PDA

Zobacz pełną wersję : agama pustynna



b.s
30-06-2013, 13:17
>moze wy wiecie jak mi pomoc:[
>mianowicie moja agamka jest jescze bardzo malutka około 13cm(z ogonem) wszystko było pieknie jadła jak za dwie ale kidy nadszedł czas wylininki .wyliniła ale od tamtego czasu niechce jesc (mineło juz 1,5 tygonia) a ona złapie swierszca czasami i go wypusci staram sie jej podawac swierszce przyduszam je itp. ale to na nic
>agama ma zarowke DAy glov(czy jakos tak) podłoze to piasek dostaje witamini
>nie probowałem jej karmic poniewaz jest mała i hudziutka i boje sie ze moge zrobic jej krzywde co robic?
>a agama wyproznia sie dobrze tak wiec odpada zakorkownie sie jelit:p
>jesli mozecie to pomozcie

koleś
30-06-2013, 13:48
podaj nazwe łacińską

Kenzo
30-06-2013, 14:05
moze miec zapalenie gardla i dlatego wypuszcza swierszcze bo w momencie gryzienia boli ja przelyk. Idz do weta

koleś
30-06-2013, 14:12
w swoim profilu nie masz żadnego gatunku, ale masz warana stepowego na zdjęciu, czy to o niego ci chodzi?? jeżeli tak, to spróbuj go nakarmić myszką, albo jak za duża to noworodkiem, a nie świerszczami

Dragonsong
01-07-2013, 02:33
napisales ze ma zarowke day glo a co ze swietlowka? nie do konca wiem o jaki gatunek chodzi bo nie podales laciny ale samo slowo "pustynna" swiadczy o tym ze to zwierze ma duze zapotrzebowanie na promienie UVB. Jeli tego nie masz koniecznie kupi to szybko - bo to tez moze byc przyczyna.

goja
01-07-2013, 05:41
1. koniecznie napisz jaka to agama, jeśli brodata to absolutnie musisz mieć świetlówkę z pormieniowaniem UVA i B.
Dla tak małej agamki powinna mieć 8% UVB

2. piszesz że dostaje witaminy a co z calcium, dla agam jest ono niezbędne. Jeśli agamka nie dostaje wapnia to może mieć zbyt słabą lub bolącą szczękę i wdedy nie chce jeść

bromba
02-07-2013, 07:20
Nie je bo ma zaczątki krzywicy która się obiawia między innymi słabymi szczękami. Tak jak pisali wcześniej, mósisz kupić świetlówkę UVB 8%, i podawać wapń.

42d3e78f26a4b20d412==