PDA

Zobacz pełną wersję : Jak urzadzic terrarium dla weza mahoniowego



wierza
10-08-2012, 11:39
Czesc wszystkim. Dopiero zaczynam swa przygode z terrarystyka. Chcialbym zrobic terrarium dla weza mahoniowego. Nie wiem czym pokryc tylna wewnetrzna sciane terrarium oraz jak je wystroic (jakie elementy, torf, rosliny.....) Z gory dziekuje za pomoc.

Wiesław Pyć
12-08-2012, 01:41
Tak powinno wyglądać:

"Pustynne, o podłożu złożonym z piasku z ewentualną domieszką żwiru, gałęziami do wspinaczki, roślinami przystosowanych do suchego klimatu i niskiej wilgotności - prócz kaktusów, które mogą zranić gada oraz niewielkim basenem." - tekst z opisu na stronie www.terrarium.com.pl .

Jeśli chodzi o tylna sciane, to nie musisz nic tam dawac, moze zostac czysta. Jak chcesz ja zabudowac to mozesz uzyc korek lub styropian.

Pozdrowienia.

mrsnake
13-08-2012, 02:33
Jeżeli chodzi o mahoniowca to nie musi być to aż tak bardzo suche terrarium (jednak najlepiej węże te czuja się w wilgotności ok 50% - czyli mniej więcej takiej jakie masz w domu , co do podłoże to ja stosuję piasek wymieszany z wiórkami drewnianymi) , tylnia ściana to twoja fantazja (te węże naprawdę lubią się wspinać a czasami zakopywać)

42d3e78f26a4b20d412==