PDA

Zobacz pełną wersję : traszka-chyba



pawyll
02-09-2013, 09:12
Znalazlem traszke w piwnicy,na oko ma 2-3 cm.brazowa,nie widac łusek,nie wyglada mi na zwinke.Teraz pytanie co z nia zrobic? narazie jest w sloiku,ma wilgotna sciereczke i temp.pokojowa...Ewentualnie czym ja karmic?? jest na prawde malenka.

Silent_Dragon
02-09-2013, 09:37
Witam
Jesli ja znalazles w piwnicy, w ktorej jest cieplo i jest jej tam dobrze to ja znowu tam wpusc - poradzi sobie. Jezeli chcesz zeby przezyla, to przygotuj jej male terra lub faunabox i wloz ja tam. Daj tam torf lub wlokno kokosowe i musi byc bardzo wilgotne, tak zeby prawie plywalo. Karm ja malutenkimi swirszaczami, bo one na wolnosci jedza male owady, ale teraz to juz chyba nic nie znajdziesz bo zimno sie robi. Nie stresuj jej i ani nie wyjmoj. Ja bym ja chyba wypuscil, ale nie wiem.
Pozdrawiam

matka__
02-09-2013, 09:45
Ja kiedyś taką miałem i tak małe terrara podłoże może być zwykła ziemia torf ... wilgotne ale nie pływające!! karm ją ochotką (pokarm żywy dla rybek) a także malutkie!!! dżdżownice i niewielkie owady mniejsze od jej pyszczka!!
Pozdro!!

dr Robert
02-09-2013, 10:04
Traszka to płaz, wiec chyba nie ten dział. Traszkę wypuść, jest jeszcze, jak na płazy, ciepło i znajdzie sobie odpowiednie miejsce do zimowania. Wypuść nie dalej niż 20 metrów od miejsca znalezienia, najlepiej w pobliżu sterty liści czy innych miejsc z zakamarkami. W słoiku zdechnie. Za przetrzymywanie zwierząt chronionych według obecnej ustawy jest do 5 lat odsiadki.

goblin
02-09-2013, 10:32
No jak mówish że to traszka to jak może na zwinke wyglądać ??:P i jak moze mieć łuski ??:P

Gdanszczanka
02-09-2013, 12:55
"nie widac łusek,nie wyglada mi na zwinke"-tak to właśnie Polska umie czytac...ehh;/Goblin

42d3e78f26a4b20d412==