PDA

Zobacz pełną wersję : Kobry



>>Mimi<<
31-03-2012, 14:56
Poszukuję informacji o Kobrach. Głównie chodzi mi o Naja haje. A tak w ogóle to kobry się hoduje? Jak grzechotniki tak to czemu nie kobry?

DJP
31-03-2012, 16:26
Z grzechotników sporadycznie hoduje (amatorsko) sie tylko bananówkę. Kobra to swietny wąż o ile w najbliższym czase wybierasz sie na tamten świat.

>>Mimi<<
31-03-2012, 18:36
Wiem że kobra to bardzo niebezpieczny wąz ale jaki piekny i fascynujący....
W opisie grzechotnika pustynnego pisze że to drugi co do popularności hodowany jadowity wąż w polsce(pomijając ze jadowite sa żadko hodowane:) to chyba jednak ktoś to hoduje....
Pytam tylko z ciekawosci bo narazie mam b. małe doświadczenia z węzami ale gdybym się znał na wężach to kobry egipskiej bym nie przepuscił...

CD/Tombik
01-04-2012, 01:49
Mimi węże jadowite są super... zazwyczaj super wyglad super polują... ale zalezy co upoluja... mysz czy Twoja reke ? w pierwszym przypadku super , mozesz sobie poogladac jak super Twoja kobra zabija... A jak ugryzie Ciebie to najchetniej Ty zabilbys ja. Ludzie jest wiele rownie ciekawych jak i ciekawszych wezy wiec czemu akurat te co moga zagrozic czlowiekowi ? nie rozumiem tego.

Jarek Zajączkowski
01-04-2012, 02:12
"A jak ugryzie Ciebie to najchetniej Ty zabilbys ja."
Nooo na to to już będzie trochę za późno....
Wydaje się, że równie escytujące jak chów kobry w domu będzie położenie się na torach kolejowych przed zwrotnicą - a nuż przejedzie obok.... Albo wybrać się na mecz piłkarski - usiąść w środku sektora kibiców drużyny gospodarzy i głośno kibicować przyjezdnym...
Adrenalina zapewniona!!!!!!

CD/Tombik
01-04-2012, 02:43
Pan Jarek dobrze to ujal...

pppppp
01-04-2012, 04:22
Mimi jak chcesz pooglądać kobrę to idz do ZOO, posiedz kilkanaście godzin na twardej ławce międzyczasem trochę myśląc, może wymyślisz że to jednak głupie trzymanie tego zwierzaka w domu

>>Mimi<<
01-04-2012, 04:29
Chm jesli się ktoś zna to pewnie wie jak uniknąc ukaszenia...
Pozatym niektóre skorpiony które sie hoduje sa śmiertelnie jadowite i nikt nie pisze o nich takich opini....
Pozatym jakim sposobem by mnie ugryzła np w rękę jeśli by nie miała do niej "dostępu"?:)
Pozatym z tym jadem kobry to troszeczke przesada ze zginoł bym na miejscu. A tak w ogóle to od tego jest surowica!

Fryta
01-04-2012, 04:42
"A tak w ogóle to od tego jest surowica!" - podaj mi jedno pewne miejsce gdzie w Polsce dostaniesz surowicę przeciwko jadowi kobry. Tak przez 24 godz na dobe 365 dni w roku. Najlepiej blisko Ciebie, by zdażyli dowieźć. Znasz? Bo z tego co sie orientuję to u nas bywaja problemy z surowicami na jad żmiji zygzakowatej, nie mówiąc juz o tych bardziej egzotycznych wężykach.

Lord_Leoric
01-04-2012, 06:18
"Chm jesli się ktoś zna to pewnie wie jak uniknąc ukaszenia..." - człowieku! To nie jest Matrix!!! Tu nie unikasz ataku kobry jak kul w filmie!!!!!!!!!!

Lepiej sie dobrze nad tym zastanów!! Kup sobie zbozówke!! :) Tez bardzo ładna gadzinka!! I NIE JEST NIEBEZPIECZNA DLA CZŁOWIEKA!!


