PDA

Zobacz pełną wersję : Odstające łuski - a może jakieś witaminy?



Mike
05-11-2012, 17:03
Mojemu molurusowi odstają gdzie niegdzie łuski.... i sa w tych miejscach bardzo cieńkie. Nie sa to bardzo duze miejsca lecz podluzne (pionowe paski odstajacych lusek) z boku weza, szczegolnie przy szyi. No wiec czy mozna mu podac jakies witaminy na wzmocnienie łusek? Albo cos w tym stylu...? Jak tak to jakie? Mam buteleczke z witaminami do rozpuszczadnia w wodzie "Vitaminum AD3E" i czy takie witaminy mogą byc? Czy by cos zdziałały?

Z góry dziekuje za odpowiedzi!

Marcin .P
06-11-2012, 00:45
cześć u mojego moluruas jest tak samo ale ma te pionowe paski już od jakiś 4 miesięcy to chyba normalne, a i wydaje mi się że te odztające łuski to wima pokarmu sam raz zaopserwowałem jak szczur sie wgryzł pod łuski i przez jakieś 3 tygodnir te łuski odstawału do puki nie zeszła wylinka .
mogę się mylić jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi :)





ŻYCZE WESOŁYCH ŚWIĄT :)

pepo
06-11-2012, 02:28
witam!ten temat był niedawno poruszany. załamane luski to rzecz normalna.

Mike
06-11-2012, 03:45
No wlasnie przypominam sobie taki temat... Tylko nie moge go znalesc.... Szukalem pod terminami "łuski" "witaminy" ale nie moglem go znalesc.

A co do mojego problemu... to te wygiete luski nie sa skutkiem pogryzienia przez gryzonia. I jeszcze jedno.... w niektorych miejscach łuski wyginają sie do wewnątrz, w strone ciała węza... Czy to tez jest normalne? Bo według mnie niezbyt.... :|

sloik
07-11-2012, 03:18
Dla dobrej rady zastosój maść Mecortolon N lub maść sulfonamidowom, Którom bardziej polecam bo jest ona podawana w przypadkach uszkodzenia skóry u gadów i płazów. Zapytaj się o nią u weterynarza a jak nie będzie to podaj tą drugą + kompleks witaminowy najlepiej dużo witaminy A i D3

Pozdrowienia kuruj węża

SNAKES
08-11-2012, 04:58
Witaj,

to, co opisujesz wygląda zupełnie normalnie.
Większość dusicieli ma takie "fałdy" odgiętych łusek - spowodowane jest to przede wszystkim tym, że ciało węża w większości czasu jest zwinięte.
Sądzę, że nie musisz się niepokoić - ale jeśl nadal uważasz że może to być coś nienormalnego, wyślij jakieś zdjęcie żebyśmy wszyscy mogli rzucić na to okiem. Albo jeszcze lepiej - pokaż to weterynarzowi. On powinien Cię uspokoić - chyba że nie ma w okolicy jakiegoś weterynarza który znałby się choć trochę na wężach.

Pozdrawiam

Pniak
08-11-2012, 06:21
Wotam to był móuj post - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=10400&t=10400
Pozdrawiam!

Jarek Zajączkowski
12-11-2012, 00:33
Popraw wigotność w terrarium

42d3e78f26a4b20d412==