PDA

Zobacz pełną wersję : Dzikuny + witaminy?



Saurion
15-06-2012, 10:52
mam pytanko: czy można skarmiać szyszkę dzikunami pasionymi na preparatach witaminowo-mineralnych?

Arrow
15-06-2012, 11:27
nie

Black
17-06-2012, 15:34
Moze rozwine troche wypowiedz Arrow'a. Nie nalezy karmic larwami (tym bardziej dzikunami) jaszczurek gdyz zle pogryzione moga spowodowac obrazenia wewnetrzne jaszczurki-przedziorawienie przewodu pokarmowego-co konczy sie smiercia:(
Dzikuny sa malo wartoswiowe, a lepsze by bylo poczekac az przeobraza sie w muchy i wtedy podac gdyz jaszczurki maja wtedy troche ruchy przy lapaniu. Muchy tez nie sa wartosiowym dodatkiem ale moga stanowic urozmaicenie menu pokarmu:)

Saurion
19-06-2012, 07:14
Thx, być może ocaliliście życie mojej szyszuni, chodziło mi o to żeby jakoś podać te witaminy, atak przy okazji jak gadzinka może se dzikuskiem przedziurawić przewód pokarmowy, przecież one są takie miętkie, a co do much to jak myślicie, 1 co tydzień nie zaszkodzi?

Black
19-06-2012, 15:59
Muchy Ci nie zaszkodza. Mowilem tylko ze nie sa porzywne a te co lataja tak sobie nie wiadomo z jakiego smietnika i co jadly! Ale nie zaszkodza az tak. Mozesz czesciej podawac.
Larwy maja to do siebie ze przegryzaja wszystko co da im sie przedziurawic miedzy innymi zle pogryziony dzikun moze to samo zrobic. Yak samo moze byc z maczniakami i zohobasami. Zawsze jak je podaje odcinam glowki a barciaka sciska piceta glowki. Wole nie ryzykowac. Pozatym nie daje wiecej jak 3 zohobasy/maczniki 1-2x w tyg.

42d3e78f26a4b20d412==