PDA

Zobacz pełną wersję : Czy u was jest tak samo??



Jaca16
19-11-2012, 04:49
Hodowcy anolisow!Zimujecie anolisy.Bo ja nie i anolisy nie chca jesc .Sa nie samowicie chude!!

KubAnol
19-11-2012, 05:12
ja nie zimuje.mój anolis zjada 1 swierszcza dziennie i jakos sie trzyma nie widze zeby marniał

mark0wy
19-11-2012, 08:19
Moje tez slabo jedza, chude sa, wylaczylem im jedna zarowke.
Temperatura troche spadla, mniej zraszam.
Pozdrawiam
Mark0wy

hatiras
20-11-2012, 08:14
Hey!
Markowy!! Jaszczurki wygladające żle, nie jedzące (lub jedzące słabo) w zadnym wypadku nie powinny być zimowane!!!!! Do zimowania nalezy zwierzęta odpowiednio przygotować poprzez stopniowe skracanie długości dnia, obnizenie temperatury, ograniczenie dostepu do pozywienia itd. Żaden hodowca nie zdecyduje sie zimować jaszczurki, której kondycja budzi jakiekolwiek watpliwości, gdyż skutki tej decyzji mogą byc opłakane. To co właśnie robisz i starasz sie propagować na forum jest dowodem Twojej ignorancji i braku odpowiednich wiadomosci.
Pomijam fakt, że anolisy wcale nie potrzebują byc zimowane, by sie rozmnozyć.
Sam hodowałem anolisy karolińskie i nigdy nie wpadłem na ten pomysł!
Proponuję poszukać innych powodów słabej kondycji Waszych jaszczurek (odwodnienie, brak różnorodnego pokarmu, nieodpowiednie warunki, zarobaczenie?)
Pozdrawiam,hatiras

mark0wy
21-11-2012, 10:50
Dzieki za posadzenie mnie o ignoracje, jest mi bardzo milo.
Coz Ci moge odpisac - malo wiesz, duzo piszesz...

Moje zwierzeta przed zimowaniem byly w dobej kondycji, "skracanie długości dnia, obnizenie temperatury, ograniczenie dostepu do pozywienia" odbywalo sie w sposob przemyslany i w zadnym wypadku nie nastapilo z dnia na dzien.

W przypadku gdy mamy do czynienia z osobnikami, ktore nie sa hodowane w niewoli od wielu pokolen, zwykle powielaja one schematy aktywnosci, tak jak ma to miejsce w naturze. W naturze anolisy o tej porze przechodza okres oslabionej aktywnosci, gdyz na wiekszosci terenow, na ktorych wystepuja: spada temp., skraca sie dzien sloneczny, jaszczurki rzadziej zeruja itp.

Dziekuje Ci za troske jaka przejawiasz, lecz zanim zaczniesz poddawac w watpliwosc cechy umyslowe innych osob, sprawdz czy informacje, ktore posiadasz sa relewantne i wystarczajace do podjecia takiej krytyki.

Pozdrawiam
Mark0wy

ZakkWYLDE
21-11-2012, 11:49
ale ty sam napisałeś że jak zaczęły marnieć to wyłączyłeś żarówke:|a co do małej wiedzy to hatiras akurat na gadach się zna więc nie sądzę aby krytykował w jakiś bezsensowny sposób-on po prostu od dawna walczy z głupotą coniektórych...

mark0wy
21-11-2012, 12:26
Hehehe
Jest niezle

"ale ty sam napisałeś że jak zaczęły marnieć to wyłączyłeś żarówke:|"

Wybacz, ale w zdaniu
"Moje tez slabo jedza, chude sa, wylaczylem im jedna zarowke."
nie ma wiadomosci, iz wylaczylem im zarowke bo zaczely marniec - brak wynikania, wyliczam fakty. Jesli nawet wziac pod uwage jezykowa analize tego zdania, to pierwsze dwie informacje sa wyrazone w czasie terazniejszym, a nastepna w czasie przeszlym, co moze rzucac pewna wskazowke co do sposobu przeczytania tego zdania.
A jesli tak mozna je zinterpretowac, to wybaczcie mi skrot myslowy i brak precyzji, We wczesniejszych postach pisze zreszta o tym, ze mam zamiar zimowac moje anolisy.
Coz widze, ze przekaz intertekstualny czyni cuda.

