PDA

Zobacz pełną wersję : robaczki u boasa



cargool
28-11-2011, 14:51
co jakis czas znajduje u mojego boasa male robaczki (jakby pchły albo kleszcze ale bardzo male! ) siedzom u niego pod luskami zazwyczaj na brzuchu! co to moze byc i jak to zwalczyc?? narazie wyciskam to spod luski i zgniatam ale to co jakis czas sa nowe! nic mu od tego sie niestanie??

Pzdr
cargool

Many
28-11-2011, 15:00
Ty naprawdę jesteś takim kargulem!!! To po prostu są roztocza. Spotkała Cię kara za twoją recenzję z INTERZOO-Botanica. Pozdrawiam Many!!!!

Many
29-11-2011, 01:40
Twoja recenzja mi się bardzo nie podobała (te brednie o legwanie-niewiem masz bardzo wybujałą wyobraźnię i lubisz chyba robić afery), ale teraz wiem że jesteś typowym kargulem terrarystyki, czyli najprostszym laikiem który nie wie co to roztocza,te twoje tzw."robaczki u boasa". Ja byłem na targach przez 3 dni i przypuszczan że nie masz nawet 1/5 tych zwierząt co oni w domu. Mi się podobała ta wystawa.Problem Polskiej terrarystyki polega na tym że afery robią laicy którzy są w tym 2-3 lata. Gdyby wszyscy byli tacy to dotej pory w Polsce byłyby tylko węże zbożowe w terrariach. Co do twoich roztoczy to kup sobie płytke owadobujczą GLOBOL, złam ją na pół i powieś w terrarium, albo kup sobie w aptece środek gza bydlęcego, dolej go do wody i wypukaj w nim worek płucienny do transportu węży i włóż do niego boa na 2 dni. Jak wyciągniesz boa to w worku powinno być aż czarno od roztoczy.Można taki zabieg powturzyć po miesiącu. Pozdrawiam Many

Oczy drobiu
29-11-2011, 03:19
Mozesz mi wytlumaczyc po czym wnosisz ze to sa roztocza?

dzieki za odpowiedz

cargool
29-11-2011, 09:06
dzienki za porade!
ale co do mojego laizmu to nie uwazam sie za speca ale za laika rowniez
nie! ty moze i jestes specem ale ja tego niewiem! a moja wyobraznia jest
bardzo w porzadku i klientka o legwanie powiedziala ("..żyją dwa razy dłużej niż ludzie..") i tego sobie niewymyslilem i niemialo byc to przyczynal zadnej afery i z tego co wiem to niebylo! a pajaków na pewno nie mieli wincej niz ja. (mieli 5)
węży owszem bo mam tylko boasa i o ile jeszcze pamientam to byly tam chyba kilka jaszczurek.

A tak wogole to czemu to dopiero teraz ci sie to przypomnialo? Giełda byla chyba z 4 miesiace temu!!!
niewiem czemu tak sie nagle do mnie przyczepiles! nawet mnie nieznasz i juz mnie oceniasz?

Pzdr
cargool

42d3e78f26a4b20d412==