PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy z anolisem zielonym!!!



Dawidptasznik
19-04-2014, 12:30
Moj anolis ma taka czerwona plamke na nosie, wyglonda to jak strup (chyba nawet czasami krwawi) co to moze byc???
Kiedy mu to zniknie - jak mu w pomuc ???
Z gory dzieki za pomoc !!!
POZDRAWIAM

kudłaty
19-04-2014, 14:54
Dawid moje zdanie już znasz ale może ktoś je potwierdzi bo nie jestem pewien
Anolisik skacząc uderza pyskiem w szybe i prawdopodobnie z tego ma tę rane, na nic innego mi to nie wygląda. Zobaczymy co napiszą inni.

kwiatuchny
20-04-2014, 03:12
moje pytanie: jakiej wielkosci jest terrarium w ktorym siedzi anolis?

Dawidptasznik
20-04-2014, 04:49
20x20x40 to sa wymiary !!!!
Ale Anolis nie zrobil sobie tego u mnie tylko u poprzedniego wlasciciela i moje pytanie jak to wyleczyc???
POZDRO
PS. Nie wiem jakie mial wczesniej warunki!!!

tokaga
20-04-2014, 06:28
Terrarium masz tragicznie małe!!!! Może był trzymany z innym samcem i to są blizny po walkach, na ropień to mi nie wygląda, może został zraniony przez świerszcza. Przydałoby się zdjęcie.

kwiatuchny
20-04-2014, 11:04
"PS. Nie wiem jakie mial wczesniej warunki!!!" -jak mial wczesniej takie warunki jak ma teraz u Ciebie to jednym slowem TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
anolisy sa bardzo ruchliwe, jak sie splosza to moga udezyc sie o szybe. swierszcz mu tego na pewno nie zrobil, to jest ewidentny uraz mechaniczny spowodowany udezeniem np. w sciane terrarium.
radze zainwestowac w nowe DUZO wieksze terrarium, zarowno Ty jak i zwierzeta badziecie miec na pewno wiecej frajdy,a jak nie to takie terra nadje sie do trzymania pajaka a nie anolisa. podejrzewam ze swietlowki UV tez nie ma, bo niby jak po przekatnej?
za jakis czas napiszesz posta pomocy z anolisem zielonym bo ma krzywe nogi i zwisaja mu bezwladnie z galezi???????

Dawidptasznik
20-04-2014, 11:44
Tokaga przesle zdjecie jak zrobie!!!
Juz ta rana nie krwawi jest tylko strup, bo wczoraj jeszcze krwawila!!:)
I jak mam je pomoc w zniknieci tego strupa - czy zniknie to po wylince???
POZDRAWIAM
Ps. Martw mnie to ze czesto ma dotyka nosem szyby i w ten sposyb chodz :( Czemu on tak robi???

tokaga
21-04-2014, 01:47
kwiatuchny napisał:

> o szybe. swierszcz mu tego na pewno nie zrobil, to jest
No mojego kiedyś dziabnoł i miał niewielką ranke.
Ale terrarium koniecznie musisz mu dać większe (i świetlówke chociasz znajdzie sie kilku zapaleńców którzy to odradzą :\)
"Jeździ" tak pyskiem po szybie bo ma ZA MAŁO MIEJSCA!!!

Dawidptasznik
21-04-2014, 05:41
Dzieki za pomoc !!!!
I za dobre rady !!!
POZDRO

kudłaty
21-04-2014, 07:48
JA uwarzam że nie potrzeba świetlówki dla jego anoliska bo ma ok 1,5 roku i nie rozwija się tak szybko to raczej krzywicy już nie dostanie (tak ja sądze) ale przydała by mu się żaróweczka 15W Sun glo która wytwarza chociarz UV A. Oczywiście nie jestem przeciwko UV dla jakich kolwiek dziennych jaszczurek tym bardziej młodych

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==