PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan odnośnie brodatej



ornata
29-07-2013, 06:43
Witam mam kilka pytańw w związku z moją niewiedzą :) na temat agam brodatych:

1. Jakie lampki muszą być by zapewnić jak najlepszy rozwój ??

2. Czy może być dawka mulitiwitaminowa firmy sera reptiminerai H ??

3. Czy owoce które sie podaje też posypuje sie multiwitaminą ??

4. Czy jako podłoże można dać kamienie wypełniane grubym piaskiem ?? (by świerszcze nie wchodziły)

5. Jak wypełnić tylnią ścianke terra ??

6.Czy wystarczy tylko lampka czy też kabel grzewczy musze kupić ??

Z gury dziękuje i pozdrawiam :)))

goja
30-07-2013, 03:48
poczytaj trochę postów o agamie, część z nich na pewno odpowie na Twoje pytania

1. Musisz mieć żarówkę (w zoologicznych sprzedają takie specjalistyczne, ale może też być zwykła kwoka), ja mam philipsa. Co do mocy zależy od wielkości terrarium, najlepiej kupić kilka i zobaczyć. Ja mam terra 60/40/40 i jedną 25W. Wystarcza w zupełności. Koniecznie musisz mieć także świetlówkę emitującą promienie UVA i UVB, dla brodatych (szczególnie młodych) najlepsze są z 8% UVB i takie polecam. Świetlówka jest niezbędna do przyswajania wapnia, trewienia i dobrego samopoczucia Twojej gadziny,

2/3. Ja mam witaminki dla gadów reptimineral C, a do tego daję im sepię (naturalne źródło wapnia dla ptaków do kupienia w zoologicznym). Owoców nie trzeba posypywać. Pamiętaj aby z witaminami i wapniem nie przesadzać. Ja posypuję świerszcze raz na 3-4 dni i jest ok,

4. Tego to Ci nie powiem bo nie próbowałam, ja mam piasek i kostkę bukową, świerszcze wpuszczam pojedyńczo i nigdy nie siedzą w terra dłużej niż 5 sek :) Jeśli chodzi o duże kamienie piaskowca, to chyba Ci nie polecam, bo mówiąc wprost zostają na nich obrysy kupek i średnio ładnie to wygląda, natomiast jeśli myślisz o żwirku to musisz je dobrze obserwować, agamki lubią brać do buzi wszystko co je zainteresuje,

5. Niektórzy używają zwykłego korka, inni takiego specjalnego, w którym można dłubać i nadawać mu nierównomierną formę. Widziałam tła z zaprawy klejowej z elementami piaskowca, z pianki montażowej, lub zwykła tapeta. Tapeta jest lekka i łatwa do montażu, ale po korku czy zaprawie agamy mogą sobie chodzić. Szczególnie lubią to młode osobniki. Trochę tego jest, poszukaj najlepiej na forum, albo na innych stronach,

6. Myślę, że kabel nie jest potrzebny. Ja go nie mam, mam ciepłe mieszkanie. Temperatura w nocy w terrarium to 24 stopnie, jeszcze nigdy nie spadła mi poniżej 22.

pzdr i miłej hodowli

ornata
30-07-2013, 10:40
Wielkie dzieńki teraz wiem co kupić :)))

42d3e78f26a4b20d412==