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 0.0.1

__________________________________

pppppp
01-04-2012, 07:29
surowica nie regeneruje tkanek zniszczonych przez jad ale go neutralizuje dlatego po godzinie już możesz nie mieć kawałka ręki a poza tym, ciekawe skąd wezmiesz surowicę jednoważną ?? bo przeważnie są wieloważne tzn przeciwko wielu gatunkom węży ale o słabszym działaniu, może przeżyjesz ale np bez paraliżu kończyny się nie obejdzie,
nie pisz o braku dostępu bo się ośmieszasz: to jest zwierzę i trzeba go karmić, sprzątać dostarczać wody, leczyć jak zachoruje (ciekawe czy znajdziesz weterynarza który się podejmie jej leczenia, zapytaj p. Jarka) itp. nie da się ograniczyć dostepu można co najwyżej je zminimalizować
może się uda parę lat a może tylko parę dni nikt tego ci nie zagwarantuje

>>Mimi<<
01-04-2012, 09:27
Myśle ze surowicę jak sie postaram kupię we Wrocławskim zoo ale chyba raczej taką ogólną. Poaztym gdzie w w zoo widzieliscie kobrę???
Ja nie zamierzam jej trzymać ale pytam tak z ciekawosci:)
I nie kupie zobozówki! (wole Elaphe schrencki:-P)

Jarek Zajączkowski
01-04-2012, 11:05
WE WROCŁAWSKIM ZOO - NO TO JUŻ JEST NA PRAWDĘ NIEZŁY ŻART :))))))))))0

Lord_Leoric
01-04-2012, 11:35
Załączam fotki ze skutkami ukąszenia kobry nepalskiej.....

.... Teraz chyba rozumiesz... ze surowica nie pomoze ci do konca by móc wyzdrowiec albo wygladac tak samo jak przed ukąszeniem....


Pozdrawiam

Lord_Leoric

__________________________________

- Elaphe guttata 0.1.0
- Python molurus bivittatus 0.0.1

__________________________________

pppppp
01-04-2012, 12:17
we Wrocławiu właśnie znajdziesz naję ale nie surowicę wątpię, zresztą wyżej masz odpowiedz bardziej zorientowanej osoby w temacie :))), ja tam byłem tylko częstym gościem

>>Mimi<<
02-04-2012, 04:15
A ja w pewnej książce (Hanny Gucwińskiej) czytałem ze maja w zoo surowicę na ukąszenia różnych jadowitych węży. (Chyba by przecierz nie hodowali bez surowicy)!
Faktycznie wyglada to obzydliwie nie wiedziałem ze skutki ukaszenia są widoczne z zewnątrz:-/

Jarek Zajączkowski
02-04-2012, 04:32
Zadzwoń i zapytaj czy jakby co mógłbyś kupić......

Jarek Zajączkowski
02-04-2012, 04:43
Nie ukryjesz przed rodziną że cię kobra ugryzła niestety.

DJP
02-04-2012, 05:08
po pierwsze surowica jest bardz bardzo droga i ma którką datę ważności. Nie pamiętam dokładnie ale bodajże wrocławskie zoo kupowało surowice od którejś ze żmij i najbliszrzsze miejcse gdzie ona była były niemcy (chyba miałbyś kłopoty z dojazdem) i kosztowała 15 tyś (jam ma tyle kieszonkowaego ;) podobno kupili puziniej od Polfarmy znacznie taniej bo zoa 10 tyś ale wyrobienie troche trwało. Mało taką surowice muszą oni kupować co roku.
Po drugie sama obsługa jadowitego węża niejest bardzo niebezpieczna jest niebezpieczna są odpowiednie kije rękawice pojemniki itp. ale zdarzają sie takie rzeczy jak nieszczęśliwe wypadki (stłuczenie tarrarium, pożar, powudzi czy chodziażby ktoś złośliwy i głupi kto Ci terraium otworzy a nie ma takiego terraium które wytrzyma nawt dwa kopnięcia. I miałbyś w tedy przesra... ale w tedy kiedy by sie zdarzyło na Twoich oczach. Gorzej jak by byś był tego nie świadimy bo w tedy to.....

DJP
02-04-2012, 09:04
Chyba nie przcztoczyłem pobrych przykładów jeśli chodzi o nieszczęśliwe wypadki pożar i powudzi. Ale straczy że podkniesz się trzymając tego węża.

>>Mimi<<
03-04-2012, 09:37
No przecierz nie trzymał bym kobry tym bardziej ze nie mam prawie zadnego doświadczenia. Pytam tylko z ciekawości czy są ludzie którzy sie tym zajmuja w Polsce. Niewiedziałem że surowica jest tak cholernie droga.

42d3e78f26a4b20d412==