PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY MOJE ANOLISY SIE ZABIJAJA



majusia10
29-07-2013, 10:51
no wlasnie kupilem dwa anolisy jednego wiekszego samca i drugi osobnik to miala byc 100% dojrzala samica noi niby ta samica nie wychodzila nie chciala jesc pokazywala sie tylko wtedy jak nikogo nie bylo obok terra przez pare godzin.... a dzis patrze ten samiec na niby samicy mysle se gody.... okazalo sie ze ta niby samica tez ma czerowny gardziel i jest poprostu bita przez duzego... duzy probowal ja zagryzc i nie wiem co jeszcze dostal piemncyh kolorow a ten mniejszy caly brazowy....

co mam zrobic? schowam go do pudelka malutkiego i co dalej? POMOCY

afrox
29-07-2013, 10:59
no fajnie...teraz będą sie tak tłukły dopuki ich na stałe nie oddzielisz... nie ma innego wyjścia jak tylko temu drugiemu zrobić drugie terra i chodować osobno... i to szybko!!!

majusia10
29-07-2013, 11:09
odzielilem go tzn. wlozylem do opakowania w ktorym przyjechaly oba (wtedy jechaly 24 godziny i nic im nie bylo obydwa byly slicznie ubarwione) noi co teraz? nie wchodzi w rachube budowa nowego terra... najlepiej bym wymienil na samiczke... nie wiem co robic !!

Dominik1
29-07-2013, 11:50
mniejszy samiec zawsze w końcu padnie tendurzxy go zamęczy jma tak miałem kiedy porzez to ze nie do pilnowałem i dlatego nie lubie kupowac przez neta zawsze ktos coś pokręci ai potem sa jaja i problemy

majusia10
29-07-2013, 13:06
mam teoretycznie problem z glowy - skontaktowalem sie z Curtusem i jutro wysylam mniejszego samczyka (na szczescie nie doznal zadnych obrazen) i w odpowiedzi dostane samiczke ktora skladala juz jajka (czyli nie ma mozliwosci pomylki)!

Polecam Curtusa - wspolpraca z nim to przyjemnosc!

afrox
30-07-2013, 08:30
no to miejmy nadzieje że tymrazem twój samiec zaakceptuje nowego lokatora...
aha... jeżli masz spore terra to możesz je przedzielić na pół jakąś dyktą lub innym nieprześwitującym czymś...

Biskup
01-10-2013, 16:53
Tak tak, prze pewien okres czasu pracowałem w sklepie którego dostawcą był Curtus i powiem szczerze że facet dość pochopnie oceniał płeć na oko ;)
Mimo wszystko rzeczywiście zawsze sprawnie wymieniał zwierzaczki co do których były wątpliwości.

42d3e78f26a4b20d412==