PDA

Zobacz pełną wersję : Zęby jadowe.



Double
05-11-2012, 11:21
słyszałam że są takie nieładne praktyki, jak wycinanie zębów jadowych wężom jadowitym :| jak to wygląda? czy są wycinane CAŁE zęby? jak wąż potem sobie radzi z jedzeniem?? czy on takie coś w ogóle przeżywa?

Biskup
05-11-2012, 11:39
słyszałem że wycinane są tylko gruczoły jadowe. wąż je normalnie, podawać trzeba mu wtedy pokarm martwy

Wiesław Pyć
06-11-2012, 01:31
Nie wycina sie zębów tylko gruczoly w ktorych jest produkowany jad. Wąż jest zdrowy i przy tym bezpieczny dla ludzi. Takim węzom podaje sie mrozonki albo "świeżo" zabite myszy.

Double
06-11-2012, 03:08
a czy takie zabiegi są legalne?? wiadomo, ze posiadanie węży jadowitych w Polsce jest nielegalne, ale więc czy pójście do weterynarza-herpetologa, aby wyciąć te gruczoły jest legalne czy nie? Bo tak na chłopski rozum, wąż po operacji już jest 'niejadowity', a więc bezpieczny -> legalny. a zastanawiam się jak wgląda taki zabieg, biedny wąż musi być strasznie po tym pocharatanym, czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, tj widział takiego węża po operacji lub wie jak to wygląda??

Double
06-11-2012, 03:09
(jak wygląda operacja)

Wiesław Pyć
06-11-2012, 05:27
Zabiegi sa legalne jesli robi sie to w odpowiednim miejscu (nie u kolegi w domu:).
Wąż wygląda normalnie (przynajmniej ja nie widzialem pocharatanego). Pylius miał (nie wiem czy ma dalej) Crotallus durissus z wycietymi gruczołami i bral go na ręcę.

BRAKUS
07-11-2012, 08:09
U węży jadowitych jad nie tylko jest potrzebny do zabicia ofiary. Substancja jadowa rozkłada tkanki gryzonia co jest mu potrzebne do prawidłowego ztrawienia pokarmu.
Prostym porównaniem na bezmyślne wycinanie gruczołów jadowych u węża jest to żeby człowiekowi usunąć ślinianki i kazać na sucho gryźć i połykać suchy pokarm.
Czemu nie hodować zdrowych węży tylko kaleki.
Mnie osobiście też się bardzo podobaja jadusy ale nie będe ryzykował zdrowia i życia moich córek więc hoduje węże bezpieczne.

Ludzie nie okaleczajmy zwierząt dla własnego widzimisie!!!!!!!!!!!!!!!

Grochu
07-11-2012, 15:28
oprócz tego, węże po wycięciu gruczołów jadowych często popadają w różnne infekcje, co często kończy się śmiercią. trzeba uważać na nie

Obywatel_Snejk
09-11-2012, 17:32
Już nie ma.

42d3e78f26a4b20d412==