PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można nauczyć węża żeby jadł martwe myszy?



karolina m.
23-12-2011, 07:18
Czy można nauczyć węża żeby jadł martwe myszy? Słyszałam że węża zbożowego tak a inne?

SNAKES
23-12-2011, 07:37
Cześć,

większość węży (zaryzykowałbym stwierdzenie że prawie wszystkie) da się tego nauczyć. Jeśli zwierze pochodzi z odłowu - jest to na pewno trudniejsze niż w przypadku zwierząt z hodowli ale nie niemożliwe.
polecam lekturę:
http://www.snakes.pl/index.html?main=care_feeding.html
Tam starałem się przedstawić za i przeciw obu metod.

Osobiście karmię swoje węże praktycznie tylko martwym pokarmem i mam tylko jednego osobnika w kolekcji który dotychczas nie chciał się do tego przekonać - ale muszę też dodać że starałem się zbyt mocno i sądzę że uda się do tego nauczyć.
W pozostałych przypadkach - nie miałem żadnych problemów.

Pozdrawiam

Kroofka
25-12-2011, 05:39
Ale wlasciwie po co?
Mnie tez jest zal tych zabijanych szczurów, ale lepsze to niż zabijanie ich samodzielnie przez stukniecie mlotkiem i potem trzymanie we wlasnej zamrazarce, potem rozmrazanie.....
Byl moment, kiedy sama w chwili najwiekszej slabosci chcialam sie przerzucic na martwy pokarm... Ale zdecydowalam, ze za duzo z tym ambarasu, a i dla Claudiusssa (boa) lepszy bedzie zywy bez wydziwiania...
Pozdrawiam
Kroofka

antrax
26-12-2011, 02:57
czesc !!!
czy zastanowiles sie co bedzie gdy zaczniesz podawac wieksza karme Boasowi.... czy naprzyklad zle uchwyci zdobycz i zajmie mu troche czasu zanik ja zabije, wtedy duzy szczur czy swinka moze go ugrysc a po co ryzykowac same problemy z zywym papu

Kroofka
26-12-2011, 04:06
Trudno mi wyobrazic sobie wieksze szczury niż te, ktore zzera Claudiusss.... Wybieram same giganty. Radzi sobie bezproblemowo. Owszem, zawsze martwie sie ze szczur go uzre, ale nic sie nie dzieje. I waz ma polowanie jak w naturze. Chociaz tak mozna mu zrekompensowac niewole.

42d3e78f26a4b20d412==