PDA

Zobacz pełną wersję : pyton królewski nie je



Damian Urbański
18-02-2012, 09:29
Witajcie ! od ponad miesiaca posiadam pytona królewskiego jest to moj pierwszy wąż i posiadam tylko wiedze nabyta z ksiazek i opisów.wiem ze z tym gatunkiem weza sa problemy i u mnie takie sie pojawily.otóż od czasu jak go mam nic jeszce nie jadl bo nawet nie raeguje na gryzonia w terrarium.siedzi caly czas schowany a jak próbuje go brac to sie zwija i tak przez caly czas.czy jest szansa go oswoic i jak to z jedzeniem.dzieki

Krzysztof.W
18-02-2012, 14:33
Czy to młody waż?, malutki ?.

Jest poprostu nieoswojony trzeba go brać czesto na ręce, nie chce jeść bo jest pod wpływem stresu. Kiedyś mój pyton podobnie to przechodził, oswoił sie dopiero po upływie 2 miesięcy, brałem go niemal codziennie wieczorem.
Tylko było troche inaczej w moim przypadku ponieważ gad nie odmawiał jedzenia.
Odmawianie jedzenia i niechęć do pokarmu , jest niestety u tego gatunku normalnym zjawiskiem. U młodziutkiego wężyka długa głodówka może skończyć się nieciekawie.
Sprubuj z innym gryzoniem inaczej ubarwionym, innego gatunku, może to go zacheci. Ewentualnie zostaje karmienie przymusowe.
No i najważniejsze, wąż może długo niejeść, ale musi pić. Czy kiedykolwiek zauważyłeś żeby twój waż pił wode. Jeśli nie to weż go na ręce , i jeśli nie zwinie sie ze strachu w kule to jego łepek umieść nad pojemnikiem z wodą, lekko koniuszek pyszczka zanuż w wodzie, może sie napije.

Życzę szczęścia i wytrfałości.

Damian Urbański
18-02-2012, 23:51
dzieki serdeczne za porady ! jest to dorosły wąż ma ponad metr długośći a czy pije to nie zauważyłem ale w basenie trochę czasu spędza.

BRAKUS
19-02-2012, 01:22
Pyton królewski pochodzi z afryki i nie je też dlatego że czasami nie zna podawanego gryzonia i w naturze nie polował na niego trzeba kombinować z ubarwieniem ofiary. Znam właściciela regiusa który nie podaje białych myszy bo on ich poprostu nie zje. Pozatym jak jest pora sucha w afryce to wąż tego gatunku urządza sobie głodówkę a właśnie teraz jest ta pora. Tak jak napisał Krzysztof najważniejsze aby pił. Spoko twój wąż zachowuje się normalnie to typowe. Zacznie jeść napewno. Przez ten miesiąc podawaj mu myszy co tydzień jeśli po około 30 min się nie zainteresuje to wyjmij i tak co 7 dni. Kombinuj z ubarwieniem jedzenia i podawaj gryzonie w różnych porach doby. Dobrym sposobem jest brać mysz za ogon tak aby przednimi łapkami dotykała podłoża w terra i zblirzać ją do węża to bardzo prowokuje gada do ataku. W/w wąż (tego znajomego) nie jadł pół roku a teraz jest w świetnej kondycji. Uszy do góry będzie dobrze. Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli tego pięknego gatunku. Cześć.

doro
19-02-2012, 02:19
sprobuj podac mu myszoskoczka znam kilka osob ktore maja regiiuski i niejedza nic innego tylko skoczki

Krzysztof.W
19-02-2012, 04:12
A więc twój pyton jest prawie dorosły, to wporządku, wcześniej czy pużniej musi zacząć jeść. A jak czasami przesiaduje w wodzie to nie powinien odmówić sobie łyka wody. Wzasadzie to mój regius też prawie przez całą zimę niechciał jeść, na jedzenie nabierał apetytu dopiero tylko tusz po wylince na około 1-2 dni po niej. To przeliczając ile miał wylinek zjadł tylko 2 myszy i małego szczura przez okres puł roku ( jesień i zima ).
Ostatnio apetyt mu powoli powraca.

42d3e78f26a4b20d412==