PDA

Zobacz pełną wersję : terraium dla agamy brodatej



kamil_jankowski
08-04-2014, 09:00
witam
czy terrarium o wymiarach 130x50x50 nie będzie za duże dla młodziutkiej agamy ? terrarium byłoby już docelowe .

Adamek
08-04-2014, 09:02
Dla młodej agamy będzie za duże ale możesz na poczętek wydzielic jej za pomocą siatki małą część terra i co jakiś czas powiększać aż gdy już będzie spora usunąć siatke. Mała agama w tym terra gubiła by sie i ciężko by miała coś upolować.

Gadzinka
08-04-2014, 13:26
Oddziel część terrarium i zrób bardzo skromne wnętrze,jeden korzeń/kryjówka,miseczka z wodą na początek dla malucha wystarczą. Docelowe terrarium dla dorosłej agamki jest trochu za wąskie.Szerokość powinna być minimum 60 cm.

---------------------------------------------------------
W razie pytań zapraszam na GG 4110796

Chrzaniki
09-04-2014, 09:34
to jest jakies nieporozumienie. Chciałem napisac brzydko ale sie powstrzymam, tylko mnie denerwuja stwierdzenia "za duze dla małej agamki". To czysta glupota- ktos mi kiedys napisal ze nie widza jedzenia!!!! Ha ha, chcielibyscie tak widziec. Mam pokuj 5x5 i nawet 11 cm agamki widziały swierszcze po drugiej stronie i go goniły> Nic nie rób z tym terra w naturze jak sie agamki wykluja to nie ograniczaja sie ani nikt ich nie ogranicza a zwlaszcza do 1,5 m2. Pamietaj o oswietleniu zywieniu witaminach i wodzie a wszystko bedzie ok. Ja mialem odrazu 120x60x60 dla jednej i wyrosla tak, ze ma 51 cm i niecaly rok .

Gadzinka
09-04-2014, 10:16
Terrarium dla malucha robi się mniejsze nie dlatego,że agamki nie widzą pokarmu(bo mają świetny wzrok i widzą go) tylko dlatego,żeby mieć nad maluchem kontrole. W dużym w pełni udekorowanym terrarium nie mamy nad nią takiej kontroli,jak w mniejszym o skromnym wystroju. Mamy wtedy możliwość obserwacji, czy agamka się regularnie wypróżnia,czy zjada wszystko i pokarm nie chowa się jej w dekoracji(ą świerszcze potrafią być zagrożeniem dla agamki w nocy). Poza tym w małym terra łatwiej nam też obserwować jej zachowanie i w razie czego reagować.

Chrzaniki
11-04-2014, 04:24
Sorry ale dalej pozwole sie nie zgodzic z Towja wypowiedzia, agamka 10 -12 cm nie jest tak mala zeby jej nie bylo widac w terrarium 100 cm, kupe jakos mi nie udalo sie przeoczyc a zwlaszcza pominac powonieniem :)). Co do kontroli agamki to nie wiem o czym jest mowa :\. Ale podumowujac ile głów tyle opini i nie ma co z tego robic sprawy zmniejszenie terrarium napewno nie zaszkodzi - chodz ja bym tego nie robił. Z mojej strony wywód zamkniety :)).

42d3e78f26a4b20d412==