PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwiazalem problem z kolorem anolisow



Jaca16
16-10-2012, 14:14
Odkad gdy kupilem higrometr zauwazylem ze wszystkie moje anolisy sa super zielone tak jak w opisie na tej stronie terrarium.com.pl.Teraz caly czas mam wilgotnosc ok 70.Wczesniej nie wiedzialem ile jest %.Zrobilem test.Przyszedlem ze szkoly, patrze 60%.Po 3 godzinach spadlo do 0k45% a anolisy brazowe.Skroplilem.Czekam ok 30 minut.wzroslo do 65% a anolisy zielone.Dziwne!!! Niewiem ale od zkupienia higrometru wiecej jedza a przedewszystkim maja zarabisty kolor.Moze przez zbyt maja wilgotnosc sa brazowe??

ziu
16-10-2012, 15:11
wątpie u mnie czasem jest 70% a ii 80% zaraz po spryskaniu a anosliy dalej brazowe ale to roznie czasem sa zielone i zawsze wieczorem i jak jedzą i jak sie stresują dziwne :]]] ale tak moje mają

Arrow
16-10-2012, 15:16
w sumie jelsi sie nie ma wprawy ale naewt jesli jest to higrometra w terrariach wilgotnych musi byc

Jamiro
17-10-2012, 05:50
Witam zgadzam sie z "Ziu",u mnie anolisy sa również brązowe a wilgotnośc utrzymywana jest w przedziale od 60-70 % .Podejrzewam że anolisy by nagrzac sie przybieraja ciemniejszą barwe aby łatwiej i szybciej pobierać promienie UVA oraz dogrzewac ciało(udowodnione naukowa czarna koszulka szybiej sie nagrzewa niż biała).Moje również po zjedzeniu świerszcza robia sie soczyście zielone ,oraz w stresie jak sprzątam terrarium chowają się w rośliny i są zieloniutkie.
A więc u każdego bedą sie zachowywały różnie.
Takie moje zdanie niech wypowiedzą sie inni.
Pozdrawiam
Anolisiarzy.
Jamiro

ziu
17-10-2012, 11:16
Jamiro ciekawa opcjia z tą czarną koszulka :]] to by mogło być to! Zmieniłem moim zarowke w inne miejsce nad kamyczek zeby na niego dawala cieplo samica zadziej tam przesiaduje ale samiec ciagle i im blizej promiennika tym jest ciemniejeszy czasem az taki czarnawy :]] a jak sie wylaczy ogrzewanie to sie robia zieloniutkie :]


Pozdrawiam.

Kosmo
23-10-2012, 06:22
Z tego co wiem anolisy zmieniają barwe pod wpływem temperatury i swojego widzimisie W wyższej temp przyjmuja kolor zielony, a w niższej brązowy Czasmo zdarza się, ze anoliski maja zły humor i potrafią podkreślać to swoim ubarwieniem niestety nie wiem czy robią sie zielone bo są złe, zazdrosne albo sie zawstydzily albo ....

42d3e78f26a4b20d412==