PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na podanie witamin



Aron
03-05-2014, 11:42
Czy ktoś zna skuteczny sposób na podanie płochliwemu gekonowi witamin w kroplach?? Tylko nie piszcie o podanie mu w miseczce z wodą bo jest małe prawdopodobieństwo że je wypije... Próbowałem także skroplić mu pipetą rozcieńczone witaminki na pysk ale zbytnio się przy tym stresuje i ucieka, a według zaleceń powinienem mu je podawać raz w tygodniu.

Azzurreeuss
03-05-2014, 12:19
najlepiej posypywac karmowkie witaminami ;]

OlekL
03-05-2014, 12:26
Albo rozpuść tyle witaminy ile potrzebujesz w wodzie, daj to sktrzykawki i wstrzyknij swierszczowi czy co tam skarmiasz w odłwłok i masz pewnośc że gekon zjadł witaminki

Majcher
04-05-2014, 00:30
azzurreeuss- te witaminy sa w plynie jakbnys nie zauwazyl, wiec raczej naszprycuj karmowke

Aron
04-05-2014, 03:42
jak wstrzyknalem witaminy w świerszcza to za krotko po tym zyl i gekon nie zdolal go upolowac, a martwego (nie ruszajacego sie) pokarmu nie rusza...

Azzurreeuss
04-05-2014, 04:44
najlepiej kup witaminy w proszku np. firmy zoo med, i posypuj karmowke...stary dobry sprawdzony sposob ;]

Majcher
04-05-2014, 06:00
to prawda w proszku sa najlepsze ja osobiscie uzywam vibovit ale terrarysci maja rozne zdania o nim ja jestem zadowolony z efektow- moj kumpel wyprostowal tym agame. ale soproboj mniej wstrzykiwac i mala igla aby nie rozsadzac swierszcza

Cumulus
05-05-2014, 06:05
> jak wstrzyknalem witaminy w świerszcza to za krotko po tym zyl
> i gekon nie zdolal go upolowac, a martwego pokarmu nie rusza...

Zatem wstrzyknąć i od razu pod pysk mu podłożyć lub w pincecie trzymać.

Myślę, że nie ma idealnego sposobu na podanie witamin.
Ja karmię głównie świerszczami i najlepsze dla nich
są "kąpiele w witaminowym proszku"

By ładnie witaminki przylegały najpierw świerszcz wędruje do lodówki,
i nie tylko po to by go uśpić, ale przede wszystkim by zawilgotniał.

Pozdrawiam

Bujal
06-05-2014, 16:48
Moim zdaniem weż pokarm który podajesz gekonowi wsdż go do pudełka z witami nami potrząśnij a potem wpuść pokarm do terra w którym siedzi gekon ja tam nie mam takich problemów moje gekony same przychodzą aby dostąc wapno a witaminy wcinają razem ze świerszczami które im podaje

42d3e78f26a4b20d412==