PDA

Zobacz pełną wersję : szyszkowiec, wylinka i żarcie ;)



kafka
07-08-2012, 11:47
Witam
Czy to, że szyszkowiec ma wylinkę powoduje niechęć do przyjmowania pokarmu ? Pytam dla tego, że jedna moja szyszka przeszła wylinke bezboleśnie, tzn. 2-3 dni się troszkę łuszczyła, potem zaczeła biegać jak oszalała od pojemnika z wodą do korzenia, tarła, tarła, aż wytarła ;) prawie całą skórę na raz (znalazłem w pojemniku z wodą prawie całą skórę w dwóch kawałkach). Drugi szyszkowiec, odkąd do mnie przyjechał jest cały czarny (jakby się stresował), chowa się cały czas, a od ok. 10 dni nie reaguje na świerszcze, ani pasikoniki, zauważyłem też, że zaczął się łuszczyć od kilku dni, czy to ma wpływ? He he mam nadzieje, że nie wyszedł bełkot i rozumiecie o co pytam.

wienio
08-08-2012, 14:42
jeżeli chodzi o moją szyszkę to zrówno przed jak i od razu po wylince wcinała świerszcze

madmax
16-08-2012, 10:50
Czesc Kafka
Bardzo ciemny kolor szyszki jest oznaka stresu byc moze masz dwa samce i stad taki stan rzeczy sprobuj je na jakis czas rozdzielic w miom przypadku to pomoglo oczywiscie tak juz zostalo bo gdy tylko znajda sie razem to.... nie bede pisal co sie dzieje w terra musialbym uzywac niecenzuralnych slow a wtedy Nook zalozylby mi szlaban;)))

kafka
24-08-2012, 13:52
Pomoglo "doposazenie" terrarium w nowe kryjowki, okazalo sie, ze (sadzac po zachowaniu) jestem szczesliwym posiadaczem dwoch mlodych samcow i jednej doroslej samiczki. Teraz kiedy wszyscy maja gdzie biegac jaszczurka odzyskuje jasniejszy kolor. W przyszly torek bede mial jeszcze dwie jaskinie i bedzie lux.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==