PDA

Zobacz pełną wersję : kurcze sam juz nieiwme



Macik
27-09-2012, 10:06
a wiec tak czytałem to co mam na temat szyszek ale nieiwme:
1)jakie ma byc terrarium(wymiary)
2)czy potrzebuje UVB??
3)czy mozna brac na rece(ma bardzo przerazajacy ogon):) wiec nieiwme czy mozna go brac na rece sysko jak cos jeszcze bede miał to napisze w tym poście

Double
27-09-2012, 13:42
macik, z której choinki się urwales? wymiary terra dla szyszek byly juz poruszane setki razy- powinny byc mniejwiecej wymiarow dla gekow lamparcich, z reguly im wieksze tym lepsze. oczywiscie potrzebuja UVB, 8%. mozna brac na rece, gdy sie oswoja, zadnego ogona sie nie boj

Macik
27-09-2012, 14:21
heheh ja sie ogona nieboje a co do terra to sie kciałem upewnoc bo na niektorych stronkach pisze ze takie na innych ze takie i sam juz nieiwedzałem a czy łatwo je oswoić??

Double
28-09-2012, 12:57
sa to jedne z najlatwiejszych do oswojenia jaszczurek

Macik
29-09-2012, 01:32
Double niewiedziałem tego:) bo ja niewiem czy kupic szyszke czy lamparciego szyszkowce mi sie podobaja i lamparci tez tylko niewiem ktory leprzy w hodowli gekon jest nocna jaszczurka i niebede go widzał a szyszka dzienna niewiem doradzisz????

Double
29-09-2012, 03:09
ja osobiscie mam wiekszy sentyment do szyszek, i skoro uwazasz ze lepsza jest dla ciebie dzienna jaszczurka to juz chyba wiesz co chcesz miec :)

Macik
29-09-2012, 03:22
Double widze ze znasz sie dość dobrze na szyszkach więc mozesz mi powiedzeć kilka porad co ile mam dawać witaminki coile wapno wogóle coile karmic młoda szyszke aha i jak mam oswoić szyche sorry ze cie tak męcze ale tego niema w opisie

Double
29-09-2012, 05:57
powiem ci tak, ze nie jma ustalonego jak czesto i ile dawac do jedzienia szyszce. raz moze bedzie chciala zjesc na raz 4 swierszcze, potem nie bedzie nic jadla przez 3 dni, potem zje jednego....dawaj jej tyle ile bedzie chciala, zna swoj umiar. witaminy dawaj przemiennie z wapnem, niezaleznie co ile bedziesz karmil szyszke. oswaja sie przebywajac w zasiegu jej wzroku, zeby sie oswoila z twoja osoba, potem delikatnie daje jej sie dlon do obadania, potem bierze sie na dlon (nigdy nie lapie od gory, tylko zagania od tylu) - a wszytsko to bardzo powoli, nienachalnie, ostroznie i w samotnosci

Macik
29-09-2012, 06:07
double wielkie dzienki za wszystkie rady juz zdecydowałem kupuje szyszke a nie lamparciego szysza mi sie wydaje lepsza do obserwacji i wogóle chyba mniejwymagajaca ale i tak dzieńki jak cos jeszcze bede miał to napisze

Double
29-09-2012, 09:48
nie ma sprawy

JoShi
03-10-2012, 02:17
Nie prawda. Szyszki sa bardzo plochliwe i nerwowe.

Double
03-10-2012, 07:46
nie prawda. szyszki sa bradzo spokojne i przyjacielskie. najwyrazniej kazda szyszka ma inny charakter, a ty akurat spotkalas sie z tymi plochliwymi.

wienio
03-10-2012, 08:00
ja posidam 2 szyszki z czego samiczka jest bardzo spokojna, natomiast samczyk często ucieka już jak otwieram terra.

42d3e78f26a4b20d412==