PDA

Zobacz pełną wersję : ceglasty kameleon



SMITI
02-03-2014, 06:20
witam,
mam pytanko. Niedawno kupiłem kameleona jemeńskiego, malutkiego (ok.6 cm samego ciała) samczyka. Chętnie je, ma duży apetyt, pije także. Jednak zauważyłem że większość czasu ma brązową barwę. Czytałem starsze wypowiedzi RobertaM-podobno jest to normalna barwa kameleonów, szczególnie samców.
Gdy wyłącze promiennik i temp. spadnie do 24 st. jest troszke jaśniejszy. Czy kameleon w cieplejszym miejscu przybiera cieplejsze barwy?? czy takie ubarwienie młodego kameleona jest normalne ??


Pozdrawiam

SMITI
02-03-2014, 06:22
Dodam że właśnie przechodzi wylinkę i może to jest przyczyną. A może nowe otoczenie ??

Pozdrawiam

xol
05-03-2014, 00:00
Tak, przyczyną może być wylinka i stres. A tak w ogóle, to bym się nie przejmowała, ubarwienie jest też w pewnym stopniu cechą idnywidualną... Jeśli je i pije, i jest zdrowy, to nie ma powodu do zmartwień.
A co do wyłączania promiennika... czy to jedyne źródło światła w terrarium? Może robi się jasny bo wtedy chce mu się spać (kiedy jest ciemniej)?

avabela
21-03-2014, 08:16
mój przed samą wylinką był tez brązowaty a gdy zaczyna spać robi sie intensywnie zielony jasny a jakie masz światło w terra

42d3e78f26a4b20d412==