PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon gruboogonowy kilka...pytań



Azzurreeuss
04-08-2013, 10:03
Hemitheconyx caudicincus-- powoli przymierzam sie do tego gekona. I w związku z tym mam kilka pytań:
Lepiej czymac go parami czy w haremach, w opisie jest napisane że nawet samice bywaja agresywne względem siebie??
Czy jest bezproblemowy w hodowli jak lampart ??
Łatwo sie rozmnaza?? słyszałem że samice czasem padają podczas ciązy czy to prawda??
Ile musi miec cm aby rozpoznać plec??
Kto ma takie na sprzedaż, bo na forum jestem dosyc czesto ale niwidziałem żadnych ofert sprzedaży mlodziakow.
Chcialbym żeby wypowiedziłay sie osoby ktore mialy stycznosc z tymi pięknymi gekonikami, jeszcze lepiej ci ktozy je rozmnażaja. Z góry dzienkuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

MareQ
04-08-2013, 15:16
Po pierwsze - hodowla jego nie jest skomplikowana. Ma troche większe wymagania jak lampart, ale nie są to jakieś niewiadomo jakie rzeczy.
Co do trzymania parami to wydaje mi sie że zawsze to lepiej jak sobie dwa żyją, a nie jeden sam jak palec.
O hodowli nic nie powiem, bo nie rozmnażałem tych gekonów.
Natomiast co do płci to sprawy mają sie podobnie jak u lampartów. Ok 13-14cm już powinieneś rozpoznać czy to chłopiec czy baba :P
A na sprzedaż są w biofilu :)

Bartekg
04-08-2013, 16:30
Mam parkę tych wspaniałych gekonów od 3 lat. Samica ma nieco ponad 3 lata (trafiła do mnie gdy miała miesiąc), natomiast samiec jest około pół roku starszy.
Przez cały ten okres trzymane są razem. Nie ma z nimi żadnych problemów ani przejawów agresji. Czasem tylko samiczka lekko pokazuje samczykowi gdzie jego miejsce, jak to zawsze i wszędzie ;) Występuje to jedynie podczas karmienia.
Dymorfizm płciowy był bardzo wyraźny przy długości ok. 12 - 13 cm (wg. moich notatek hodowlanych).
Samica jest w tej chwili w swojej pierwszej ciąży, więc w kwesti rozrodu nie mogę się wypowiadać. Niemniej jednak mimo zaawansowanej ciąży jest w doskonałwj formie. Nigdy nie spotkałem się ze stwierdzeniam że samice w tym okresie często padają.
Ogólnie: przesympatyczny gekon nie sprawiający żadnych problemów w hodowli.

Azzurreeuss
05-08-2013, 01:09
Ok wielkie dzięki za info:)
bartekg w jakim terrarium czymasz parkę (chodzi mi o wielkosć)??
i czy lepiej je czymac parami czy samiec z kilkoma samicami??w opisie jest napisane że nawet samice bywają względem siebie agresywne;/

Pozdrawiam

Azzurreeuss
05-08-2013, 01:17
Czy robisz jeszcze terraria??. Bo będe potrzebował, a jak sam robie to niewychodzą za piękne:P
Jak tak to podaj gg.
moje gg 4180955

Pozdrawiam

Łukasz
05-08-2013, 09:18
wg mnie lepiej trzymac w haremach, co do agresywnosci ? odpowiednie duze terrarium + odpowiednia ilosc pozywienia (nie mowie tu o gigantycznych ilosciach tylko o normalnych , jezeli trzymamy harem to po prostu trzeba o tym bardziej pamietac)

42d3e78f26a4b20d412==