PDA

Zobacz pełną wersję : Jaszczurki jadowite



ŁŁŁsy
10-01-2014, 11:09
Jaszczurki jadowite

Czy można spotkać w hodowli terraryjnej Helodema,suspecutum czy H.horrium tak się pytam z ciekawości nie chce jej kupic. Z tego co wiem ma drugi załocznik cites i czy potżebują takich papierów jak weże jadowite.i czy jady tej jaszczurki jest bardzo szkodliwy dla człowieka z tego co wiem czytałem kilka opisanych pszypatków nie zkończyło się źle.A w opisie czytałem że są bliską z pokrewnione z waranami

Wojtas501
10-01-2014, 11:28
Myślę, że chodzi ci o Helodermy (pewnie błąd przy pisaniu ;)) Jeśli chodzi o skutki ukąszeń, to niestety moja wiedza opiera się jedynie na książkach (niestety, a może i na szczęście?? :)) Podobno ukąszenie tej jaszczurki jest bardzo bolesne i powoduje obrzęk w miejscu ukąszenia. Skutkiem ukąszenia są też omdlenia i wymioty...

KORSAKOW
10-01-2014, 12:10
opis ukąszenie zawiera podstawowa pozycja na rynku (w dziedzinie jadulców) czyli atlas weży/gadów jadowitych Jaronieckiego, Helodermy da sie kupić, aczkolwiek są tak samo nielegalne jak jadowite węże, i znajdują sie w projekcie rozporządzenia MOŚ o zwierzętach niebezpiecznych

ŁŁŁsy
11-01-2014, 03:06
spotkałem sie z nazwą mekskańska agama bradata że też jest jadowita czy to chodzi o jedną z Heloderma.

Pituophis
11-01-2014, 08:40
Boże, jak agama może być meksykańska... Nie ma takiej jaszczurki.
Helodermy bywają hodowane i rozmnażane w niewoli, zwłaszcza w USA. Cena od 1000-1500 $ w górę za młodego osobnika.

ŁŁŁsy
11-01-2014, 10:22
tęz nazwa była dla mnie dziwna na jednej ze stron pisało i chciałem sie spytać może coś o niej wjedzie.ale do było nie prawda.
Dzieki

42d3e78f26a4b20d412==