PDA

Zobacz pełną wersję : umocowanie kabla



AgnieszkaM
29-01-2012, 11:11
Chciałabym jeszcze raz wrócic do tematu przewodu grzewczego. Wiem juz jaki wybrac, ale nie jestem jeszcze pewna jak najlepiej go zamocowac. Slyszałam juz rózne wersje: M.in. umieszczenie go w kanalikach wycietych w styropianie i dopiero na to ustawione terrarium, Włozenie styropianu do terra i przysypanie żwirem, ułożenie na dnie przysypanie piaskiem i zabezpieczenie szybą. Najsensowniejszy wydaje mi sie pierwszy sposób, bo wtedy ani waz ani pokarm nie ma bezposredniego kontaktu z kablem. Czy sprawdza sie w praktyce? A moze istnieje jeszcze lepsza metoda? Poradzcie mi, proszę. Czekam na opinie, z góry dzieki wszystkim.

BRAKUS
29-01-2012, 11:26
Ja mam owinięty kabel dookoła szyby i całość jest przysypana piaskiem. Dobrze się rozchodzi ciepło z kabla. Podłoże ma temperaturę około 28 stopni. W załączniku przesyłam uproszczony rysunek.POZDRAWIAM.

AgnieszkaM
29-01-2012, 11:29
:( nie chce mi sie otworzyć...

BRAKUS
29-01-2012, 11:34
Może teraz pójdzie ten załącznik?

naimaD
29-01-2012, 11:34
nic nie ma w załączniku!!--Brakus!:-( wyslij jeszcze raz!

AgnieszkaM
29-01-2012, 11:41
Boje sie tylko, ze zwierze moze zakopac sie w podłoże, natknie sie na kabel zrobi i sobie krzywdę. czy to jest niebezpieczne?

BRAKUS
29-01-2012, 11:43
A co hodujesz?

AgnieszkaM
29-01-2012, 11:45
Jeszcze nie hoduje, ale chce kupić elaphe gutatta

BRAKUS
29-01-2012, 11:51
z tego co wiem to ten wąż nie zakopuje się tylko chowa w różnego rodzaju kryjówki więc się nie poparzy pozatym kabel 25W nie jest taki gorący a co do myszek bo tym będziesz karmić swojego pupila to się nie martw bo one nie mają czasu na gryzienie kabla tylko zajęte są obserwacją i ucieczką przed gadzinką jeśli wąż nie interesuje się pokarmem przez około 20-30min to itak musisz ją wyjąć i wtedy znów jest spokój.

AgnieszkaM
29-01-2012, 11:54
Dzieki za rade.

BRAKUS
29-01-2012, 11:56
Bardzo proszę jakby co to pisz na GG 4808457

Elian
29-01-2012, 12:38
Po co się męczyć z obwijaniem jakiegoś kabla jako źrudło ciepła wystarczy żarówka lustrzana o mocy do 40W

AgnieszkaM
29-01-2012, 12:41
Starczy na terrarium 90x50x50?

BRAKUS
29-01-2012, 12:45
Lepiej jak podłoże jest ogrzewane bo paruje i wilgotność jest utrzymywana. A poco się męczyć z obwijaniem kabla? To lepiej zadaj sobie pytanie : a poco wogóle hodujesz coś? Przeciesz my to robimy aby zapewnić zwierzęciu jak najlepsze warunki. A Ty chyba idziesz na łatwiznę? POZDRAWIAM.

Elian
29-01-2012, 12:46
Z tego co wiem sam nie mam węża (ale zaniedługo tak:-)) to wystarczy rozmawiałem z gościem, który ma 4 zbożówki i ma terra 100x50x50 no to 25W starczy i temp. utrzymuje się w granicach 27°C. Tylko to nie jest zwykła żarówka tylko grzybkowa lustrzana (podobna do halogenówki) one chyba nie świecą do góry tylko na boki i wduł (żarówka do obnirzonego sufitu)

Elian
29-01-2012, 12:49
Chodziło mi o to po co obwijak kabel jeżeli można mieć dobrą temperature po przez grzanai i jednocześnei oświetlanie świetlówką. A co do twojego zdania że zbożówki nei zakopują się pod ziemię to niebył bym pwien. Na tym forum ktoś (juz nie pamiętam kto) pisał "moja zbożówka wkopuje się w torf"

Elian
29-01-2012, 13:55
Sory za błędy w pisowni=pośpiech.

