PDA

Zobacz pełną wersję : Pyt.dotyczące karmienia



micgekon
26-06-2012, 08:25
Wczoraj dostałem wreszcie mojego długo oczekiwanego węża. Jest to moj pierwszy wąż boa tęczowy E.c.c.-jest śliczny. Nie nacieszyłem się zbyt długo jego widokiem gdyż po ok.15min. zakopał się w podłożu i tyle go widziałem ,no ale słyszałem że ten gatunek prowadzi bardzo skryty i nocny tryb życia.Mam jednak pytanie dotyczące jego karmienia wiem już jakiej wielkości myszke mu podać i żeby mu ją dać ok czwartku ,ale w jaki sposób to zrobić jeśli on będzie cały czas zakopany ,czy wpuścić myszkę i czekać aż się wąż wygrzebie z podloża (czy on ją wogóle zauważy jeśli będzie zakopany) czy też odkopać go delikatnie i np. pomachać mu myszą przed "nosem".Może moje pytania są banalne ale ja na prawde mam po raz pierwszy styczność z wężem a nie chcę popełnić błędu za wszystkie wskazówki będe wdzięczny
Pozdrawiam Michał.

Dr_Who
26-06-2012, 10:06
wpósć ją poprostu do terrarium, jak wąz bedzie głodny to wyjdzie i bedzie próbował cos upolowac i wtedy..... ja dopadnie
(zwróc jednak uwagę aby mysz nie pogryzła weza jesli jest duza)

zevil
26-06-2012, 11:42
Miałem tego węża i też mi się zakopywał, ale po zgaśnięciu światła
odrazu wychodził. Wtedy wpuszczałem mysz a o nie zwracał na niom uwagi (a na pewno był głodny). Dopiero po 45min. zaatakował.
Raz było tak, że udusił mysz, odszedł na 15min. i dopiero zjadł.

sajder
26-06-2012, 15:18
Chłopie wiem dlaczego ci ten wąz sie zakopuje. Miałem ten sam proble ze zbożówką. A mianowicie musisz mu dać jakieś schronienie. Mój przepis to podwędzić rodzicą doniczke(tylko glinianą) zrobić otwór by wąż mógł wejść i odwrócic ja do góry dnem. I jak masz za grube podłoze to też troche usuń. Napewno pomoże. A co do karmienie to za pierwszym razem moze sie zdarzyć ze wąż nie bedzie chciał jeść( u mnie tak było bo ślęczałem nad terrarium i sie strasznie bał. Dopiero po wygaszeniu światła zaatakował ofiarę).

micgekon
27-06-2012, 06:42
Cześć dzięki za odpowiedzi mam nadzieje że z tym "pierwszym karmieniem będzie wszystko wporządku-co do terra to wydaje mi się że ma w nim wszystko co potrzeba basenik ,konary ,półkę ,grotę z posklejanych kamieni więcchyba mu niczego do szczęścia nie brakuje no może jak dla takiego maluch to rzeczywiście zagrubą warstwe podłoża dałem ok.7-10cm

micgekon
29-06-2012, 13:02
A więc wczoraj go karmiłem:
kupiłem małą myszke,wpuściłem ją do terrarium ok.15min przed zgaszeniem światła (wąż całyczas siedzi zakopany)i nic mysz biega jak szalona po miejscu gdzie się ukrywał też ale go to "nie ruszało".Światło zgasło i nic mysz biega godzina mineła nie wyszedł.Więc delikatnie go odkopałem wyszedł "poziewał" sobie i zaczął się rozglądać po okolicy jak dostrzegł ją zwinął się głowa w S i bacznie ją obserwował i jak tylko się znalazła w jego zasięgu-to była chwila złapał udusił i pomalutku zjadł.I wtedy zamiast zaszyć się gdzieś i trawić (tak myślałem) zaczął zwiedzać terrarium wspinał się na gałęzie chodził wszędzie.

42d3e78f26a4b20d412==