PDA

Zobacz pełną wersję : Phelsuma Madagaskarska ?



PaPel
20-08-2013, 10:11
Cześc nie wiem za wiele o terratystyce mam kilka pytań o Felsumkach madagaskarskich:
-Czy nic im sie nie stanie jak nie bede mial lampy z UVB ?
-Czy wystarczy jak bede miał lampe grzewczą i jedna taka oświetlającom świetlówke bez UVB ?
-Czy te felsumki sie szybko oswajają ?
-po jakim czasie bede mogł brac moją felsumke na reke itp ?
-czy jesli bede miał jednego gada tego typu to nic sie nie stanie jak terrarium bedzie za duże ?
-i czy moze ktoś nie ma małych felsumek na sprzedaż ?? :)

i jeszcze jedno pytanie troche pozatematem :
mam ładne gałeźie z drzewa które bedą sie nadawały do terra ale jak najłatwiej je obrać z kory bo z tego co próbowałem to strasznie ciężko schodzi :(

KORSAKOW
20-08-2013, 10:29
Po pierwsze Felsumy nie nadaja sie do brania na ręce po drugie bez UV to raczej krótko będą zdrowe po trzecie poczytaj prosze.... Wicu sie napracował pisząc opis a ty go tak olałeś ;-D

Jaca16
20-08-2013, 11:33
Ja mam juz trzy miesiace felsume i tak sie oswoila ze sama na reke wskakuje

hatiras
20-08-2013, 12:49
Jaca, przypomnij sobie jak zachowywała się zanim ją oswoiłeś... Czy warto było tak stresować zwierze? Może lepiej było kupić lamparta...:)
Pozdrawiam,hatiras

PaPel
20-08-2013, 13:08
1 jaca 16 a ty masz UV ?
2 dlaczego nie nadawają sie do brania na ręke ?
tak wogóle to te jaszczurki wogole wyglądają strasznie przyjaźnie
a tak pozatym to nie olalem wicia dokladnie przeczytałem co napisał ale tak jakoś zawsze sie ma jakieś niejasności

KORSAKOW
20-08-2013, 13:37
Felsuma Madagaskarska jest zwierzęciem o niesamowicie delkatnej skórze, wszelkie próby brania jej na ręce mogą skończyć sie jej uszkodzeniem, to nie jest dobre zwierze do "oswajania" jest to jaszczurka do podziwiania przez szybe, pozatym to gatunek objęty konwencją cites i pomimo że jest dość często rozmnażany w kraju, to jednak jego hodowli nie powinny sie podejmować osoby początkujące w terrarystyce, ja zaryzykowałem po 3 latach doświadczenia a jaszczurkami, zwierzak jest bardzo płochliwy, nawet codzienne czynności wykonywane w terra powoduja u niego duży stres

Wiciu
20-08-2013, 15:00
no własnie naucz sie czytac posty tego forum i opisy na stronie
przykro mi to swierdzic ale wiekszość "adeptów" terrarystyki to analfabeci we wszelkim tego słowa znaczeniu
Prośba do administratora o usuwanie durnych postów i prosze nie tłumaczyc tego typu pytań niewiedzą, bo jajk ktoś stwierdził jak "masz pupila to bierzesz za niego pełną odpowiedzialność", nawet za w swój analfabetyzm.

adamos
20-08-2013, 15:45
Wiciu czemu tak otro
Kazdy kiedys zaczynal.
Jeden lepiej inny gorzej.
Kazdy popelnia bledy i nie kazdy siedzi na tym forum i w terrarystyce od lat.
A zamiast pisac takie wypracowanie, opisal bys koledze jak zaczac korzystac z opcji szukaj
A co do zakupu pupila to nawet najbardziej wywazona i odpowiedzialna osoba robi zakupy pod wplywem chwili czy emocji (czasem za 2 a czasem za 20000zł).

Pozdrawiam

Jaca16
21-08-2013, 01:46
Mam UV 4 %.Jesli nie sprobojecie jej oswoic to nigdy sie nie przekonacie czy da sie ja oswoic.na poczatku dawalem jej swierszcze z reki a potem z dloni,sama wskakiwala a teraz w ogole sie mnie nie boi .wyciagam ja na zewnatrz terrarium i jest spokojna,chodzi mi po rece.

biruit_ka
21-08-2013, 02:25
czesc, zgadzam sie z wypowiedzia Wicia. Opisy sa po to, zeby pozniej rownież uniknąć głupich pytań.. czy ktoś z was w ogole hoduje felsumki bez uv? Jak ktos sie decyduje na to zwierzatko, to musi wziac pod uwage odrazu wydatek na swietlowke i oprawke oraz witaminy. Co do oswajania, to nasze felsumy podchodza same do ręki, jak tylko zobaczaczą coś do jedzenia- żarłoki

Free
25-08-2013, 11:50
Ja ostatnio kupiłem dwie małe felsumki. Radze Ci poważnie się zastanów , bo aby je kupić będziesz musiał wydać około 600zł na początek. Jakieś 300zł na terrarium łącznie z oświetleniem ogrzewaniem i dekoracjami, a za 2 młode felsumy kolejne 300. Bez lampy uv się nieobędzie a także bez witamin. Dla miesięcznego maluszka proponuje terra 30/30/40 (dł./szer./wys.). Aha felsumy to raczej jaszczurki których nie powinno się brać na rękę są bardzo delikatne i można je łatwo uszkodzić :)

Jaca16
28-08-2013, 11:41
A ja za dwie mlode felsumki 15 cm dam 200.HAhahha

Mike
31-08-2013, 12:51
Hej! Ja mam tylko pytanie do panów Free oraz Jaca16: Gdzie kupiliście lub kupicie (Jaca16) felsumki????????? Jesli mozecie to dajcie znać mi na maila albo gg: 2982243! Dzięki z góry!!!

42d3e78f26a4b20d412==