pppppp
30-01-2012, 15:15
kabel jest potrzebny choćby do ogrzewania nocą, możesz zrobic tak jak ja; kabel umiesciłem na stropianie, który z jednej strony jest pokryty folią
aluminiową, (dzieki temu ciepło idzie równomiernie do "góry" a nie ogrzewam płyty dolnej czy stolika), zalewamy to zaprawą do płytek ceramicznych, i przyklejamy płytki (najlepsze są podłogowe)
zamiast fugi dajemy silicon i mamy piękne ogrzewane i łatwe w sprzataniu dno terrarium.
wymaga to trochę pracy i pieniędzy ale warto, potem przy sprzataniu
doceni się włożoną pracę

kamaczoo
31-01-2012, 10:32
Drogi Elianie.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd jeśli się na tym nie znasz.
Żarówka 40 W nie wystarczy do ogrzania terrarium 90x50x50. Sam posiadam takie terra i uwierz mi, że przy jesnej czterdziestce nie uzyskasz temp. 27 stopni. W moim terra "chodzą" dwie żarówki. Jedna 60 W, a druga 40 W i dopiero wtedy temperaturka jest odpowiednia tj. około 27-28 stopni. A co do ogrzewania "podłogowego" wydaje mi się, że rozwiązanie z owinięciem kabla grzewczego jest najlepsze. Sam takie stosuję i sprawdza się . Pozdrawiam

Wiesław Pyć
31-01-2012, 11:10
popieram zdanie kamaczoo. zarowka 25W nie da takiej temperatury chocby byla z wodo-tryskiem!!(facet nie wiedzial co mowi). zeby ogrzac takie terra trzeba conajmniej dwoch zarowek 40W i kabel!! a kabel owija sie po to zeby nie bylo za gorąco w jednym miejscu(w przeciwnym razie kable mogą sie spalic). wiec, Elian nie mial racji!!!
Pozdrowienia

dr Robert
31-01-2012, 11:53
Przecież wszystko zależy od temperatury w mieszkaniu i wielkości wentylacji. Jeśli ktoś wychodzi z założenia, że węże prawie nie oddychają i ma w domu 25 stopni C to zapewne wystarczy 25 W. Ale chyba nie o to chodzi. Jeśli ktoś ma w mieszkaniu 18-22 stopni nie ma po co ogrzewać terrarium dla zbożówki w nocy. To nie jest zwierzak z tropików.

Elian
31-01-2012, 12:17
Jest jeszcze jeden warunek a mianowicie z czego jest wykonane terra mi chodziło akurat o terra drewniane, a nie szklane a jak wiadomo, niektórym drewno wolniej oddaje ciepło niż szkło a pozatym chyba temp. w domu nie zniża sie poniżej 22°C (chociarz jak ktoś lubi mróz to nie ma sprawy)

dr Robert
31-01-2012, 12:24
Dlaczego próbujesz wyeliminować mnie z dyskusji. To wolne forum, dla wszystkich :)

dreex
31-01-2012, 13:18
popieram , równiez zrobiłem cos w rodzaju kaloryfera ze sklejonych płytek ceramicznych ale tylko na 1/3 powierzchni terrarium i wstawiłem do wewnątrz , sprawdza sie bardzo dobrze, ustawiłem jeszcze na nim basen z woda i zarazem ogrzewa wode i powietrze oraz daje wilgotność- całością steruje oczywiscie termostat.A żarówka swoją drogą ...

Epicrates cenchria cenchria

Browar
31-01-2012, 21:23
Aga już ci kiedyś mówiłem. Zrób tak ułóż kabel w terarium masz do tego specjalne przyssawki do szyby które sa w komplecie razem z kablem, już ułożony kabel przysyp piaskiem a na to połóż płytki ceramiczne (glazura terakota itp.). Jakie to ma zalety takie ze wąż ani msz nie dostanie się do kabla płytki się nagrzewają i trzymają ciepło i jest one równomierne wszędzie. W przypadku braku prądu płytki utrzymają jeszcze temperaturę przez spory czas bo wolna stygną. Ja ta metodę stosuje od lat i zdaje egzamin wymienicie

jaszczur
02-02-2012, 04:29
zgadzam się z Elianem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!przydatna jest lampa!!!!!bo odrazu naświetla!!!!!!!!!A woda i tak paruje!!!!!!!!!a można i tak spryskć jakbyś nie wiedzia brakus!!!!!!!!!!Ja mam i jedno i dugie, w dzień (np. zimowy gdy jest dość ciemno, włączam lampe, a w nocy kabel:)POZDRAWIAM!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==