PDA

Zobacz pełną wersję : czy można ?



Daria
16-07-2013, 10:08
Czesc! Chciałam zapytac czy można trzymac w jednym terrarium Gekona Toke z felsumą madagaskarską ? Z góry dzieki za odpowiedzi !

Dominik1
16-07-2013, 12:11
jasne ze mozna trzymać tylko niewiadomo jak długo one to wytrzymaja , ja mieszam w terra rózne gatunki ale czegoś takiego nie próbowałem widziałem tez niepamiętam gdzie toke z lampartem i gościowi nie przeszkadało ze zdeka inny klimat(nie jestem pewien ale to chyba p. Jurek tj. sklep na odrzańskiej taki psikus miał )

ReBBy
16-07-2013, 13:26
Jakie gatunki mieszasz?, bo też bym chciał terrarium mieszane

Washo
17-07-2013, 01:22
Nie mozna ich trzymac razem. Toke jest bardzo agresywnym gekonem i napewno atakowalby mniejsza od siebie felsume

Dominik1
17-07-2013, 01:59
mozesz trzymać wszystko to co ma podobny bio-typ ,jest podobne j wielkości lub na tyle durze zeby się nie dało zjeść przez inne większe zwierzęta. W terra musisz mieć durzo kryjówek kilka miejsc do wygrzewania się zwierzaków oraz odpowiedni "kaliber" terra .
Ja np łacze gekony petriego z lampartami i zyją w zgodzie od roku oba osobniki są już spore jak na swój gatunek oczywiście i nic sobie nie robia ale trzymam je razem od maleńkiego niewiem jak by to było przy mieszaniu dorosłych jaszczurek nieprzyzwyczajonych do kolegów innej maści itp. Mozna łaczyć również agamy brodate z róznymi scynkami oraz szyszkowcami ale nie polecałbym bo szyszkowce są wredne i podskubują ogony współ lokatorów sądze jednak ze lepiej nie mieszać więcej niż 2 gatunki bo zaczynają z tego później ynikać konflikty

matka__
17-07-2013, 13:28
jestem za tym co powiedział Washo!! toke to małe potworki felsuma długo nie pociągnie!!

Daria
17-07-2013, 13:42
Dzięki za odpowiedzi !!

42d3e78f26a4b20d412==