PDA

Zobacz pełną wersję : reakcja na głaskanie



jowinka
28-03-2012, 02:03
od czterech tygodni jestem właścicielką węża i nie wiem czy taka reakcja jest normalna kiedy mam węża na rekach lub poza terra i głaskam ją to wygina całe ciało w kirenku reki tak jak dłon sie przesuwa tak podnosi sie do góry, jak głaskam i odrywam reke wybrzusza sie tak ze dotyka reki leży wyciagnieta na sałą długość czasami zpręza sie i rozpręza ale nigdzie nie idzie rusz się dopiero jak przestaje głaskac po krótkiej chwili casami jak przestane głaskac w połowie ciaka to tak mocno sie wybrzusza ze podnosi moja reke i az sie trzesie. ja oczywiscie mam nadzieje ze taka pieszczota sprawia jej przyjemność ale zastanawiam sie może ja swędzi skóra i czy mozliwe jest aby gad tak reagował na pieszczoty ???

slavek
28-03-2012, 02:17
waz to nie pies ani kot zeby go glaskac , dla niego to jest stres !!!

jowinka
28-03-2012, 02:20
przeczytałes posta dokładnie?czy tylko tytuł

Krzysztof.W
28-03-2012, 02:44
A ja sądze , że twuj Gad Jowinka , jednak czerpie jakąś satysfakcje z twojego głaskania, nie zgodze sie do końca że wszystkie gady nie lubią dotyku swojego właściciela. Przeciesz legwany ( niektóre ) za tym przepadają.
Tylko nie oswojone ( nie do oswojone ) i o strachliwym charakterze gady, podczas dotyku i głaskania bedą zachowywać się strachliwie lub agresywnie.

jowinka
28-03-2012, 03:58
Dziekuje Krzysztofie tez mam taka nadzieje tym bardzie ze jaj jej z terra nie wyciagam otwieram i siadam przed ona sam wychodzi zawsze podchodzi najpierw do mnie i do mojej reki, jak wyszłam z nia w ciepły dzien na dwór chetnie ogladała okolice ale koniec ogona miała caly czas owiniety wokol mojej kostki i wydladała kal wskazówka poruszajaca sie dookoła mnie

BRAKUS
28-03-2012, 04:10
Witaj!
Napisz co to za wąż (jaki gatunek) oraz jaką masz temperaturę w terra. POZDRAWIAM

jowinka
28-03-2012, 06:05
to pyton regius temperatura jak zalecana wszędzie od 25-30 w zaleznosci od miejsca w terra co do wilgotnosci nie mam pewnosci bo nie moge dostac hydrometru

Metus
28-03-2012, 08:01
higrometry znajdziesz tu www.conrad.pl (wpisz w wyszukiwarke "higrometr" i Ci wyswietli) albo ew tu http://www.gekon.lublin.pl/akcesoriat.php

DJP
28-03-2012, 09:56
Sądze że głaskanie jest dla gadów przyjemne ale nie z powodu samego głaskania ale z powodu ciepłago dotyku człowieka.

BRAKUS
28-03-2012, 11:10
To wyginanie węża podczas głaskania spowodowane jest napewno ciepłotą ciała człowieka przeciesz to 36,6 stopnia C a dla gada to jest bardzo ciepło.

jowinka
28-03-2012, 23:57
bardzo dziekuje za posty zaczełam sie martwic ze cos gryzie mojego weza i swedzi go skóra bo takie wyginanie zaobserwowała od kilku dni, z pewnoscia nie jest to stres trudno to opisac ale ona sie tego domaga dla mnie jest to naprawde zabawne i przyjemne jednak miałam watpliwosci co do przyjemnosc z jej strony ogolnie widok jest dosc zabawny, wczoraj np zawinęła ogon wokół mojej nogi i tak mocno rozciągnęła i napieła całe ciało głową zaczepiała co kolwiek co napotkała kapec dywan i naciągała całe ciało w chwili głaskania trwałao to dobre 20 -25 minut jak przestawałam głaskac szukała reki nie puszcajac nogi pozatym sa miejsca na jej ciele które reaguja silniej i takie które prawie wcale od połowy ciała w kierunku ogona acha jeszcze jedno nastawia brzuch do głaskania jego biała czesc tak sie wygina ze brzuch ma na wierzchu... jak ktos obcował z regiusami zauwarzył na pewno ze jak sie boi chowa głowe i białą częśc brzucha ... napewno nie jest to efekt stresu i poprostu sie zwija w twarda kule, postaram sie podesłac zdjecia jak ktos chciałby to zobaczyc

Metus
29-03-2012, 01:52
ja ja ja ja !! :))) jak bedziesz miala mozliwosc to bym prosil o fotki :)

42d3e78f26a4b20d412==