Takie zachowania obserwuje co roku (zmniejszenie aktywnosci jaszcurek w okresie zimowym). Nie znam Hatriasa i nie kwestionuje jego wiedzy o gadach, bo nie moge kwestionowac czegos czego nie znam.
Hatrias to jednak czyni, wypowiada sie o stanie faktycznym, o ktorym nie ma wystarczajacych informacji.

Jeszcze raz dziekuje za troske i jak sadze zapewnienie prewencji ogolnej.
Napisze wiec wyraznie jescze raz, zimowanie jaszczurek nie jest wynikem ich "marnosci".
Zgadzam sie, ze slabych i mlodych okazow nie nalezy zimowac, ale to wiedza rudymentarna, na tyle, iz nie warto (moim zdaniem) w kazdym miejscu o tym zaznaczac.

Pozdrawiam, majac nadzieje, ze rozwialem dreczace Was watpliwosci co do stanu zdrowia fizycznego jaszczurek oraz psychicznego mojego.

ZakkWYLDE
22-11-2012, 05:16
co nie zmienia faktu że zimowanie jest formą naturalnej selekcji i przeżywają tylko najsilniejsi. Poza tym anolisów raczej się nie zimuje

hatiras
22-11-2012, 08:32
Markowy,z Twojej pierwszej odpowiedzi za cholerę nie dałbym rady wyczytać tego wszystkiego o czym pisałeś póżniej...Musiałbym być jasnowidzem, a nie zdarzyło mi się do tej pory trafnie wyczytac czegoś z dłoni...Postaram się podszkolić...
Biorąc sprawę na chłodno...
Przeczytałem jeszcze raz kolejno pierwsze trzy posty i wybacz, nie było możliwości zrozumienia tego inaczej...
Nie znam Ciebie, ale zdarza sie,że wyciagam wnioski...
Poszperałem trochę w wiadomościach, na które odpisywałeś itp.
Zaskakujace, bo niecałe trzy tygodnie wcześniej (od zamieszczenia powyzszej odpowiedzi) jeszcze zastanawiałeś się nad ich zimowaniem.

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=8164&t=8060#reply_8164

Teraz piszesz,że juz je zimujesz...
Szybki jesteś... tzn szybko myslisz i szybko działasz...
Wiem,że okres przygotowywania jaszczurek do ewentualnego zimowania zajmuje więcej czasu niż wspomniane trzy tygodnie...Ale może Ty masz swoje, inne teorie...

Pozdrawiam,hatiras

ps.ZakkWYLDE, dzięki za wsparcie:)

ZakkWYLDE
23-11-2012, 10:27
Moje tez slabo jedza, chude sa, wylaczylem im jedna zarowke.

TO PO CO TY IM TO ŚWIATŁO ODBIERASZ??:|jak są chude to znaczy że coś jest nie tak,a ty je chcesz jeszcze zimować...niedługo ktoś zacznie pytać"A czemu mój żółw nie je tuńczyka" :|:|:|

mark0wy
24-11-2012, 03:49
Pzeczytaj post wyzej ,bo nie chce mi sie pisac tego samego dwa razy.
Pozdrawiam
Mark0wy

Pawel Checinski
14-12-2012, 07:50
LUDZIE KOCHANI!!!
Dobrze, ze przez internet nie mozna sie bić, bo byscie sie pozabijali!!!!
Ale zmieniajac temat!

Też jestem posiadacem anolisow zielonych (2 samiczki 1 samiec).
Mam problem z rozmnazaniem moich podopiecznych.
Zapraszam do dyskusji :

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=8941&t=8941

Pozdrawiam.mark0wy napisał(a):

42d3e78f26a4b20d412==