taką wysokość. i nie chodzi o to chodzi by podłoże było rozgrzane "do czerwoności", tylko żeby dawało ciepło. a kabel 25 nie da ci odpowiedniej ilości ciepła przez 8 cm podłoże. zrób tak. daj steropian na całą podłogę. włóż w niego kabel, tak aby pokrywał 3/4 terra. możesz dać płytki (choć niekonieczmie) i przysypać podłożem byle żeby ta warstwa nie była zaduża i powinno być dobrze. jeżeli nie to większej mocy kabel będzie potrzebny. i dr who, . 120x60x60 to jest dość duże terra i trzeba będzie zastosować mocniejszy kabel żeby było ciepło.

Wiesław Pyć
16-11-2012, 12:10
Ja dalej sądze, że trzeba zostawic kabel i dac żarowki np. jedna 40W, a druga 60W.
W moim terrarium są 2 żarówki po 40W i kabel 25W, w środku jest temperatura 27*C, a terrarium ma wymiary 80x40x50(dł/szer/wys).

redknee
16-11-2012, 12:32
w tej chwili na podlozu centralnie pod zarowka 60 WAT lezy termometr i pokazuje (okolo 27*C) a przewod grzewczy jest rozlozony na 1/4 terra 3 cm pod powiedrzchnia podloza ugniecionego i na podlozu tym lezy termometr i pokazuje 27*C

PS

wolalbym kupic/zamienic ten przewod grzewczy na mocniejszy, TYLKO JAKI ?? niz dodawac oswietlenie :/


JESZCZE !!

jeszcze dzsiaj zrobie zdjecie terra o pokaze wam jak to wygloda wszystko :)

tylko jeszcze troche rzeczy mi w nim brakuje takich jak kamieni, wiecej wlukien kokosowych (jutro chyba kupie)

redknee
16-11-2012, 13:20
ZDJECIE tylko slaba jakosc bo msuialem pomniejszyc zeby tu zmiescic :(

Nurek
16-11-2012, 17:12
a tak wogóle poco ci cos zmieniać ?
w terra powinien byc rozrzut temperatur jak weżowi będzie zomno to wpełznie pod zarówke i sie nagrzeje muj tak robi jak mu zomno włazi pod promiennik a jak zimno chowa sie do krujówki terra mam 50 /40/50 i jedną zarówke 25 W philipsa czerwoną i jakoś weżyk ma sie świetnie :]

pozdrawiam

Adi
20-11-2012, 08:39
kurcze stary nie słuchaj tych tekstów o kablu, owszem kabel jest dobry ale jeżeli masz podłoże w które wąż nie będzi się zakopywał czy coś, WĄŻ NIE MA RECEPTORÓW CIEPŁA OD SPODU czyli nie czuje ciepła od spodu tylko przes skórę, a słyszałem że można tylko poparzyć układ pokarmowy pupila, a w tedy lipa jak choll....
ja mam tera na 80x50x40 i ogrzewam je 1 żarówką 75W czerwoną, i mam 27-30 st (termometr jest na środku tera to pewnie pod żarówką jets do 30-31 st a w drugim końcu 25-26 st. i to wystarcza. pod żarówką jest basen pod którym mam matę grzewczą i pogrzewa delikatnie wode ( jest tylko letnia ale nawet jak wyłączę żarówkę to trzyma temp. do 25st.) super patent, a podłoże mam z trawy sztucznej którą mi kolega polecił i jest super. więc napewno bym odradził ci większej mocy przewód i 2 żarówki , 1 żarówka (walnij 70 i jakiś ściemniacz to będziesz mógł regulować) i będzie oki a przewód polecam pod basen(tam pupil nie poparzy się a ciepła woda jest super do kąpieli)
to tyle mojego zdania,
Zrobisz jak uważasz
Pzdr.
jak coś to gg 3952574

42d3e78f26a4b20d412==