PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże w terrarium dla Agamy Brodatej !!!



Vernon_Carter
06-09-2012, 00:19
Cześć Pozdrawiam wszystkich terrarystów. Proszę pomóżcie mi. Mam pytanie dotyczące podłoża w terrarium. Jakie ma być ? Jeżeli może być piasek, to czy to jest jakiś specjalny i jak go przygotować aby był oczyszczony z bakterii.
Jakie podłożą przy hodowli Agamy można jeszcze stosować.
Pozdrawiam !!!

OLAFEK
06-09-2012, 01:07
Z tego co słyszałem to raczej piasek się nie nadaje. Jeśli chodzi o inne podłoża to mogą to być kostka bukowa, kostka kokosowa, żwirek, mielona kora, podłoże kokosowe.
Żwirek można zdezynfekować poprzez gotowanie, a podłoże kokosowe przez zalanie go gorącą wodą.
Musisz poszukać starszych postów na ten temat.

gregory
06-09-2012, 11:33
co kraj to obyczaj. ludzie trzymają róznie na kostce kokosowej, piachu, żwirze, wszystko to oze byc szkodliwe gdy zwierzak połknie. Nie ma regóły zje lub nie mozna całe zycie trzymać na piasku i nic a w inm przypadku zwoierze najje sie i problem. Ostatnio dr Jarek Zajączkowski doradził mi by zrobić podłoze z kaałków piaskowca (będzie miała twardo jak w naturze). Jak ędzie to się okaże bo własnie buduję.

OLAFEK
06-09-2012, 12:48
Ja trzymałem ok. 2 miesięcy temu na żwirze drobnym. Ale okazał się za drobny i agama go na moich oczach połknęła. Nie pomogły oleje parafinowe...... i trzeba było operować. Po operacji weterynarz powiedział mi że była nie drożna. Kamień zablokował się w wyjściu z żołądka do jelit. Ale jest teraz wszystko w porządku. Gad je i rośnie.

Vernon_Carter
07-09-2012, 00:27
Cześć ! Pytanie do Gregory powiedz mi , jak wygląda ten piaskowiec. Czy to takie duże kawały kamieni i jakoś je łączysz ze sobą? A jeszcze jedno powiedz mi czy Agamka swoje odchody zostawia w wodzie np(basenie) czy na terenie całego terrarium? Dzieki za pomoc !!!
Pozdrawiam !!!

OLAFEK
07-09-2012, 00:52
JEŚLI CHODZI O ODCHODY TO MÓJ GAD NIGDY NIE OPRÓŻNIA SIĘ W WODZIE. MA SWÓJ REJON GDZIE MOGE SPOTKAĆ JEJ ODCHODY. MYŚLE ŻE ZALEŻY TO OD "OSOBOWOŚCI" GADA.

Vernon_Carter
07-09-2012, 01:04
Dzięki OLAFEK. Pytam bo planuję urządzenie wnętrza tarrarium i te "szczegóły" jak tak to można nazwać są dla mnie istotne.

RIVENN
07-09-2012, 03:46
Witam Carter,
mnie również interesuje ten temat ponieważ jestem również na tym samym etapie czyli urządzania, a raczej może planowania wnętrza terrarium. Zbieram różne wiadomości aby nie popełnić jakiegoś błędu. Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam.

Vernon_Carter
07-09-2012, 04:48
Cześć RIVENN dzięki za wsparcie masz numer na GG jak tak to podaj mi - wymienimy się doświadczeniem. Pozdrawiam ! CARTER

OLAFEK
07-09-2012, 06:10
LEPIEJ PYTAĆ NIŻ BŁĄDZIĆ !

gregory
08-09-2012, 12:20
piaskowiec mozesz kupis lub znalexć w róznej wielkości kawałkach - sam wybierz jakie Ci odpowiadają. Przykleić mozna na silikon lub gips itp.

gregory
09-09-2012, 03:33
OLAFEK na czym polegała operacja?

OLAFEK
09-09-2012, 04:36
TRZEBA BYŁO ROZCIĄĆ ŻOŁĄDEK I WYJĄĆ TE KAMIENIE. PRAWDZIWA OPERACJA ! BYŁA TO MIKROCHIRURGIA.

gregory
09-09-2012, 05:01
a jak po tym zwierzak się zachowywał? czy były szwy itp historie?
Nie jestem pewien czy moja agama nie bedzie miała tego samego dawno się nie wyprózniała.

gregory
09-09-2012, 05:11
i jeszce ile Cię to kosztowało?

OLAFEK
09-09-2012, 05:53
DOKŁADNIE OPERACJA PRZEPROWADZONA ZOSTAŁA 17 WRZEŚNIA. PRZEZ 10 DNI MUSIAŁEM JEŻDZIĆ CODZIENNIE NA ZASTRZYKI. CODZIENNIE NA ANTYBIOTYK A CO DRUGI DZIEŃ NA ZESTAW AMINOKWASÓW, CUKRÓW PROSTYCH I WITANIM. SAM ZABIEG KOSZTOWAŁ MNIE 47 ZŁ. A PÓŻNIEJSZE WIZYTY (ZASTRZYKI) 77 ZŁ.
W PIĄTEK (24.10) ZDJĘTE MIAŁA POŁOWĘ SZWÓW, A ZA 10 DNI RESZTE.

JA WIDZIAŁEM JAK ZJADAŁA KAMIENIE. PÓŻNIEJ NIE MIAŁA APETYTU I BYŁA APATYCZNA.

JEŚLI JAKIEŚ "CIAŁA" ZALEGAJĄ W ŻOŁĄDKU LUB JELITACH PRZEZ DŁUGI CZAS TO MOŻE WYSTĄPIĆ MARTWICA TEGO MIEJSCA.

A CZUJESZ W ŚRODKU COŚ TWARDWGO? DŁUGO SIĘ JUŻ NIE OPRÓŻNIAŁA?

gregory
09-09-2012, 06:31
zazwyczaj załatwia sę w wodzie, sporadycznie w terra i dziś wypróżniła sie lecz mam wrazeie ze nie całowicie w wodzie. Niestety myślę ze ma jeszce pełne jelito, chyba że to jeszcze po myszy z zeszłej soboty.
Skąd jesteś?

42d3e78f26a4b20d412==