PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej płci jest moja agamka (szybko)



James
25-10-2012, 02:27
Jakiej płci jest moja agamka potrzebuje odpowiedź do soboty (na giełzie chce kupic przeciwnej płci)
-Agamka błotna ma 51cm,
-u mnie jest równy rok, a jak ją kupiełm to miała 23cm czyli można wywnioskowac, ze ma ok. 2 lat
-ma witaminy i wapno +uv (uvb, uva)
-jest dobrze karmiona (dieta wmiarę zróżnicowana)
do załącznika dałem zdjecie ale jest bardzo niewyraźne nic z niego nieweynioskujecie chyba

piotrs
25-10-2012, 03:39
James, agama jest jeszcze młoda,a zdjęcie rzeczywiście dość mało wyraziste.
Wstępnie oceniałbym ostrożnie jako samica (choć brak odniesienia wielkości).Widzę,że sam też tak oceniasz (0.1)
Popatrz na głowę-u samca masywniejsz,większy grzebień i "kark",większe podgardle.Kolory też bardziej intensywne.Ale trudno opiniować z tego zdjęcia i z osobnika młodocianego.Może przed giełdą zajrzysz do Zoo i łatwiej ocenisz.Lepiej nie spiesz się; jeżeli trafią Ci się dwa samce,to problem gotowy (pomijam wydatek).Później trudno będzie się rozstać,a to nieuniknione (jak i u legwanów).
życzę cierpliwości i właściwej oceny
Piotr

James
25-10-2012, 07:00
Na 99% to samica rozmawaiłem z kolegą któy ma agame młodszą o pare miesięcy i ma ok.63cm, a moja jest strasza i ma 51 to jest samica. Ale wolałbym aby ktoś to potwierdził. Moim zdaniem to nie jest "młodziak" tylko samica zobacz do załacznika i porównaj.

James
25-10-2012, 07:02
Zdjęcie jest zapożyczone z innej strony, a agama ta mniejsza (samica) wygląda identycznie jak moja.
Jęsli nikt do soboty niepotwierdzi mojego zdania kupie drugą samice.

piotrs
25-10-2012, 10:36
James,nie spieram się,czy to "młodziak".Jestem tylko ostrożny wydając jakąś opinię na podst.tego zdjęcia.Ostatni załącznik jest świetnym porównaniem-para.
To,że twoja jest starsza i mniejsza nie musi świadczyć o samicy; warunki utrzymania i żywienia mają tu zdecydowany wpływ.Ale ponownie skłaniam się do opinii,że to samica.Drugiego osobnika kup będąc przekonanym o płci obecnego (chyba,że warunki pozwalają Ci na duże terrarium dla grupy).

szwedzki
26-10-2012, 10:40
jak dla mnie to samica... to poprostu widać..

pzdr

ziuta
27-10-2012, 01:27
Tez stawiam na samice, na samca zbyt subtelny wyglad.
A skad bedziesz wiedzial jaka plec kupujesz? Czy to bedzie dorosla agama?
Pozdrwaiam i zycze udanych zakupow.

James
27-10-2012, 04:12
Stawiam że to samica i jak kupie drugą to już niebędzie mnie to "obchodziło" co to za płeć :) dwie samice moga być razem i parka tez moze byc. Jedynie będzie źle gdy kupię samca a moja niedoszła samica okaże sie samcem.
ps. najlepiej kupie na giełdzie samice ale jak niebędzie to sie pomyśli i popyta hodowców.

42d3e78f26a4b20d412==