PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie podloze dla constrictora????????



Tomasz S. "PUMBA"
13-11-2011, 11:36
No wlasnie.Sam juz nie wiem.Dostaje na glowe.Na poczatku mialem piasek ale sprzedawca powiedzial ze piasek dla gadow jest szkodliwy(to po jakiego grzyba go produkuja????),potem mialem sztuczna trawe ale tez doszedlem do wniosku ze tochyba zly pomysl(jak sadzicie?),a teraz mam torf i sa w nim chyba roztocza.CO MAM ROBIC? JAKIE MA BYC TO PODLOZE ZEBYM W KONCU SIE NIE UMARTWIAL.Za porady dziekuje:o)

matrix
13-11-2011, 12:18
Według mnie najlepszym podłożem dla boa constrictora będzie substrat kokosowy (podłoże kokosowe, torf kokosowy). Jego zaletami jest to że jest niedrogi (4 zł), długo trzyma wilgoć (około 1 tygodnia), ładnie pachnie.


Pozdrawiam
Matrix

***************
matrix@konin.lm.pl

http://terrarium.com.pl/

gg: 1318493

***************
Eublepharis macularius - 3 osobniki

reed
13-11-2011, 13:00
Polecam tak jak kolega Matrix podloze z mielonego kokosa, mozna pomieszac z chipsami kokosowymi.
Fajnie trzyma wilgoc, ladnie pachnie i jest w przystepnych cenach.
Sam to stosuje od lat i sobie go chwale.

Tomasz S. "PUMBA"
14-11-2011, 03:48
Dzieki za odpowiedz!:0).ALE czy w tym podlozu nie beda znowu namnarzac sie robale??????????

reed
14-11-2011, 10:44
Kokos jest liofilizowany (mam na mysli te prasowane "cegly"), powinien w zasadzie byc sterylny.
Nie zauwazylem dotychczas zadnego robactwa w terra :)

Zdzisiu
14-11-2011, 11:48
A gdzie kupujesz kokosa za 4zeta , bo ja w Kakadu na Wileńskim zapłaciłem 20!

pozdrawiam

noradarling
16-11-2011, 05:02
Ja zrobilem tak.

Wlożylem do terra kabel grzewczy 100W i na to polożylem plastikową kratkę /może być taka jak w lazienkach lub ogrodnicza z malymi oczkami/. To po to by szczur nie móg dobrać się do kabla...

Na to można nasypać kostkę kokosową lub korę. Ja nie sypie na razie nic bo kratka którą wlożylem do terra jest b.ladna i mogę nawet na dno terra nalać kilka cm wody /oczywiście basen w terra też jest/. Co do roztoczy to zawsze można przed wlożeniem podloża potraktować je wrzątkiem...

Paweł Cieślicki
16-11-2011, 05:41
Ja radzę ci kostkę kokosową albo korę. Możesz to pomieszać.

42d3e78f26a4b20d412==