PDA

Zobacz pełną wersję : TARENTOLA DELALANDII--> PYTANIA POCZATKUJĄCEGO



tomi18
19-04-2014, 15:59
Witam


Własnie w czoraj kupiłem TARENTOLA DELALANDII jest to moja pierwsza jasczura chciał bym się dowiedziec czym go karmić, co ile go karmić, jak podawac witaminy, jak mniejwięcej urządzić terra, i jak najwięcej o nim ponieważ w opisie gatunków go nie ma :(((



Nie interesuja mnie posty szukaj w faq bo już tam wertowałem i nie znalazłem !!!!!

M.I.R.A.S.
19-04-2014, 16:30
Hoduje się podobnie jak gekona murowego. Przeczytaj opis murowego, a będziesz prawie wszystko wiedział :)

Liero
19-04-2014, 23:43
Siemka tak jak powiedział M.I.R.A.S. karmić podobnie jak Gekona murowego czyli świerszczami, ćmami, muchami (poczytaj opis gekona murowego) itd. a karmić go mozesz co drugi dzień najlepiej. A co do terrarium to wystarczy o wymiarach 40x40x60 (dł.szer.wys.) jako podloze mozesz miec piasek zmieszany z torfem lub włókno kokosowe a wystrój to jush twoja sprawa ale na tylną ścianke najlepiej wylej atlas i poprzyklejaj pokolei jakies kamyczki tak jest najlepiej dla gekona delalandii roślinki najlepiej dawaj bardzo mocne takie co jak gekona na nie wejdzie to żeby sie nie złamały moj Tarentola mauritanica weszedł na roslinke i z niej spadł bo była zbyt cienka. Jak bys chciał cos więcej jeszcze onich wiedzieć to napisz na forum <papapa>

tomi18
19-04-2014, 23:50
jeszcze jak podawać im witaminy bo ogólnie ja mam go małego on ma jeszcze 7 cm to jest maluch a karmić co dwa dni ale aż przestanie jeśc czy jak ?? bo ja ogólnie zajmuje się pajakami z nimi jest prościej :p



Dzięki za odpowiedzi

tomi18
19-04-2014, 23:56
aaa.... jeszcze jedno



w jakim terrra trzymac tego malucha

Liero
20-04-2014, 01:15
a jakie masz do niego teraz terrarium a witaminy podawaj raz na dwa tygodnie powinno wystarczyc posypac swierszcze np. vibowitem albo posypac swierszczom pokarm np. jablko vibovitem one to zjedza i witaminy będą w nich a tak to zanim gekon upoluje to moze wszystko z siebie strzepac terrarium dla doroslego 40x40x60 powinno wystarczyc gekon nie bedzie wielki to mu styknie :D:D

tomi18
20-04-2014, 01:19
ja narazie mam dla tego malucha terrra 30*20*30 potem go przełorze do wiekrzego chyba narazie mu starczy ?

M.I.R.A.S.
20-04-2014, 04:24
Narazie starczy .

42d3e78f26a4b20d412==