PDA

Zobacz pełną wersję : Anolis zielony wcale nie jest zielony;/



FURUS
28-01-2013, 07:12
moj anolis zielony od 1.5 miesiaca nie zmienia koloru na zielony tylko czaly czas jest sino-koperkowy(brazowy) temperaure ma dobra tzn 30C wilgotnosc tez kolo 80% i zarcia ma pod dostatkiem co moze byc tego powodem? prosze o szybka odpowiedz thx

woytares
28-01-2013, 07:45
WITAM!! Jeśli temperatura i wilgotność jest OK to może być to sparawa wystroju twojego terra( rośliny, kryjówki) a może po prostu jeszcze nie zdążył przyzwyczaić się do nowego mieszkanka.Mam parkę a.zielonych (od 3 miesięcy) samiczka wybarwia się ładnie na zielono i nie stresuje się gdy jestem w pobliżu.Samiec natomiast w przeciwieństwie jest prawdziwym dzikusem, często ucieka chowając się, zielony jest przeważnie tylko w nocy.Być może jest to sprawa ich pochodzenia,czy są to zwierzaki z odłowu, czy też z hodowli, a może przyczyną są warunki w jakich dorastały?? JEŚLI JESTEM W BŁĘDZIE DAJCIE ZNAĆ!!!

Jamiro
28-01-2013, 11:14
Moim zdaniem to u kazdego anolka odbywa się inaczej .Moje były nie wybarwione przez 2 miesiace a potem ładnie sie wybarwiły na jasna zieleń,wystroju nie zmieniałem ,a wiec to tylko sprawa aklimatyzacji,obniz troche temperature do 25 stopni te 30 to troche przy dużo,pod promiennikiem oczywiście może być więcej.
Pozdrawiam i życze zadowolenia z anolka.
Jamiro

JP
01-02-2013, 12:21
Moje Anoliski są zielone a mam je od ok1.5 miesiąca tylko taki jeden mały kurdupel jest brązowy !!! nie wiem dlaczego tmperatura jest ok i wilgotność też. Cóż za dziwne stworzenia!!!!

42d3e78f26a4b20d412==