PDA

Zobacz pełną wersję : Przymiarka do zakupu ....



Mystik
08-04-2012, 16:12
Witam Wszystkich

Odzywam sie do Was pierwszy raz i chcialem Was wszystkich grzecznie przywitac.
Jako zupelnie poczatkujacy "terrarysta" (ale interesujacy sie wezami od jakiegos czasu) pozwolilem sobie przegladnac archiwum forum pod katem ewentualnego wyboru odpowiedniego gada dla mnie. W wyborze pomogla mi rowniez ostatnio wizyta w pewnym sklepie zoologicznym, gdzie spotkalem marzenie mojego zycia: weza tajwanskiego (Elaphe taeniura frisey - o ile sie nie myle :) ). Staralem sie podejsc do tematu powaznie, mysle, ze jezeli dojdzie do zakupu to potrwa jeszcze z 1-2 miesiace, zaczalem ostro myslec o domku dla "mojego" weza. Niestety moje M2 nie pozwala zaszalec. Ale mam w domu "czarownice" (moja zona), ktora zawsze cos wymysli. I wymyslila. Znalazla miejsce na terrarium pt. wneka w segmencie. Ma toto wymiary 96x38x100 (szer*gleb*wys) i ma pelne boki. Pytanie brzmi, czy to sie nada i czy wystarczy ? A jezeli tak, to mam drugie pytanie. Widzialem dosc porzadne szkalne terrarium w sklepie (moga zrobic na wymiar), majace u gory na calym "dachu" siatke. Mam pytanie czy to wystarczy (chodzi o wentylacje. Czy trzeba jeszcze zastosowac blache perforowana na dole terrarium? Jakos sobie nie wyobrazam cyrkulacji powietrza w terrarium z dziurami tylko u gory. No chyba, ze te szczeliny pomiedzy drzwiczkami (a sa takowe), a sciankami terrarium sa wystarczajace.

Pozdrawiam i przepraszam za te byc moze wielokrotnie powtarzane pytania. Wole sie upewnic niz zrobic MU krzywde.

Piotr

P.S. Mam nadzieje, ze moja lepsza polowa pogodzi sie z jadlospisem weza.

Ray
09-04-2012, 04:49
hejka;
co prawda mam tylko jednego weza, ale jest to własnie E.taeniura;moje terrarium ma wymiary 50X50X120 i w zupelnosci wystarcza dla mojego pupilka, ktory ma teraz juz 220 cm;co prawda wyjmuje korzenie na czas karmienia ale wcale to w niczym nie przeszkadza;a zatem:wydaje mi sie, że wneka w segmencie bedzie wystarczajaco wielka na tego typu terarium;najwazniejsz, ze wysokosc jest calkiem duza bo waz ten lubi sie wspinac wiec jakies fajne polki sa jak najbardziej wskazane;
a tak przy okazji;jesli bylby zainteresowany to sprzedaje mojego gada;daj znac co ty na to

Mystik
09-04-2012, 06:51
Witam

Sprzedajesz ????
A Ci sie w nim nie podoba ????

Osobiscie nie kupie, bo interesuje mnie maly egzemplarz.
Dzisiaj wlasnie spedzilem godzine w sklepie z moim (chyba) Wezem na rece. A poniewaz rece mialem cieple, to przytulal sie i sobie siedzial. Chociaz jak slyszalem maja one w zwyczaju raczej uciekac....

pozdr.Piotr

Foxtrott
09-04-2012, 08:02
mój tajwan(E.t.valiantii) lubi chodzić po ludziach i nie ucieka.
ostatnio zrobił sobie głodówkę, ale ja tylko zacznie jeść to zamierzam go sprzedać.
za ile jest ten wąż w sklepie i gdzie mieszkasz??

Mystik
09-04-2012, 09:58
Czesc

Mieszkam w Poznaniu, a Waz kosztuje 160zl i wyglada jak powyzej :)


pozdr.Piotr

Foxtrott
09-04-2012, 11:46
ja tesh w poznaniu:)
aaa ten wąż na fotce to jest ten co chcesz kupić??

Mystik
09-04-2012, 13:44
Aha.....dzisiaj mialem go z godzine na rece :)))) bardzo sie "tulil" :) a tak naprawde ja mam "genetycznie" cieple rece.

Piotr

Antoni Wróbel
09-04-2012, 14:08
To raczej kwestia posiadania odpowiedniego krążenia, ale nic... :) Nawiąże do tego pierwszego postu i pytania o wyntylacje. Otwór w dolnej części terrarium jest niezbędny dla prawidłowej wentylacji. Umieszcza się go pod źródłem ciepła, ponieważ ciepłe powietrze unosi się (wiadomo - konwekcja). Zapewnia to stałą wymiane powietrza w pojemniku na świeże i jest niezbędne. Byłoby też dobrze, gdyby nie cała pokrywa była zakryta siatką. Brak konkretnego przykrycia bardzo utrudni zachowanie odpowiedniej temperatury, a prawie uniemożliwi zachowanie optymalnej wilgotności.
Co do wymiarów uważam, że są odpowiednie.

Pozdrawiam

Mystik
09-04-2012, 15:03
Dzieki....

Ciesze sie co do wymiarow.
Zobacze jakie szpary sa w tych drzwiczkach. Co do gory, to juz wiem, ze bedzie trzeba ja przykryc, bo wilgoc bedzie uciekac w tempie okrutnym. Ale dzieki temu bede mogl miec lampy na zewnatrz.
Caly czas mysle jeszcze o kablach grzewczych. Najchetniej umiescilbym je pod terrarium np. 3 obwody tzn. mala warstewka styropiany potem folia aluminiowa, potem kable i na to wszystko terrarium. Moze tak byc ?
No i jeszcze jedno. Co myslicie o sztucznej trawie na dno terrarium ? Torfu i innych takich rzeczy troszke sie boje.

pozdr.Piotr

Foxtrott
10-04-2012, 08:03
ja mam torf i torf z małymi kamyczkami.

dogo argentino
10-04-2012, 14:41
Witam,
miałem kiedyś sztuczną trawkę i "mile " wspominam jedynie czyszczenie terra, strzepnięcie do toalety i do wanny pod prysznic :). ogólnie szybko i dokładnie. ALE nie polecam, ze względu na brak możliwosci utrzymania odp. wilgotności. Miałem tego węża i właśnie na tym podłożu. Wąż ze zdjecia pochodzi chyba ze sklepu w Orlim Gnieździe lub Strzelecka no ewentualnie przy Hetmańskiej(boczna). Gość właśnie na takim podłożu je trzyma. POLECAM MIAŁ KOKOSOWY, ZE WZGLĘDU NA PRZETRZYMYWANIE WILGOCI, LEPIEJ WYGLĄDA I POCHŁANIA ZAPACHY.
Z trawki tzreba wszystko szybko sprzątać bo można poczuć niem iły zapach w pokoju :) .
Pozdrawiam

PS. Możliwe że w lipcu będe miał młode na sprzedaż w cenie 120zł ale to jest pewne na 90%.

maciejb7@wp.pl

Mystik
12-04-2012, 05:10
Witam

Tak to waz z orlego gniazda i rzeczywiscie facet trzyma je na tej trawce. Dlatego sie tym zainteresowalem, chociaz ostatnio sklaniam sie ku kokosowi. Tylko czy to nie bedzie mu zjezdzalo z polki (szklanej) ?
Ciagle szukam siatki :(.

pozdr.Piotr

42d3e78f26a4b20d412==